Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kokosovo olje

krneki
Starost: -14Pridružen: 16. jan 2006Prispevkov: 76Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. sep 2009 14:24
Povezava do prispevka
Na tujih forumih izjemno hvalijo kokosovo olje (bio, ekstra deviško, hladno stiskano), kožo naj bi močno popravil že v parih tednih. Negativnih komentarjev je zelo malo.

Ker mi nobena krema ne pomaga (poleg Schellerjevega čistilnega gela, Garnierjevega tonika, omega-3 kapsul, multivitaminskih & mineralnih tablet in zelenega čaja), bi poskusil še s tem. Na obraz bi si ga nanašal 1x dnevno. Ali je že kdo poskusil s to kuro?
0
Nazaj na vrh
anamarija
Starost: 37Pridružen: 28. maj 2006Prispevkov: 951Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. sep 2009 17:58
Povezava do prispevka
Kakšno kožo pa imaš? Kokosovo olje je komedogeno.
0
Nazaj na vrh
krneki
Starost: -14Pridružen: 16. jan 2006Prispevkov: 76Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. sep 2009 19:02
Povezava do prispevka
Uh kaj mi je že rekla kozmetičarka... mislim da mastna/mešana, ampak izsušena povrhnjica. Nekaj takega.

Ja, to sem bral, da je komedogeno, ampak menda vseeno pomaga.
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 13. sep 2009 20:15
Povezava do prispevka
Ja, kokosovo je (potencialno) komedogeno, ampak meni paše, mi ne povzroča nečistoč. Imam pa mešano kožo z občasnimi mozoljčki na bradi (sploh med menstro) in ogrci na nosu, ter sem drugače zelo občutljiva na komedogene sestavine (fašem hude podkožne mozolje). Uporabljam ga med vikendom, kadar sem cel dan doma in sicer tako, da ga zjutraj fino vmasiram v umito kožo (kar konkretno, tako da se cel dan svetim kot slanina) in pustim učinkovat več ur, lahko tudi čez cel dan, zvečer pa kožo umijem z gelom in naredim piling. Potem se lotim stiskanja in se mi zdi, da gre lažje ven, kokosovo olje omehča kožo in raztopi nečistoče. Po stiskanju dam ponavadi gor še čistilno masko, ampak ne preagresivno. Kadar imam pa suho povrhnjico, ga nanesem malo pred spanjem, pa imam zjutraj ful mehko kožo, ki pa presenetljivo ni mastna. Je pa res, da ga v tem primeru nanesem res na tanko.
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
cokolina
Starost: 38Pridružen: 11. dec 2006Prispevkov: 726Kraj: koperStatus:Offline
Objavljeno: 5. maj 2010 21:45
Povezava do prispevka
Bila sem na tečaju zdrave prehrane ter kitajske medicine, kjer ga zelo hvalijo za pečenje in cvrtje ker je edino olje ki se pri segrevanju ne spremeni v strup, kot vsa ostala olja na tržišču. V njemu se lahko cvre krompir 40 krat pa je še vedno isto in bolj zdravo kot vsa ostala. Uporablja ga veliko športnikov in na forumih o zdravi prehrani se ga vedno zasledi, ker je ena izmed najbolj zdravih maščob za kuhat na njej, porabi se ga zelo malo. Sama sem ga kupila v eni izmed bio trgovin mislim, da sem dala 9€ za 350ml, kar je npr veliko manj, kot če ga kupiš izrecno za nego kože, je pa čisto enako.Pri trgovini Akamuti sem za najmanjšo embalažo recimo odštela okoli 13€ celo. Trenutno na njem vedno delam zrezke ali karkoli takega, po tuširanju se pa z istim namažem cela, razen celulita za uno so druga olja, dam ga tudi na konice las, diši in lasje se manj cepijo, niti niso mastni, kot bi pomislili. Sama sem imela odpor do olj, trenutno pa uporabljam za nego samo še olja, kreme imajo preveč sestavin, ki nikoli ne ugotoviš čemu vse služijo, kemija gor dol levo desno, testiranja na živalih itd itd. Kokosovo, šipkovo, olivno in avokadovo olje so tista, ki so mi rešla kožo in nikoli več ne grem nazaj na losjone in rkeme. Kokosovo je super je za suho razdraženo kožo, zdravi tudi ekceme in izpuščaje, da o super vonju ne govorimo. Seveda smo Slovenci dosti zadaj, kar se tega tiče glede na tujino. Prilepljam članek, sama nimam tega olja, so pa navedene informacije za kaj je tako zdravo za kožo, zakaj je boljše od losjonov, zakaj je dobro tako za uživanje kot za mazanje, prijetno branje:

http://www.coconut-connections.com/skin_care.htm

http://www.organicfacts.net/organic-oils/organic-coconut-oil/health-benefits-of-coconut-oil.html
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 5. maj 2010 22:01
Povezava do prispevka
Mnja, "Slovenci nis(m)o nič zadaj", pač ne nasedamo/nasedejo vsi na vsako novotarijo, za katero se kdo spomni, da je določen trenutek 'd best' in oh in sploh. Pa pred tem arganovo olje in pred tem Q10 in pred tem ... in vse je oh in sploh, ko gledamo eno oddajo/preberemo članek/ ...

Kokosovo olje ni noben čudež in se 359673967849609x skrije pred olivnim oljem, šipkovim in ostalimi, ki imajo antioksidantno delovanje.
Če pa kdo misli, da je boljše, naj ga pač uporablja (jaz vem, da ga ne bom).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
emchy
Starost: 34Pridružen: 11. feb 2009Prispevkov: 816Kraj: niham med ptujem in ljubljano:)Status:Offline
Objavljeno: 5. maj 2010 22:26
Povezava do prispevka
^^sva že dve.Jaz kar raje ostajam pri svojih izdelkih, sploh pri moji občutljivi koži.
0
Nazaj na vrh
Choco
Starost: n/aPridružen: 30. nov 2009Prispevkov: 101Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. maj 2010 11:10
Povezava do prispevka
Olivnega se ne uporablja pri visokih temperaturah, ker spremeni svojo zgradbo in postane strupen (bolj kot navadno jedilno). Zato je boljša alternativa kokosovo olje za razno pripravo pečenega mesa ipd.

Je pa kokosovo olje zelo dobro za lase, pravijo, da ga naj bi indijke uporabljale za masažo lasišča.
0
Nazaj na vrh
cokolina
Starost: 38Pridružen: 11. dec 2006Prispevkov: 726Kraj: koperStatus:Offline
Objavljeno: 6. maj 2010 11:18
Povezava do prispevka
kdor bere raziskave in se mu da malo pobrskat po spletu bo hitro ugotovil, da absolutno drži da temperatura totalno uniči olivno olje, da to ni nobena izmišljotina ali reklama za kokosovo olje, ker ni s tem nič povezano. Je pa prav zato kokosovo idealna zamenajva po kateri posega vedno več ljudi, ki se ukvarjajo z zdravo prehrano, ker tudi če bi bilo katero olje 82342838 boljše od kokosovega se nad 80c vse kar ima boljšega uniči, ter postane prazen nič, kokosovo olje pa ne spremeni sestave, to je bistvena prednost pred vsemi ostalimi maščobami za cvrtje, pečenje itd Smile

Sploh pa ne kritiziram olivno olje, sami ga doma pridelujemo, sem ponosna na njega tako v solati, ter na mojem obrazu se znajde velikokrat, na laseh ter nogah pa se s kokosovim pač ne more primerjat pa je doma pridelano in oh in sploh kislosti in hladno stiskano in vse, da o tistih kupljenih v trgovini in skladiščenih nevemkkoliko časa (olivno olje je po pol leta v steklenici samo senca tega kar je nekoč bil). Ne trdim pa da bo pri vseh delovalo enako.

Enako super je šipkovo olje, moji noni je zbrisalo fleke(imela je prakticno bel lišajast zemljevid evropepčez obraz) po obrazu po dveh mesecih uporabe ko je bil odgovor dermatologa samo 'ja gospa staraste se, izogibat se soncu in to je to'. Meni pa je pomagalo pri strijah, ok mogoče so se pocelle same zaradi vremena al hormonov al nebi vedla česa, mazala sem jih samo z šipkovim to je pač dejstvo. Je pa res da ne morem trdit da niso se same odločle da me bojo kr zapustile.

Tako da se vsaj malo spoznam na olja in ne padam na reklame, preberem vse forume kar se jih da preden kaj provam in še kakšno raziskavo povrh. Res je tudi, da ga indijke masirajo v lasišče, oz mame ga masirajo hčerkam itd. Tudi to sem zasledila na več forumih, kjer so to potrdile pa tudi kolegica je bila dol na dopustu in ja, kokosovo olje uporabljajo za marsikaj poleg tega tudi za zaščito pred sončnimi žarki ( kar pa na našem Evropskem svetlem tipu kože ni najbolj priporočljivo)
Nazadnje urejeno 6. maj 2010 11:28; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 6. maj 2010 11:27
Povezava do prispevka
Ampak to je tema na Negi obraza in najbrž ne segrevaš olja nad 80°C, preden ga naneseš na obraz.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
cokolina
Starost: 38Pridružen: 11. dec 2006Prispevkov: 726Kraj: koperStatus:Offline
Objavljeno: 6. maj 2010 11:31
Povezava do prispevka
Da se ne odpira nove teme še na prehrani pa na negi telesa, pa na negi las, ni boljše da se vse o kokosovem olju predebatira tukaj? Embarrassed
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 6. maj 2010 11:46
Povezava do prispevka
KrvavaMeri je napisal/aAmpak to je tema na Negi obraza in najbrž ne segrevaš olja nad 80°C, preden ga naneseš na obraz.

Exactly.
In tema o tem že obstaja.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
krneki
Starost: -14Pridružen: 16. jan 2006Prispevkov: 76Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. maj 2010 17:35
Povezava do prispevka
Da ne bom še ene teme odpiral, bom kar tu vprašal. Imam zelo izsušeno povrhnjico na obrazu, tako da se mi ta prav lušči. To se vidi še posebej takoj po uporabi schellerjevega čistilnega gela. Katero kremo oz. kaj priporočate?
0
Nazaj na vrh
KrvavaMeri
Starost: 36Pridružen: 5. nov 2007Prispevkov: 7853Kraj: Zagorje ob SaviStatus:Offline
Objavljeno: 8. maj 2010 18:17
Povezava do prispevka
Ker je to tema o kokosovem olje, je primerneje, če vprašanje postaviš v temi Izsušena povrhnjica. Če polistaš po temi, boš mogoče že našel odgovor.
mejkap - blog o ličenju
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kokosovo olje
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo