Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Boleč spolni odnos

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Babuška
Starost: -14Pridružen: 24. avg 2006Prispevkov: 22Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. mar 2008 14:05
Povezava do prispevka
Upam, da ni podobne teme že kje drugje, poskušala sem z iskalnikom
vendar nisem nič pametnega najdla. Zadnje pol leta imava probleme s
spolnimi odnosi, s fantom sva v zvezi že več let in to prej ni bil
problem. Bila sem tudi pri ginekologinji vendar je rekla, da je
verjetno vzrok nesproščenost, dala pa mi je tudi svečke, ki pa niso nič
pomagale. Res ne vem kaj je narobe, predigra traja dovolj časa, sem
vlažna in vzburjena, vendar, ko vstopi vame (že takoj na začetku)
začutim ostro bolečino. Za zaščito uporabljam KT, ne vem ali je to
lahko problem. Zadnjič sem pri ginekologinji najdla letak o gelu
REPLENS (dolgodelujoči vaginalni gel). Ali katera ve kaj o tem? In
koliko stane? Sumim da je vzrok za moje težave prav suha nožnica (po
zunanji strani spolovila sem vedno vlažna). Vsak nasvet bo več kot
dobrodošel.

lp
"Life is not about waiting for the storm to pass, it is about learning to dance in the rain."
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 21. mar 2008 14:09
Povezava do prispevka
Če jemlješ KT je (kot smo ugotovile že v drugih temah) suhost nožnice zelo pogost pojav. Ali ti je ginekologinja opravila pregled, UZ da nimaš kakih vnetij ali kaj podobnega?
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Babuška
Starost: -14Pridružen: 24. avg 2006Prispevkov: 22Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. mar 2008 14:12
Povezava do prispevka
na pregledu sem ji povedala za težave in me je pregledala, rekla je da sem popolnoma zdrava 
"Life is not about waiting for the storm to pass, it is about learning to dance in the rain."
0
Nazaj na vrh
Putka
Starost: 46Pridružen: 21. mar 2008Prispevkov: 164Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. mar 2008 15:24
Povezava do prispevka
Babuška si pod kakim streso ali kaj podobnega.....? Mislim, ali si sproščena med spolnim donosom ali ne?
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 21. mar 2008 15:37
Povezava do prispevka
Tudi kakšna SPB lahko to povzroči. Recimo klamidija, ki pa se pri 90% okužb niti ne manifestira.
0
Nazaj na vrh
Babuška
Starost: -14Pridružen: 24. avg 2006Prispevkov: 22Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. mar 2008 19:49
Povezava do prispevka
Pod streson nisem nič bolj kot ponavadi  hočem reči, da nimam trenutno v življenju nobenih takih stresnih stvari, obožujem muckanje in vse povezano s tem, fantu zaupam, tako, da sem z njim popolnoma sproščena.
Glede SPB mi je čudno, da me ginekologinja ne bi pregledala po tem kar sem ji povedala, če bi posumila, da bi bilo lahko kaj v zvezi s tem.
"Life is not about waiting for the storm to pass, it is about learning to dance in the rain."
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. mar 2008 20:43
Povezava do prispevka
Babuška imam isti problem, vzrok je suhost + vnetja, vendar je tudi suhost brez vnetij dovolj. Sedaj se mi malce mudi, ti bom več napisala v naslednjih dneh. Lahko rečem le to da so najverjetneje krive KT, jaz sem jemala Yarino in Yasminelle - drospirenon me izsuši, dobesedno. Sedaj sem menjala na visokodozne in je že po enem tednu bolje.
 
Se še oglasim z linki ipd.
 
Evo, tole preberi: Suhost nožnice
 
Tukaj je še nekaj nasvetov kako to vsaj do neke mere odpraviti, ampak naravna vlažnost je neprimerljiva z tisto ki jo umetno vzpostaviš z lubrikanti ali kakimi Cicatradine.
 
Katere KT pa imaš? Pri meni je sedaj bolje, ampak še vedno boli - morda od prej, čakam kaj bo sčasoma.
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Babuška
Starost: -14Pridružen: 24. avg 2006Prispevkov: 22Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 16:35
Povezava do prispevka
Uporabljam KT Logest. Katere pa so te tabletke o katerih pišeš? Da bom drugič vprašala ginekologinjo, če mi lahko zamenja.
Glede lubrikantov sva poskusila že vse mogoče (tudi K-Y), na zunanjem delu je ok (tam nimam problemov), vendar če zaide v nožnico dobim neprijeten občutek. Cicatridina, vaginalne ovule > ali je kdo mogoče poskusil tole? Vse to skupaj resnično vpliva na moje življenje, začaran krog!!
Aja še tole. Prej sem imela KT Cilest pa je bilo isto.
"Life is not about waiting for the storm to pass, it is about learning to dance in the rain."
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 17:51
Povezava do prispevka
Yasminelle, Yarina z drospirenonom, lahko pa vse KT tako vplivajo (je klasičen stranski učinek KT)...posebno če pred jemanjem nisi imela teh težav. Pri meni je sedaj bolje (z močnejšimi KT - Tri-Regol), ampak vnetje...samo še hujše, zato so bolečine še vedno prisotne in...vem kako ti je, grozno je, ker nič ne pomaga in namesto da bi si želela penetracije se je bojiš, čeprav si želiš seksa. Jaz sem obupana praktično, heh, posebno danes imam slab dan glede tega.

Cicatridina sem probala in je delovalo, ampak meni je bilo premastno vse skupaj - kot pri lubrikantih nekako preveč sluzasto, preveč gladko, nikakor ne tako kot je prav da se čuti vse skupaj med spolnostjo. Je pa res da jih nisem dolgo uporabljala zaradi vnetij - ker nisem hotla pacati nožnice več kot je potrebno.

Aja, še glede SPB - če ti ginekologinja ne naredi prav posebne teste (klamidija, gonoreja), jih ne bo videla, saj so simptomi zelo podobni klasičnim glivičnim vnetjem ali pa jih sploh ni.


Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Babuška
Starost: -14Pridružen: 24. avg 2006Prispevkov: 22Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 18:20
Povezava do prispevka
Ali se dobi  Cicatridina  samo v lekarni ali tudi kje drugje?
"Life is not about waiting for the storm to pass, it is about learning to dance in the rain."
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 18:22
Povezava do prispevka
Mislim da samo v lekarni. Lahko naročiš tudi na lekarnar.com
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Babuška
Starost: -14Pridružen: 24. avg 2006Prispevkov: 22Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 19:21
Povezava do prispevka
To mi nekako res uničuje življenje. Mam super fanta, je pozoren, nežen in skrajno potrpežjiv. Živiva skupaj in je grozno ker si ga dejansko ves čas želim, po drugi strani pa vedno znova dobim strah pred spolnim odnosom. Kdaj se mi zdi, da sva poskusila že vse. Želim si spolnosti, vendar preprosto ne gre. Včasih mi je hudo ker se nekatere moje prijateljice pritožujejo, ker ne doživijo orgazma jaz pa si potihem želim, da vsaj nebi čutila nič > ne pa te ostre bolečine. no nekomu sem se morala izpovedati...
"Life is not about waiting for the storm to pass, it is about learning to dance in the rain."
0
Nazaj na vrh
Ninja
Starost: n/aPridružen: 30. maj 2004Prispevkov: 838Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 19:55
Povezava do prispevka
Da dodam še jaz svoje. Tudi jaz sem občutljiva tam spodaj in me ponavadi po seksu peče in kot da to ne bi bilo dovolj so se mi nekaj časa nazaj pojavile še bolečine predvsem na začetku spolnega odnosa - tudi če imam dovolj mastno. Sedaj prakticirava tako, da začneva res počasi - kar pomeni da si on nanese malo lubrikanta in potem penetrira vame počasi in na kratko in potem čedalje globlje, dokler se nožnica ne prilagodi in potem je OK. No, saj razumete  
0
Nazaj na vrh
galyka
Starost: 45Pridružen: 26. okt 2006Prispevkov: 2090Kraj: Nm-LjStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 20:21
Povezava do prispevka
Razumemo.  Po vseh teh 'ženskih' temah mi je v neko 'tolažbo', da nisem čudna in da je to nekaj kar se (na žalost) dogaja tudi drugim. Meni se sicer to ne dogaja vedno, ampak ko se, je toliko bolj neprijetno, sploh ko si 'v elementu', potem se pa vse skupaj ustavi zaradi bolečin...
Nasmehni se, nekdo te ima rad!
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 25. mar 2008 20:29
Povezava do prispevka
O ja razumemo...Babuška mislim da sva na istem....obupno Pa nič ne pomaga, ne počasi ne hitro, ne onako, ne ovako. Boli. Raje ne bi čutila nič, ja...
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Boleč spolni odnos
Stran 1 od 15
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.