Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Atopični dermatitis, negovalna krema za obraz

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Erin
Starost: 45Pridružen: 22. sep 2004Prispevkov: 20Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 12. apr 2006 12:06
Povezava do prispevka
Tanja in vse, ki mi lahko pomagate... Zadnje čase se mi je atopični dermatitis začel pojavljati po obrazu, predvsem po licih. No, vsaj predvidevam, da je to atopični dermatitis... Imam ga namreč že nekaj časa po rokah, in že dolgo nazaj nekaj malega po obrazu. Letos pa je tega več - izgleda pa kot eni mozoljčki, bunčice, ki so rdeče. Pustim jih pri miru, nič ne boli, včasih postanejo malo luskaste. Na licih in okoli oči imam že tako zelooo tanko kožo, bolj suho, v nasprotju s T predelom, ki je precej masten, z ogrci na nosu. Drugače uporabljam Scheller gel za čiščenje, po potrebi tudi mleko Alverde vrtnica,  tonik od Garnier Fresh, kreme pa ne najdem tiste prave... Včasih Superdefense normal to dry skin, sedaj pa dam občasno na lica jojobo.. Kupila sem tudi eno vlažilno od Avene, vendar se mi zdi, da mi po licih prevec zateguje.. Da ne bom predolga, zanima me, kaj naj še uporabim, da bi se stanje izboljšalo? Kreme, ki jo imam za roke (za zdravljenje dermatitisa) in tudi tanjša kožo, na obrazu ne upam uporabiti. Bo treba kar k zdravniku ali ima katera kakšen predlog? Hvala že vnaprej!!!
0
Nazaj na vrh
andreya
Starost: -14Pridružen: 28. mar 2004Prispevkov: 3715Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. apr 2006 12:12
Povezava do prispevka
Meni je dermatologinja dejala, da se na obrazu te kortikosteroidne kreme ne smejo uporabljati, ker tanjšajo kožo. Za izpuščaje po čelu in pri nosu mi je predpisala Oronazol kremo, ki ne tanjša kože. Sinu, ki ima prav atopični dermatitis pa kremo Elidel, ki prav tako ne tanjša kože, samo on ima to po rokah, tako da ne vem, če je tudi za obraz.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Online
Objavljeno: 12. apr 2006 13:29
Povezava do prispevka
Erin, poleg zdravil, ki ti jih je predpisal zdravnik, nimaš kaj posebnega za narediti, vsaj ne v smislu kozmetike. Kolikor vem, je a.d. lahko posledica alergij - si morda že bila na kakšnem testu, če si alergična na kakšno hrano ali kakšen zunanji dejavnik? Vsekakor ne pretiravaj s kortikosteroidnimi kremami, uporabi jih le po potrebi in ne več kot cca. 3 dni zaporedoma.
 
Morda bi lahko na suhih predelih probala kar z olivnim oljem, pa v lekarni se dobi izdelke z ureo, ki znajo tudi pomagati.
 
Aja, edino Alverde čistilno melko zamenjaj za Balea MED Sensitive, ker slednje ne vsebuje nobenih dražečih substanc in je namenjeno res zelo občutljivi koži.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
sanja
Starost: 45Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 638Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. apr 2006 17:49
Povezava do prispevka
Erin, v lekarnah potekajo pregledi kože in svetovanja in sicer za Avene kozmetiko, tako da ti lahko tudi tam svetuje. Za atopični dermatitis pa priporočam Exomega kremo ali mleko ali mogoče kaj iz linije Trixera. Iz katerega kraja pa si, ti mogoče lahko povem kdaj je kakšen pregled kože?
Lp,
Sanja
0
Nazaj na vrh
Erin
Starost: 45Pridružen: 22. sep 2004Prispevkov: 20Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 14. apr 2006 8:35
Povezava do prispevka
Punce, zlate ste!!!  Sedaj sploh nisem več prepričano, kaj so te "bunkice" na obrazu.. No, vsekakor po rokah imam a.d. Bom šla ponovno k zravniku, da mi da kakšno novejšo kremo, ki ne tanjša kože, ker Afloderm, ki ga imam, jo baje zelooo. Sanja, če imaš podatke, kdaj potekajo pregledi kože in svetovanja za Avene kozmetiko, bi te prosila za podatke o Ljubljani oz. lahko tudi okolica: Kranj, Kamnik, Domžale.. Me pa zanima ali sta tudi Exomega krema in linija Trixera od Avene?? Res še enkrat vsen najlepša hvala za pomoč in trud!!!
0
Nazaj na vrh
sanja
Starost: 45Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 638Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 14. apr 2006 14:14
Povezava do prispevka
Ja, Trixera in Exomega sta obe iz kolekcije Avene namenjeni posebej atopičnemu dermatitisu. Trixera je zelo fajn; v liniji sta kopel in krema. Pri Exomegi je pa mleko za telo, oljni gel za umivanje, kopel in barriere krema za zaščito atopične kože pri kopanju v morju ali bazenu. Datume pregledov kože ti pa še sporočim.
Lp,
Sanja
0
Nazaj na vrh
sanja
Starost: 45Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 638Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 14. apr 2006 14:37
Povezava do prispevka
V lekarni Bled bo naslednji teden brezplačen pregled kože. Lahko pokličeš lekarno in jo vprašaš za točen datum in se tudi naročiš. Konec meseca bo pa v lekarni Brod v Ljubljani; nisem sigurna za datum, lahko ti sporočim nasledni teden.
Lp,
Sanja
0
Nazaj na vrh
mojc
Starost: n/aPridružen: 19. maj 2005Prispevkov: 146Kraj: okolica CeljaStatus:Offline
Objavljeno: 16. apr 2006 18:46
Povezava do prispevka
Kater puder pa uporabljate tiste, ki imaste  dermatitis?
Hvala
Sreča na vrvici...
0
Nazaj na vrh
Erin
Starost: 45Pridružen: 22. sep 2004Prispevkov: 20Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 18. apr 2006 20:05
Povezava do prispevka
Sanja, kaj naj ti recem..  Hvala ti - spet!  Bom šla z veseljem v lekarno na Brod, poznam to lekarno, to je najboljša lekarna oz. tam najprijaznejše farmacevtke, res!!! Če slučajno izveš za datum, se priporočam, drugače se bom pa enkrat spotoma pri njih ustavila..
Mojc, jaz pudra skoraj ne uporabljam, največkrat le Kanebo korektor na mestih, kjer je treba kaj prikriti ali pa puder v prahu (ker imam na T predelu mastno kožo), vendar redko. Po mojem je najboljše čim manj, ker imamo že tako težave s kožo...
Drugače pa sem šla k zdravnici in dobila recept za kremo Elidel, vendar se ta krema plača, je več kot 8000 sit, vendar sem si raje kupila to, lahko bi dobila recept za eno kremo, ki tanjša kožo in sem jo imela že sedaj: Afloderma, vendar bi se rada temu izognila. Na obrazu se že opazi izboljšanje, po rokah pa gre bolj počasi. Aja, pa še to - vsi, ki imate atopični dermatitis, pazite, da imate čim bolj mastno kožo na mestu a.d., mažite s kakšno mastno kremo, najbolje tako iz lekarne, brez kakšnih dodatkov, konzervansov.. Meni je zdravnica napisala recept in so mi jo zmešali v lekarni, če katero zanima, pa lahko pogledam, kaj točno piše na škatlici..
0
Nazaj na vrh
mojc
Starost: n/aPridružen: 19. maj 2005Prispevkov: 146Kraj: okolica CeljaStatus:Offline
Objavljeno: 20. apr 2006 21:08
Povezava do prispevka
Erin, ja prosim poglej kaj piše na škatlici. Imaš kakšne tablete?
Meni je dermatologinja predpisala clinofug, zaradi suma oz začetka dermatitisa. Na obrazu imam na prehodu iz obraza na vrat ( čeljust) lišaje v obliko krogcev (sklopov), ki pa vsak dan niso enako vidni. Začeli so se mi pojavljati nekje v decembru. Zaenkrat uporabljam SD in jojobo na izsušenih mestih. Je dermatitis popolnoma ozdravljiv?
 
Hvala
Sreča na vrvici...
0
Nazaj na vrh
Erin
Starost: 45Pridružen: 22. sep 2004Prispevkov: 20Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. apr 2006 13:39
Povezava do prispevka
Bom pogledala in javim drug teden. Glede ozdravljivosti A.D. - meni so rekli, da me bo spremljalo celo življenje... Stvar je v tem, da je enkrat slabše, enkrat pa boljše. Odvisno je od raznih dejavnikov ali spet izbruhne.. Mislim, da je najbolj pomembno, da mesta, kjer je A.D. mažeš z mastno kremo, ker je koža tam zelo suha. Jaz ne jem nobenih tablet, bi se rada čim bolj izognila raznim tabletom, tudi agresivnim kremam. Res pa je, da po obrazu nimam nič groznega, vendar nikoli ne veš kako bo in seveda bi človek vse naredil, da bi se izboljšalo, še posebno, ker je na vidnem mestu. Ena zdravnica mi je svetovala tudi ribje mazilo, vendar ne vem kako je za obraz. Za po rokah sem si pa kupila tudi eno kremo od Lusha, igleda kot milo, vendar je krema. Oranžne barve in si roke natreš z njo vsakič, ko se spomniš. Je pa precej mastna in se ne vpije čisto v kožo. Za obraz tudi jaz uporabljam SD in jojobo, pa Elidel, kadar se mi pojavijo te bunkice in to je to zaenkrat. Mogoče se bo pa oglasila še kakšna, ki ima te težave in izvemo še kaj novega..
0
Nazaj na vrh
sea
Starost: 42Pridružen: 12. mar 2006Prispevkov: 1217Kraj: neskončni oceanStatus:Offline
Objavljeno: 23. apr 2006 19:19
Povezava do prispevka
Kako izgleda A.D.? Kakšni so znaki...
0
Nazaj na vrh
Erin
Starost: 45Pridružen: 22. sep 2004Prispevkov: 20Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 24. apr 2006 8:13
Povezava do prispevka
Mojc, na kremi piše 10% olje v lineli fett od 100. Pisava je malo grda, upam da sem prav dešifrirala
0
Nazaj na vrh
mojc
Starost: n/aPridružen: 19. maj 2005Prispevkov: 146Kraj: okolica CeljaStatus:Offline
Objavljeno: 25. apr 2006 15:04
Povezava do prispevka
Hvala.
 
Lepe poletne dni, ki prihajajo.
Sreča na vrvici...
0
Nazaj na vrh
ninučka
Starost: n/aPridružen: 6. maj 2006Prispevkov: 1Kraj: celjeStatus:Offline
Objavljeno: 6. maj 2006 21:55
Povezava do prispevka
hej....sm sicer prvic tle ampak sm zaledila da ima se nekdo iste probleme kt js.tut js mam ta dermatitis sam ni se tk zelo hud...no vsej kkr sm razumela.torej.bla sm pr dermatologu in predpisu to kremo elidel....sicer je samoplacniska ampak pomaga.ampak receno mi je pa bilo da tanjsa kozo in da je ne smem stalno uporablat.zj za poletje sicer se iscem pravo kremo ampak mislim da mi bo ena vredu ker ze uporablam tester pa mi je vredu zaenkrat.uglavnim toje ena tecna bolezen...vedn me je strah karkol dat na obraz.sicer pa ne uporabljam cistilnih gelov...samo voda in krema in zaenkrat je vredu.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Atopični dermatitis, negovalna krema za obraz
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Mirno lahko rečemo, da je dogodek Met Gala največja modna noč!