Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

prosim oceno!!

Pojdi na stran 1 , 2
Dharma
Starost: n/aPridružen: 5. apr 2004Prispevkov: 179Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 15. mar 2005 11:01
Povezava do prispevka
Cleanser Ingredients
Purified Water, Aloe Vera Gel, Caprylic/Capric, Triglyceride, Butylene Glycol, Triethanolamine, Glyceryl Stearate (&) PEG-100 Stearate, Laureth 4, Neopentyl Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Stearic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Jojoba Oil, Cetyl Palmitate, Glycereth-26, Carbomer, Cyclomethicone, SkindulgenceTM Herbal Blend Butylene Glycol (&) Water (&) Hops (Humulus lupulus) Extract (&) Rosemary (Rosemarinus officinalis) Extract (&) Horsetail (Equisetum arvense) Extract (&) Pine Cone (Pinus sylvestris) Extract (&) Lemon (Citrus medica Limonum) Extract (&) Borage (Borago officinalis) Extract (&) Spirulina maxima Extract, Propylene Glycol (&) Ginkgo Biloba Extract (&) Leucine (&) Valine (&) Tyrosine (&) Arginine (&) Lysine (&) Cysteine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Allantoin, Urea, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinal Palmitate (Vitamin A), Jojoba Esters, Polysorbate 20, Ammonium Lauryl Sulfate, Tetrasodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance.

Masque Ingredients
Acacia Catechu, Purified Water, Aloe Vera Gel from Concentrate, Corn Starch, Chondrus Crispus (Carrageenan), Polysorbate 20, SkindulgenceTM Herbal Blend Butylene Glycol (&) Water (&) Hops (Humulus lupulus) Extract (&) Rosemary (Rosemarinus officinalis) Extract (&) Horsetail (Equisetum arvense) Extract (&) Pine Cone (Pinus sylvestris) Extract (&) Lemon (Citrus medica Limonum) Extract (&) Borage (Borago officinalis) Extract (&) Spirulina maxima Extract, Propylene Glycol (&) Ginkgo Biloba Extract (&) Leucine (&) Valine (&) Tyrosine (&) Arginine (&) Lysine (&) Cysteine, TEA Lauryl Sulfate, Isoceceth-20, Tetrasodium EDTA, Titanium Dioxide, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Fragrance.

Moisturizer Ingredients
Purified Water, Aloe Vera Gel, Neopentyl Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Jojoba Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate (&) PEG-100 Stearate, Cetyl Palmitate, Laureth 4, SkindulgenceTM Herbal Blend Butylene Glycol (&) Water (&) Hops (Humulus lupulus) Extract (&) Rosemary (Rosemarinus officinalis) Extract (&) Horsetail (Equisetum arvense) Extract (&) Pine Cone (Pinus sylvestris) Extract (&) Lemon (Citrus medica Limonum) Extract (&) Borage (Borago officinalis) Extract (&) Spirulina maxima Extract, Propylene Glycol (&) Comfrey (Symphytum officinale) Extract (&) Plantain (Plantago ovata) Extract (&) Hydrolyzed Wheat Protein (&) Glutamine (&) Proline (&) Leucine (&) Serine, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Sodium Hyaluronate, Panthenol, Allantoin, Glycereth-26, Glycerin, Carbomer, Triethanolamine, Polysorbate 80, Xanthan Gum, Tetrasodium EDTA, Ammonium Lauryl Sulfate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance.


Te zadevo so mi danes ponijali kot čudo nove dobe.Zato ker ste tukaj vse zelo prizemljene glede sestavin , jaz pa začetnica prosim za komentar.
Seveda nisem ničesar kupila.
LP Dharma
------------------------
Shoes transform your body language and attitude. They lift you physically and emotionally.
… Christian Louboutin
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 15. mar 2005 11:14
Povezava do prispevka
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Dharma
Starost: n/aPridružen: 5. apr 2004Prispevkov: 179Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 15. mar 2005 11:45
Povezava do prispevka
Embarrassed hvala
LP Dharma
------------------------
Shoes transform your body language and attitude. They lift you physically and emotionally.
… Christian Louboutin
0
Nazaj na vrh
Tamika
Starost: 40Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 900Kraj: tam nekje...Status:Offline
Objavljeno: 18. mar 2005 16:42
Povezava do prispevka
Zdaj pa bi še jaz lepo prosila za pomoč. Na voljo imam dve kremici za obraz in katero mi priporočate, da bi mi najbolj oz. bolje odgovarjala. Moja koža je: mastna (veliko zamašenih lojnic, tu pa tam kakšen mozoljček),  koža je dehidrirana, povrhnica suha, malenkost se svetim.
 
Prva kremica:
Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Hydorxystearate, Butylene Glycol, Stearic Acid, PEG-8, Lactamide MEA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Aloe Barabadensis Leaf Juice, Cetearyl Alcohol, Zea Mays (corn) oil, Extracts of: Egg Yolk, Vitis Vinifera (Grape) Seed, Malva Sylvestris (Mallow), Hedera Helix (Ivy), Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit, Sambucus Nigra Flower, Arnica Montana Flower, Parietaria Officinalis, Camellia Oleifera Leaf; Tocopheryl Acetate, Allantoin, Panthenol, Glycolipids, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Lecithin, Silk Amino Acids, Retinly Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Polysorbate 60, Polyquaternium-10, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glycerly Stearate, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA, Carbomer, Propylene Glycol, Chlorphenesin, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Cananga Odorata (Ylang, Ylang) Flower oil, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben !!
 
Druga kremica:
Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Caprylic/ Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Lactamide MEA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Peg-100 Stearate, Cetearly Alcohol, Lavandula Hybrida Oil, Extract of: Malva Sylvestris (Mallow), Hedera Helix (Ivy), Cucumis Satuvus (Cucumber) Fruit, Sambucus Nigra Flower, Arnica Montana Flower, Parietaria Officinalis, Nasturtium Officinale, Arctium Lappa Root, Salvia Officinalis (Sage) Leaf, Citrus Medica Limonum (lemon) Fruit, Saponaria Officinalis; Silk Amino Acids, Glycolipids, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Lecithin, Vitis Vinifera (Grape) Seed, Allantoin, Panthenol, Stearic Acid, Polyquaternium-10, Carbomer, Aminomethly Propanol, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben !!
 
Ufff, sem se namatrala s prepisovanjem.
 
Še enkrat lepo prosim, da mi svetujete, katera kremica ima boljše sestavine za mojo kožo (za prihajajoči letni čas)
p.s.: moram priznat, da se na sestavine čisto nič ne spoznam, zato prosim za nasvet!!!
 
Najlepša vam hvala za vaš trud in čas!
 
Papa in lep popoldan še naprej!
Lp, Tamika
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 18. mar 2005 16:46
Povezava do prispevka
Obe sta komedogeni. Če imaš probleme z mozoljčki in ogrci, potem nobena ni zate.
0
Nazaj na vrh
Tamika
Starost: 40Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 900Kraj: tam nekje...Status:Offline
Objavljeno: 19. mar 2005 12:37
Povezava do prispevka
A res??!! A mi lahko prosim napišeš (napišete), katere so te komedogene sestavine (da bom vedela za drugič)?
Lp, Tamika
0
Nazaj na vrh
Ariana
Starost: n/aPridružen: 18. jan 2005Prispevkov: 4161Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. mar 2005 12:41
Povezava do prispevka
Tamika Tanjin članek...tam vse piše!
0
Nazaj na vrh
Ariana
Starost: n/aPridružen: 18. jan 2005Prispevkov: 4161Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. mar 2005 12:43
Povezava do prispevka

UVA

Slabi alkoholi

butyl methoxydibezoylmethane
(= mexoryl SX = parsol 1789 = avobenzone)

alcohol

titanium dioxide

alcohol denat.

zinc oxide

alcohol SD

 

benzyl alcohol

Komedogene sestavine

ethanol

(poly)glyceryl-3-diisostearate

ethyl alcohol

acetylated lanolin (alcohol)

isopropyl alcohol

caprylic/capric trigliceride

methanol

cetearyl alcohol+ceteareth20

 

cocoa butter

Antioksidanti

coconut butter

vitamin A (retinol, retinyl palmitate)

coconut oil

(bio)flavonoidi

ethylhexyl palmitate

alfalfa extract

hexadecyl alcohol

algae

isocetyl stearate

aminokisline

isodecyl oleate

beta karoten

isononyl isononanoate

cink (zinc)

isopropyl isostearate

ekstrakt/olje grozdnih pečk (grape
seed extract/oil ali vitis vinifera)

isopropyl myristate

encimi (superoxide dismutase,
ecatalase)

isopropyl palmitate

kinetin

isostearyl isostearate

koencimi (lipoic acid, Q10)

laureth-4

selen (selenium)

lauric acid

vitamin C (ascorbic acid,
ascorbyl palmitate, magnesium ascorbyl phosphate)

myristyl lactate

vitamin E (tocopherol,
tocopheryl acetate, alpha-tocopherol, tocotrienol)

myristyl myristate

zeleni in beli čaj (green, white tea,
ali camelia sinesis, camelia oleifera)

octyl palmitate

 

octyl stearate

Maščobe

oleth-3

 jojoba

oleyl alcohol

almond

steareth 10

apricot oil

stearyl heptanoate

canola

stearyl heptanoate

cocos

 

corn

Vlažilne sestavine

jojoba wax

ceramidi

lanolin

cholesterol

mineral

elastin

olive

fatty acids

peanut

glycerin

safflower

hialuronska kislina

sesame

kolagen

shea butter

linoleic acid

 

sodium PCA

 

triglicerides

 

 
Tamika e
0
Nazaj na vrh
Tamika
Starost: 40Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 900Kraj: tam nekje...Status:Offline
Objavljeno: 19. mar 2005 13:00
Povezava do prispevka
Ariana...najlepša hvala !
Lp, Tamika
0
Nazaj na vrh
Ariana
Starost: n/aPridružen: 18. jan 2005Prispevkov: 4161Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. mar 2005 13:12
Povezava do prispevka
Tamika ni problema. Naslednjič pa poglej malo po člankih od Tanje. Piše zelo dobre članke Pa malo pobrskaj po forumu.
0
Nazaj na vrh
Tamika
Starost: 40Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 900Kraj: tam nekje...Status:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 8:04
Povezava do prispevka
Tanja, ali pa tudi druge frajle ...mi lahko prosim razložite po strokovni in malo bolj natančni razlagi, zakaj sta sestavini

caprylic/capric trigliceride in

cetearyl alcohol+ceteareth20

komedogeni.  !

 

Najlepša hvala, pupe in lep dan vam želim!

 

Lp, Tamika
0
Nazaj na vrh
Amaya
Starost: 42Pridružen: 9. mar 2005Prispevkov: 1504Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 16:14
Povezava do prispevka
ceteareth-20.
Fatty alcohol that is used to thicken cosmetics and keep ingredients mixed together and stable.










cetearyl alcohol.
Fatty alcohol used as an emollient, emulsifier, thickener, and carrying
agent for other ingredients. Can be derived naturally, as in coconut
fatty alcohol, or synthetically.



caprylic/capric triglyceride.
Derived from coconut, and considered to be a good emollient and thickening agent in cosmetics.





Kaj to meni pove v zvezi s komedogenostjo? Mogoče, ima kaj opraviti s
temi maščobami, v tem primeru kokosovimi ali sintetičnimi. Možno, da te
pacajo kožo...Res nisem sigurna, sam mal sklepam . Bo katera druga z boljšim poznavanjem sestavin več vedla, jaz sem še nova tule...



Lp
Where the mind goes, CHI follows...
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 25. mar 2005 16:45
Povezava do prispevka

Amaya je napisal/aceteareth-20.
Fatty alcohol that is used to thicken cosmetics and keep ingredients mixed together and stable.

cetearyl alcohol.
Fatty alcohol used as an emollient, emulsifier, thickener, and carrying
agent for other ingredients. Can be derived naturally, as in coconut
fatty alcohol, or synthetically.

caprylic/capric triglyceride.
Derived from coconut, and considered to be a good emollient and thickening agent in cosmetics.


Kaj to meni pove v zvezi s komedogenostjo? Mogoče, ima kaj opraviti s
temi maščobami, v tem primeru kokosovimi ali sintetičnimi. Možno, da te
pacajo kožo...

Vse, kar zgoščuje (thickeners), obstaja možnost, da bo mašilo pore. Ker če zgosti izdelke, se lahko tudi "usede" v poro in lepo "čiča" tam.

A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Amaya
Starost: 42Pridružen: 9. mar 2005Prispevkov: 1504Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2005 16:52
Povezava do prispevka
No tukaj se itak vsak dan kaj novega naučim  . Tanja, tole o teh zgoščevalcih, se meni samo zdi, ali jih je v kremicah veliko in ali so vsi potencialno komedogeni?



Lp




Where the mind goes, CHI follows...
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 25. mar 2005 16:59
Povezava do prispevka
Kot je navedeno že v članku "Resnica o kozmetiki", je vse odvisno od posamezne kože. So pa načeloma mastne z velikimi porami bolj nagnjene k temu (pa tudi to ni nujno). Zato pa mora vsaka sama ugotoviti, če ji kaj maši pore. Meni se žal tudi same od sebe, brez vseh krem, ker imam pač kožo zelo nagnjeno k temu, se mi pa veliko manj, odkar krem skoraj ne uporabljam (samo tonik).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
prosim oceno!!
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
S čokolado obloženi malinovi grižljaji z arašidovim maslom so božanska poslastica, ki bo potešila željo po sladkem.