Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Mozolji - prosim za pomoč

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
johan
Starost: n/aPridružen: 7. okt 2005Prispevkov: 306Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. okt 2005 18:32
Povezava do prispevka
Pozdravljeni! Sem nov tukaj, ampak vidim da je nekaj ful prijaznih osebkov in upam, da boste tut men hotli in znali pomagat.

Imam ful probleme z mozolji. Imam jih velik na bradi, na čelu in okrog nosu. Problem je v tem, da sm pol cel flekast (rdeči fleki po obrazu zarad mozoljev). Trudim se, da si čim manj šarim po obrazu, ampak ne pomaga.

Sprobal sm že dost krem, a je bla situacija samo še slabša. Še najboljše deluje gel, ki ga trenutno uporabljam - Vichy Normaderm Acne Prone Skin (taka zelena tubica, 125ml).

Ampak kot sem videl to ni tisto pravo. To je sam za čiščenje obraza? Wright?

Se pravi, kolker sem uspel zasledit (res je velik postov, tak da upam da me razumete). Se pravi morem kupit še eno kremo za odpravljanje mozoljev.

To kot sem razbral, Cleanance K ful vredu? Pol naj to kupim? Kakšna pa je razlika med Cleanance K in Cleanance?

Bi mogu še kaj nabavit? Mi lahko mal opišete kok dolgo potem pustim gor na koži gel, kok dolgo pa kremco? Pa kakšne so kaj okvirne cene, da ne bom prišu k eno budalo v lekarno s premal keša Wink

Res se vam zahvaljujem za odgovore.
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 7. okt 2005 18:38
Povezava do prispevka
Potrebuješ gel za čiščenje obraza - Scheller mineralni (okoli 900 SIT, zdaj ko je na akciji), uporabna je tudi kakšna otroška pena za umivanje, pa Oriflame borovničev gel... Cel kup jih je - poglej na kozmetometer.
Potem potrebuješ primeren tonik - AOK, Garnier (spet uporabi KMM)
Differin! Pojdi k zdravniku in naj ti ga predpiše in se maži z njim vsak večer zelo na tanko. Bo pomagal.
Kar se tiče pa kreme, ti bojo pa drugi svetovali.
0
Nazaj na vrh
Vanni
Starost: 12Pridružen: 29. apr 2005Prispevkov: 4903Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 7. okt 2005 18:48
Povezava do prispevka
živjo in lepo pozdravljen na PL !
 
Za mozolje probaj kar Differin (ker praviš, da imaš veliko mozoljev), ki ga dobiš na recept. In obvezno se boš moral odvaditi šariti po obrazu, ker to samo poslabšuje stanje.
kakšno kožo pa imaš? Suho, normalno/mešano ali mastno? Če imaš suho, boš potreboval Differin kremo, če imaš mastno pa Differin gel.
 
Ta Vichy zadeva vsebuje alkohole,ki kožo sušijo in dražijo, zato tega raje ne uporabljaj.
Cleanance K je primerna za manjše težave s kožo, zato tebi najbrž ne bo zadostovala. Cleanance brez K pa ima drugačne sestavine in ni namenjena odpravljanju težav s kožo (lahko se uporabi kot dnevna krema).
 
Kupi si pa še kakšno blago čistilno sredstvo, npr. Scheller mineralni gel je zelo nežen in neodišavljen - meni je super (zdaj je v DM v akciji, stane 800 sit), lahko kupiš tudi Avene čistilni gel v lekarni. Fino je, če imaš tudi kakšen antioksidanten tonik, npr. meni je super Garnier Essentials zeleni (okoli 1000 sit), dobiš ga v DM, Muellerju.
 
 
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Antoine de Saint-Exupery)
0
Nazaj na vrh
johan
Starost: n/aPridružen: 7. okt 2005Prispevkov: 306Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. okt 2005 19:05
Povezava do prispevka
Hm ja mal sm se neumno izrazu, pač nimam glih FUL mozoljev a ne. Pač kakšne 3 na bradi, enga-dva pod nosom, majhne pore po nosu in 2 mozolja na čelu, drugač pa pore majhne al pa takšni bolj drobni mozoljčki. Večji problem je v tem, da sm cel flekast zarad tega, tu rdeč, tam rdeč itd. Pač ni prijetno, pa še tko bedno se počutim s tistimi parimi frišnimi mozolji, ki so včasih res nagnusni (bela kapica, bla bla bla)

Hm kako naj vem kakšno kožo mam? Enkrat sem delal tisti poskus z eno plastjo robčka, vendar ni postal masten. Se pravi da mam normalno al pa suho kožo?

Se pravi rabim gel (čiščenje obraza), tonik (for what?) in potem če bi kupu še Cleanance K? Če ne bo boljše (v kakšnem času? 14 dni, 3 tedne?) grem pa po recept za Differin?

Bo tako ok?
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 7. okt 2005 19:14
Povezava do prispevka
Ni nujno, da imaš suho kožo. Ti jo zateguje po umivanju?
Potrebuješ gel za čiščenje, tonik, ki očisti še zadnje nečistoče in Clenance K kremo. Če pa res ne bo bolje, pa pojdi po Differin.
0
Nazaj na vrh
Lepotica*
Starost: 41Pridružen: 11. avg 2005Prispevkov: 3315Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 7. okt 2005 19:53
Povezava do prispevka

Prvo Johan pozdravljen na forumu.

 

Jaz sem nekje zasledila, da najbolje ugotoviš kakšni tip kože imaš z naslednjim preizkusom. Umiješ si obraz (z mlačno vodo) nato pa se čez kakšni 2 urici pogledaš v ogledalo, če se koža sveti pomeni, da imaš mastno.

 

Flekci so ti po mojem nastali zaradi nenehnega stiskanja, zato ti priporočam, da s tem prenehaš ali vsaj omejiš na minimalno, pa še to po posebnem postopku (svetujem si, da si prebereš naslednji članek; https://www.planet-lepote.com/10.html ).

 

Preberi pa si tudi ostale članke in ti bo vse jasno.

Če sejemo plevel, ne moremo pričakovati,
da bomo dobili lepe cvetlice.
Kar sejemo tudi žanjemo.

0
Nazaj na vrh
johan
Starost: n/aPridružen: 7. okt 2005Prispevkov: 306Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 10:15
Povezava do prispevka
Hmm sm naredu test za kožo in mam zgleda mal mastno ja Confused

Torej kater gel za čiščenje, tonik? Pa Clenance K? Bo vredu za ta tip kože?
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 10:17
Povezava do prispevka
Gel mineralni od Schellerja, tonik Garnier Essentials.
0
Nazaj na vrh
Eni
Starost: 41Pridružen: 4. avg 2005Prispevkov: 621Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 11:15
Povezava do prispevka
Priporocam ti, da kupis celo kolekcijo Normaderm (tudi katero drugo, namenjeno kozi, nagnjeni k necistocam), vendar potrebujes vse 3 izdelke: gel za ciscenje, tonik in kremo. Poleg tega pa stopi do zdravnika, da ti napise recept za antibiotik (klimicin, skinoren). Pa ne prckaj z rokami po obrazu, ker bodo brazgotinice ostale!
 
 
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 11:20
Povezava do prispevka
Nikakor se ne strinjam s tabo. Normaderm je alkoholna bomba in nikakor ne paše na kožo.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 11:45
Povezava do prispevka
Johan, pozdravljen, svetujem ti, da greš po recept za Differin gel, ki ga boš nanašal na predele z mozolji zvečer na tanko (ne samo na posamične mozolje), Klimicin, ki ga nanašaj na posamične mozolje zjutraj in čistilni gel (večina jih je v redu), s katerim si boš zjutraj in zvečer umil obraz.
Nikar pa ne stori tega, kar je napisala Eni, da si ne boš do konca kože uničil.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Vanni
Starost: 12Pridružen: 29. apr 2005Prispevkov: 4903Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 11:47
Povezava do prispevka
Tudi jaz se ne strinjam z Eni.
Če boš uporabljal Cleanance K ali Differin, pa potrebuješ še UV zaščito. Preberi si tudi članek  https://www.planet-lepote.com/37.html 
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Antoine de Saint-Exupery)
0
Nazaj na vrh
čuden najstnik
Starost: n/aPridružen: 4. okt 2005Prispevkov: 41Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 14:09
Povezava do prispevka
samo vprašanje glede tega, če nanaš cleance k zvečer pa dobr spereš zjutraj in ga NE uporablaš čez dan, rabiš tut uv zaščito?
i wanna be 30 :)
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 14:12
Povezava do prispevka
Ja, rabiš UV zaščito.
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 15:15
Povezava do prispevka
Brez zamere Eni, ampak vidim, da si nisi prebrala niti enega Tanjinega članka, niti kakšne teme o mozoljih, ker si ga čisto mimo pihnila.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Mozolji - prosim za pomoč
Stran 1 od 6
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.