Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Hitra peka CDja?

Pojdi na stran 1 , 2
sweden
Starost: 43Pridružen: 20. jun 2005Prispevkov: 1964Kraj: Maribor - KrškoStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2006 21:03
Povezava do prispevka
Upam da ne bo narobe da prosim za to vrsto pomoč .
 
Namreč na hitro bi rad spekel film na CD. Pa imam le Nero Burning (licenčen), ki pa mi blaznoooo počasi peče filme, tega, povprečno velikega (700MB) bi pekel 7 ur na najvišji možni hitrosti, ostalih programov nimam.
 
Zato me zanima, če se da dobiti (in kje) kakšen, predvsem brezplačen program, ker bi si rad film ogledal še danes (kakšno uro pozneje).
Namreč kolega ima program, ki mu je spekel film v 10min-ah .
Katere uporabljate ve?
 
Hvala!
0
Nazaj na vrh
Balea
Starost: 33Pridružen: 19. avg 2005Prispevkov: 369Kraj: Barje =)Status:Offline
Objavljeno: 11. nov 2006 21:37
Povezava do prispevka
Meni ga Nero speče v nekaj minutah.
Če se ne motim imajo windowsi vgrajeni čarovnika za peko cd-jev. Tako da samo preneseš bližnjico na D in potem klikneš na bližnjico, potem pa je tam čarovnik, ki ti ga zapeče.
0
Nazaj na vrh
Ushy
Starost: 39Pridružen: 1. feb 2006Prispevkov: 764Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2006 21:54
Povezava do prispevka
hitrost zapisa pa res ni odvisna od programa, s katerim zapeces vsebino
na cd. bolj je odvisno od same enote za zapisovanje, torej pekaca - ce
je ta slabsi, potem traja dlje casa in obratno. Wink

razen ce imas v programu samem nastavljeno tako hitrost - to sam nastavis in lahko spremenis!
Kupiti ali ne kupiti..?
0
Nazaj na vrh
sweden
Starost: 43Pridružen: 20. jun 2005Prispevkov: 1964Kraj: Maribor - KrškoStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2006 22:10
Povezava do prispevka
Balea, kako se pa reče programu...?
0
Nazaj na vrh
Lubenica
Starost: n/aPridružen: 10. jul 2006Prispevkov: 6018Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2006 22:26
Povezava do prispevka
S tem je tako- boljši pekač,hitrejši zapis. To se nastavi v programu za zapis tik pred potrditvijo zapisa. Vedno. Nero ima to opcijo. Sicer pa se filmi pečejo počasi zato, ker je video datoteke kot Video CD, ki ga predvaja tudi DVD player, potrebno prekodirati v DVD predvajalniku berljiv format. In to traja. Čas pa je odvisen od zmogljivosti računalnika. Potem pa je tu še pečenje, ki na CD ne traja dolgo, DVD pa se piše nekje z 10-krat manjšo hitrostjo kot DVD. Če pa hočeš zapeči film povsem navadno, kot podatke, res ne vem, zakaj bi to tako dolgo trajalo.
0
Nazaj na vrh
sweden
Starost: 43Pridružen: 20. jun 2005Prispevkov: 1964Kraj: Maribor - KrškoStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2006 22:34
Povezava do prispevka
Tudi meni ni povsem jasno.
Kot si omenila - prekodiranje, res že sam ta postopek traja eno večnost.
Tako da navadno kar prekinem (in jasno, s tem uničim CD) .
0
Nazaj na vrh
Balea
Starost: 33Pridružen: 19. avg 2005Prispevkov: 369Kraj: Barje =)Status:Offline
Objavljeno: 11. nov 2006 22:46
Povezava do prispevka
Sweden, to ni program ampak je del windowsa. Kot sem že rekla preprosto prekopiraš datoteko na D disk, oz. tam kjer imaš enoto za pečneje CD-ja.  Potem se tam prikaže polprozorna ikona, na katero dvoklikneš. Potem se odpre okno čarovnik, kjer lahko daš CD-ju ime....pritiskaš gumbek naprej in potem ti zapeče CD.
Ampak če je problem v počasnem pekaču, potem ti pomoje noben program ne pomaga.
0
Nazaj na vrh
Lubenica
Starost: n/aPridružen: 10. jul 2006Prispevkov: 6018Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. nov 2006 8:16
Povezava do prispevka
Neeeeee, ne mi pečt CD-jev z Windowsovim zapisovalnikom, to pa je res zadnja zadnja zadnja možnost, ker CDji večinoma niso uporabni po tem. Res ne priporočam, se da dobit dosti zastonj programske opreme za to. Če prekineš prekodiranje, sweden15, ne uničiš CDja, ker prekodiranje dela že preden piše na CD. Prvo se prekodira (kar bi ti moralo kazati kot video s krajšimi prekinitvami v oknu pekača (no, programa), potem zapeče lead-in (vodilo), podatke i na koncu še lead-out (izvodilo). Tako da takrat še ne moreš uničiti Cdja. Lahko ga pa, če prekineš med pečenjem.
0
Nazaj na vrh
sweden
Starost: 43Pridružen: 20. jun 2005Prispevkov: 1964Kraj: Maribor - KrškoStatus:Offline
Objavljeno: 12. nov 2006 12:06
Povezava do prispevka
Aha...
To me v bistvu zanima ja, kateri so ti programi?
Da vsaj poskusim in vidim kje dejansko je problem v počasnosti (CDje z glasbo, velikost 700 MB zapeče v 5min, ne vem zato kje je takšna razlika v enaki velikosti filma pri pečenju).
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 12. nov 2006 12:25
Povezava do prispevka
Sweden, si ziher, da ni film pokvarjen?
Sama sem pekla neko glasbo in so bili pokvarjeni komadi in logično, da ni šlo nikamor.
0
Nazaj na vrh
Anina
Starost: 122Pridružen: 15. jan 2006Prispevkov: 7001Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. nov 2006 13:05
Povezava do prispevka
sweden15, a ti misliš posneti CD ali DVD? Oziroma v kakšnem formatu je film sploh?
0
Nazaj na vrh
Lubenica
Starost: n/aPridružen: 10. jul 2006Prispevkov: 6018Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. nov 2006 14:04
Povezava do prispevka
sweden15, pojdimo od začetka. Najprej mi povej nekaj stvari:
- v kakšnem formatu je film, ki ga hočeš zapeči (končnica me zanima, ali je .avi, .mpg , .cue ...)
- ali imaš program Nero Vision?
- ali hočeš CD predvajati v DVD playerju ali samo shraniti na CD
- kolikšna je največja hitrost pečenja pri tvojem pekaču
- koliko GHz ima tvoj računalnik

Potem pa ti bom povedala, kako, kaj in zakaj. Najprej pa rabim vedeti, kaj sploh želiš narediti in kake so tvoje tehnične zmogljivosti . Zakaj pa je taka razlika v pečenju, pa sem ti že napisala.
0
Nazaj na vrh
sweden
Starost: 43Pridružen: 20. jun 2005Prispevkov: 1964Kraj: Maribor - KrškoStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2006 9:46
Povezava do prispevka
Lubenica, tehnične podatke ti lahko posredujem, ko bom doma...tu namreč nisem povsem prepričan.
 
@Anina: DVD ja. Format? Mislim da .avi
@Sonja: CD ni pokvarjen, ker sem večkrat poslušal zapeči z različnih.
 
0
Nazaj na vrh
sweden
Starost: 43Pridružen: 20. jun 2005Prispevkov: 1964Kraj: Maribor - KrškoStatus:Offline
Objavljeno: 13. dec 2006 15:52
Povezava do prispevka
Edino preko Windowsa lahko snemam, tu gre normalno.
 
Zanima me, če mi znate povedat kakšen naslov programa za mp3, ki bi ga dobil na netu?
 
Potrebujem namreč samo za nekajkratno snemanje - računalnik je namreč zaradi virusov v zadnjih dneh življenja in rad bi posnel gor komade, ki jih imam na računalniku.
Hvala...
0
Nazaj na vrh
Lubenica
Starost: n/aPridružen: 10. jul 2006Prispevkov: 6018Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. dec 2006 10:27
Povezava do prispevka
Za nekajkratno peko MP3- jev imaš na netu polno brezplačnih programov, lahko si naložiš tudi 30- dnevno preizkusno verzijo Nero 7, sicer pa poglej na Download.com , kjer imaš polno teh brezplačnih programov, med njimi tudi iTunes, ki je prav tako dober kot Nero. Če pa imaš res samo nekaj komadov za zapeč, ti priporočam, da si nabaviš nek poceni USB ključ, ker se za tako malo podatkov ne splača truditi s CDji, pa še lahko jih brišeš. 

Glede virusov pa - registriraj se na Avast.com , pa si lahko snameš antivirus Avast!, ki je res odličen. Jaz ga uporabljam v kombinaciji z Ad-Aware -om, pa že eno leto (odkar sem nazadnje formatirala računalnik), o virusih in drugi golazni ni ne duha ne sluha, ker Avast! sproti skenira vse, kar delaš na računalniku (internetne strani, e-maile, disk,...). Probaj!
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Hitra peka CDja?
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.