Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Testenine za 12.5 min

Pojdi na stran 1 , 2
bodyfit
Starost: 44Pridružen: 3. avg 2005Prispevkov: 30Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 9. avg 2005 21:48
Povezava do prispevka
Kdor ima rad testenine in ne mara vse skupaj pacati ne vem kako dolgo, ima tukaj preprost recept za 12 min in pol.
 
Vzamete testenine, po možnosti naj bodo iz testa Smile oz. take, ki so vam najljubše. Te testenine vrzite v lonec, v katerem je voda, tako da bodo testenine pod vodo in ne nad vodo. V vodo dajte ščepec ali dva soli in seveda še prej prižgite ogenj, el. plato oz. nekaj, kar vam bo segrelo vodo do vrelišča. Prej sem pozabil omeniti, da dajte testenine v vodo šele ko ta vre. Koliko časa jih boste kuhali je vaša zadeva, sploh pa je na vrečki napisano, koliko časa se morajo kuhati. Jaz tistega ne upoštevam, pač pa jih vmes probavam in ko so "al dente", so zame najboljše.
Medtem, ko se testenine kuhajo, olupite nekaj strokov česna in na nasekljajte, ne preveč na drobno in ga dajte na stran. Prav tako sesekljajte tudi nekaj peteršilja in ga dajte na stran.
Pripravite si posodo, v kateri boste popražili česen in to na olivnem olju. Olivnega olja naj ne bo preveč, sicer bodo v bodoče testenine premastne. Ko so testenine kuhane, jih odcedite in malo operite v vodi, zraven pa že na ognju  v posodi pogrejte olivno olje in na njem prepražite česen, ki ste ga predhodno sesekljali. Ko bo česen porumenel ali pozlatel (kar se ne bo nikoli zgodilo :)) stresite v posodo testenine, katere ste prej skuhali. Posoda naj bo malce globlja, da vam testenine ne bodo padale iz nje. Testenine tudi dobro premešajte ter pustite na najmanjšem ognju (toliko, da oddaja toploto). Čez testenine pa potem naribajte sveži parmezan v kosu iz Italije oz. italijanskega porekla. Saj bo že naribani parmezan tudi dober, vendar verjemite, da je sveže ribani tak, kot najboljši sex. No, malo pomešajte in nato še potresite s sesekljanim peteršiljem. Jed je pripravljena za postrežbo. Tudi kasneje na krožniku lahko testenine posujete s sveže naribanim parmezanom v kosu (sex bo trajal dlje oz. bo kous orgazmičen ). Veliko besedičenja za vse skupaj nič priprave. Zato bom naredil povzetek:
- Testenine (kuhajte na "al dente")
- Sol (po želji solite testenine, ko se kuhajo)
- Olivno olje (pogrejte na ponvi)
- Česen (popražite v ponvi z olivnim oljem)
- Peteršilj (posujte po končanih testeninah)
- Parmezan v kosu (prav tako brez varčevanja posujte po končanih testeninah)
 
Dober tek. Ostalo pa improvizirajte sami Smile
Najlepša bitja so...
0
Nazaj na vrh
GREGOR
Starost: n/aPridružen: 22. jul 2005Prispevkov: 1709Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. avg 2005 23:51
Povezava do prispevka
pozdravljam recept za testenine, bi ga pa dopolnil...
sicer ga bi raje vrgel med recepte za postitev ali hujsanje, kajti jaz testenin, skuhanih po bodyfitovem receptu ze ne bi jedel....
 
torej kaj je vazno pri kuhanju testenin....
 
najprej si boste umili roke, ce smo pri receptu natancni, bodimo natancni do konca....
 
najprej je tu seveda voda.....italijani pravijo, naj je bo liter na 100g in to pravijo z nekim razlogom..... poskusite skuhati pol kile testenin v dveh litrih vode ali v petih (ob drugih enakih pogojih, pa boste videli razliko....)
sol.....scepec soli je isto kot nic in testenine bodo nagravzne..... seveda italijani pravijo, da naj bo 5g soli na 100g testenin in to pravijo z nekim razlogom....poskusite skuhati pol kile testenin v vodi, soljeni s scepcem soli ali s 25g soli in videli boste razliko.... no, priporoca se kamena sol, pa se en nasvetek....sol dajte v vodo na koncu, ker ce jo boste dali na zacetku, boste porabili vec casa, da voda zavre....
torej za pol kile paste rabimo pet litrov vode in 25g soli.....
dolzina kuhanja je napisana na embalazi, vendar je res najbolj poskusiti "al dente". vendar pozor.....da se ne boste spravili poskusati spaghettinov n.3 sele po desetih minutah, kajti ponavadi so kuhani po petih minutah..... kakorkoli, cas na embalazi naj vam bo v orientacijo, kajti tam je napisan z nekim namenom....
med kuhanjem, se posebej na zacetku je dobro malo pomesati....cesen boste pripravili med gretjem vode....
temperatura vode oz. moc vrenja.... (eeeeeeeeeeeeeeee, to so pa ze skrivnosti malih kuharskih mojstrov, vsega pa tudi ne smem izdati.....)....no, voda mora mocno vreti, vendar ne tako mocno, da bi vam uhajala cez rob lonca!
kaksni dve minuti pred napisanim casom kuhanja lahko zacnete okusavati vas obrok....
ko bo vas jezik obcutil, da so testenine dovolj kuhane, je cas za najbolj nevaren obred.... testenine odcedite, pazite, da se ne poparite! ce boste italijanu rekli, da se odcejene testenine dajo pod tekoco mrzlo vodo, vam bodo rekli: "che schifo!"
torej odcejene testenine takoj politi s polivko ter postreci.....
ce boste med konzumiranjem teh testenin dozivljali orgazmicne uzitke, sta za to mogoci dve razlagi:
- vas sex je zanic
- imate veliko moznost, da postanete sef kuhinje v restavraciji z michelinovimi zvezdicami....
 
no, toliko o natancnem kuhanju testenin.....priporocam DE CECCO, barilla se ne more primerjati z njimi (no, vecina od vas prisega na barillo, ker poleg mlinotesta drugega ne poznate....). potem so dobre tudi Voiello....
De Cecco se pri nas dobijo v Leclercu, so sicer najdrazje, vendar vredne svojega denarja.....embalaza pa je svetlo modro rumena....
vas zanima se kaksna polivka???
Biagio scrive a : (2005-6-26 1:2:23):
le cattiverie sono aria.........lascia aperta la finestra............volano come vengono
0
Nazaj na vrh
kittycat
Starost: 40Pridružen: 15. maj 2005Prispevkov: 1058Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2005 20:51
Povezava do prispevka
Mene zanima! Bi pa kaj pikantnega...od bolonjdke, tune, štirje siri ipd...se mi že meša...kaj bolj inovativnega...

Drugače pa jaz že nekaj časa kupujem De Cecco (tale Leclerc je super zadeva!)


0
Nazaj na vrh
ziva
Starost: 42Pridružen: 10. jan 2005Prispevkov: 274Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2005 21:05
Povezava do prispevka
Gregor imaš kakšen recept za dobro polivko? Samo ne sme biti s paradižnikom, ker ga ne maram.
0
Nazaj na vrh
GREGOR
Starost: n/aPridružen: 22. jul 2005Prispevkov: 1709Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2005 21:32
Povezava do prispevka
ziva, pesto genovese definitivno!!!
 
pri nas lahko kupis v kozarcku, ampak se zdalec ni tako dober, kot je originalen doma narejen...
potrebujes baziliko, olivno olje, parmezan, pecorino sardo (ovcji sir), pinije, cesen, sol.
tole vse skupaj se tre v terilniku iz kamna z lesenim betom....no, lahko se zmiksa tudi v mikserju...
kakorkoli, verjetno tega ne bos sla delat, mislim, da je tudi sestavine tezko dobiti pri nas...
v kozarcku pa se nisem odkril pesta, za katerega bi rekel, da je dovolj dober priblizek originalu...
kakorkoli, nasvet: v kozarcku je pesto relativno kompakten, potrebno ga je malo razredciti....to se naredi z dodatkom nekaz zlic vode, v katerem so se kuhale testenine...
aja, s pestom priporocam tagliatelle ali trenette ali drugo podobno pasto...
Biagio scrive a : (2005-6-26 1:2:23):
le cattiverie sono aria.........lascia aperta la finestra............volano come vengono
0
Nazaj na vrh
GREGOR
Starost: n/aPridružen: 22. jul 2005Prispevkov: 1709Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2005 21:44
Povezava do prispevka
kittycat....ene pikantne s paradiznikom???
ce bos delala iz svezih pelatov....fora dobre omake je, da dlje ko se kuha, boljsa je....se spomnim, ko sem si vzel cas, in kuhal omako tudi dve uri....;)
hitrejsa varianta pa je naslednja...vzame se kozarcek pripravljene omake, jaz ponavadi jemljem "paradiznik z baziliko" ali "paradiznik z olivami"... priporocam Agnesi, mi je veliko boljsi kot Barilla.
torej recepti so cista improvizacija....segrejes olivno olje (jaz uporabljam Olio Sasso - v zeleni konzervni kantici), poprazis cesen, vrzes noter omako, premesas, dodas sol, sladkor, to malo kuhas, proti koncu dodas zacimbe ter vegeto.
kar se zacimb tice, vrzes noter kar imas....bazilika, petersilj, rozmarin....baziliko je najbolje natrgati s prsti, pravijo, da tako ne izgubi arom, kot bi izgubila s sekljanjem...
kar se pa pikantnosti tice, lahko dodas ali peperoncino, lahko pa tudi poper...
pa dober tek!
 
Biagio scrive a : (2005-6-26 1:2:23):
le cattiverie sono aria.........lascia aperta la finestra............volano come vengono
0
Nazaj na vrh
riry
Starost: n/aPridružen: 8. apr 2005Prispevkov: 357Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 10. avg 2005 22:48
Povezava do prispevka
Ammmm....samo ena neumesna...a ni to tko, da če se da sol v vodo(že na začetku) prej zavre?Al živim v zmoti že celo življenje? Ker tudi, ko sama kuham se mi zdi, da prej zavre, če dam sol takoj noter?



No, pa da ne bom preveč morila dodajam še  eno polivko za
pašto...mogoče se vam bo zdela kombinacija malo čudna(tudi moja teta je
bila zelo  v dvomih, če bo stvar užitna ), vendar, če so vam same
sestavine všečne si boste lahko prste obliznili na koncu



Torej...sesekljamočebulo, česen,prepražimo na olju(olivno, navadno...po želji)...dodamo malo(lahko tudi dosti-po želji) pršuta(za vegetarjance pač brez pršuta)...in nato dodamo narezano zeljnato  glavo 
(odvisno od velikosti posode...jst ponavadi to v kr veliki posodi
delam, ker itak pol ven pojem še preden je fertik-hehe, veliko okušam
vmes)...solimo,
povegetamo(kar pač komu bolj ustreza)...aja in seveda dušimo nekaj
časa, dokler se zelje lepo ne omehča...nato dodamo paradajzovo mezgo
ali pa kr seseckan paradajz, se malo pokuhamo in za finiš dodamo na koncu kislo smetano...uspeh zagotovljen!

Se opravičujem za nenatančne količine vsega...jaz to dajem po
občutku...sej boste vidle/i tisti, ki boste to prakticirali...jaz dam
vedno ful čebule(2 sigurno, samo to take, lepo okrogle)
in česna, zelja kot sem že rekla, da komaj stoji v loncu(sej pol se
sesede), po občutku solim, popram...in kislo smetano dam tud skor
celo(seveda je lahko tudi brez smetane)...



Pa rezanci so idealni za tole zadevo...če vas ni strah poiskusite...ne bo vam žal!
0
Nazaj na vrh
bodyfit
Starost: 44Pridružen: 3. avg 2005Prispevkov: 30Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. avg 2005 10:34
Povezava do prispevka
Pa Gregor, verjemi da ko bom star nekje čez 50 let, bom tudi sam kuhal omako več kot dve uri, samo če si spregledal, je to recept za 12 min., pa še to je preveč. Kaj ti to pove, da v 12 min. lahko ješ "hitro" hrano, z razliko, da je ta zdrava. Ne vem, če imamo vsi toliko časa, kot ti. Ti zavidam, ker se moje življenje odvija hitreje od tvojega. Očitno bolj umirjeno živiš. Veš, sem pa fan jedi, narejenih iz testenin, pa naj bodo kalorične ali pa ne. Če pa imajo še priokus mediterana (pristnega), pa kapo dol za kuharja.
LP
Najlepša bitja so...
0
Nazaj na vrh
GREGOR
Starost: n/aPridružen: 22. jul 2005Prispevkov: 1709Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. avg 2005 16:23
Povezava do prispevka
bodyfit, v 12 minutah bos tezko spravil do vrelisca 5 litrov vode, kaj sele da bi skuhal testenine.
2 uri sem omako kuhal, ko sem imel cas oz. ko sem si cas vzel.
ne vem, koliko casa imas ti, jaz si ga zase vzamem, imam svoje vsakodnevne obveznosti, ki jih pa ni za 24 ur. tudi moje zivljenje se odvija hitro, to (upam) pomeni, da ga zivim kvalitetno.
tudi jaz sem ljubitelj testenin, ampak prav gotovo ne takih, narejenih po tvojem receptu...(kot ljubitelj sem jedel raznovrstno brozgo po slovenskih restavracijah in v Sloveniji testenin v restavracijah ne narocam). Sem imel pa moznost in sreco, da sem se naucil kuhati testenine tam, kjer so doma...
kakorkoli, podal sem svoje izkusnje, ce zelis, lahko poskusis pa se javi...
Biagio scrive a : (2005-6-26 1:2:23):
le cattiverie sono aria.........lascia aperta la finestra............volano come vengono
0
Nazaj na vrh
bodyfit
Starost: 44Pridružen: 3. avg 2005Prispevkov: 30Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. avg 2005 14:03
Povezava do prispevka
Seveda da želim najboljši recept za testenine, ker jih tiste v Italiji ali po boljših restavracijah oz. iz tam kjer izvirajo jedi nisem imel možnosti poizkusiti. Zato pa sem vajen takšnih, kot jih naredim ali kakršne mi servirajo v restavracijah, za katere vem da so dobre (vsaj zame).
Se priporočam.
Najlepša bitja so...
0
Nazaj na vrh
GREGOR
Starost: n/aPridružen: 22. jul 2005Prispevkov: 1709Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. avg 2005 16:50
Povezava do prispevka
bodyfit, mogoce je pa tvoj recept idealen za kuhanje testenin na kitajski nacin!
Biagio scrive a : (2005-6-26 1:2:23):
le cattiverie sono aria.........lascia aperta la finestra............volano come vengono
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. avg 2005 20:03
Povezava do prispevka
tunina omaka, sirova omaka, paradižnikova, gobova ali kakšna zelenjavna...vse te omakice so zelo dobre in veliko veliko receptov najdete na kulinarični sloveniji!
0
Nazaj na vrh
bodyfit
Starost: 44Pridružen: 3. avg 2005Prispevkov: 30Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. avg 2005 16:32
Povezava do prispevka
Gregor si ti mogoče kuhar? Si mogoče pilot? Si mogoče rudar? Si mogoče oz. kaj si?
Daajmo se norca delati, dajmo se norca delati. Je to smisel ali trava zastonj raste? To je sedaj vprašanje.
Najlepša bitja so...
0
Nazaj na vrh
kittycat
Starost: 40Pridružen: 15. maj 2005Prispevkov: 1058Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. avg 2005 19:52
Povezava do prispevka
Gregor, v kakšnem razmerju so sestavine pri pestu?Koliko olja, koliko sira...?

Zadnjič sem jedla čudovit pesto v eni piceriji...tako da ga bom zdaj
definitivno poskusila narediti doma. Za pikantno omako sem pa mislila
bolj na kakšne začimbe, kakšen pikanten sirček in tako
0
Nazaj na vrh
GREGOR
Starost: n/aPridružen: 22. jul 2005Prispevkov: 1709Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. avg 2005 20:20
Povezava do prispevka
uuuuuuuuuuuuuu, kittycat, sedaj si me pa dobila....pesta sam nisem nikoli delal, si bom pa z internetom pomagal....
 
3 sopi bazilike, en cesen (ne cel ampak najmanjsi del), zlica pinolov, zlica parmezana, zlica ovcjega sira, scepec soli, 5 zlic olivnega olja.
 
najprej v terilniku (dno iz marmorja, bet iz lesa) tres baziliko, cesen, sol in pinole, ko dobis neko maso dodas oba sira, na koncu pa se olje....
sicer je pa vse po obcutku.
 
pa dober tek!
Biagio scrive a : (2005-6-26 1:2:23):
le cattiverie sono aria.........lascia aperta la finestra............volano come vengono
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Testenine za 12.5 min
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Kar nekaj zvezdnic se je odločilo, da se ne bodo podvrgle kirurškim popravkom temveč sprejele svoj naravni videz.