Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Dieta kemičnega razkroja

*~Midnight~*
Starost: n/aPridružen: 20. feb 2006Prispevkov: 1224Kraj: ~La Vida Loca~Status:Offline
Objavljeno: 11. jun 2006 19:50
Povezava do prispevka

Dieta kemičnega razkroja - 3 dni

Zahtevnost:

Uspešnost:

Izguba: 5KG

Trajanje: 3 DNI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To je dieta iz Birminghamske bolnišnice iz Alabame, ZDA, ki se daje srčnim bolnikom za hitro hujšanje pred operacijami. Dieta je sestavljena tako, da prihaja do kombiniranega delovanja vnesenih živil, ki skupaj učinkujejo na razkrajanje maščobnih celic v organizmu. Dieta je varna in zanesljiva, a vseeno priporočamo posvetovanje z zdravnikom, preden jo začnete uporabljati.

Dieto je potrebno STROGO upoštevati. V kolikor se držite pravil, lahko v treh dneh izgubite do 5 kilogramov in v tridesetih do 20 kilogramov. V kolikor boste dieto uporabljali več kot 3 dni, vam priporočamo, da se četrti dan ne držite diete in ta dan jeste normalno (in zmerno!!!), šele peti dan pa ponovno začnite s prvim dnevom diete. Analogno velja za naprej.

Ne mešajte med seboj in ne nadomeščajte nobenega živila v zgornjem jedilniku. Lahko uporabljate le sol in poper in nobene druge začimbe. Kjer ni podane količine, ni omejitev, a vseeno priporočamo, da ne pretiravate. PRIGRIZKI MED OBROKI NISO DOVOLJENI!

Dieto zastopa:
Spletna stran Hitra Dieta


1. dan
Zajtrk:črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla
Kosilo:1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj
Večerja:2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda
2. dan
Zajtrk:1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj
Kosilo:1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji)
Večerja:2 hrenovki, 1 skodelica brokolija, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda
3. dan
Zajtrk:5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj
Kosilo:1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec
Večerja:1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda

____________________________________________________________________________

Punce, a mislite da ta način resnično deluje :?:  Jaz nekako mislim, da ja, saj jo uporabljajo za hujšanje pacientov pred operacijami, torej mora delovati.

 

Sem pa naletela na nekaj nejasnosti, zato se tudi obračam na vas (upam, da ne bom izpadla kot totalen "lolek", ki nič ne ve ).

 

No nejasno mi je tole:

- 1 prepečenec :  A to je mišljeno en majhen prepečenec, ki jih kupiš v paketu po ne vem koliko skupaj ali kako :?:

- 1 skodelica Question Kakšna skodelica, kakšna merica se uporablja pod tem pojmom :?:

- 2 rezini mesa Question Kakšnega mesa, a je kaj važno katere vrste je :?:

- stročji fižol Question Kako pripravljen, a to ga kupiš v kakšnih konzervah :?:

- pesa Question Kako pripravljena :?:

- cvetača . Kako pripravljena :?:

- repa Question Kako pripravljena :?:

- 1 jajce Question Spet, kako pripravljeno :?:

 

Upam, da mi boste znale kaj pomagati, pa prosim tudi za vaša mnenja in izkušnje s tako dieto.

HVALA   

(P.S. - Upam, da nisem izpadla kot totalen bebček  )

 

~Live your life like your heart tells you to.~

***Only that special someone can melt me.***
0
Nazaj na vrh
Eowyn
Starost: 40Pridružen: 8. jan 2005Prispevkov: 1214Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 11. jun 2006 19:58
Povezava do prispevka
Za moje pojme nezdrava dieta, ker čisto prehitro shujšaš, kar seveda običajno pomeni, da enako hitro dobiš vse (ali še kakšnega več) kilograme nazaj. Pa samo tirje obroki so, to tudi ne vem če je pametno. Deluje pri bolnikih ja, ker morajo na hitro shujšati, ker jih pač ne morejo čakati 1 mesec, da bodo shujšali. Samo tvoj cilj je verjetno, da se po dieti nebi nazaj zredila. Za bolnike pa je nekako normalno, da se po operaciji zredijo na svojo prejšnjo težo.
Jaz ti svetujem, da se ne greš take diete, odloči pa se seveda sama.
Nazadnje urejeno 11. jun 2006 20:05; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Elena
Starost: -14Pridružen: 31. mar 2005Prispevkov: 300Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. jun 2006 20:01
Povezava do prispevka
Hm. Jaz mislim, da tole ne deluje. Ni mi jasno zakaj se moraš diete tako strogo držati, da ne bi smela spustiti recimo vanilijevega sladoleda . Zelenjava je pomoje mišljena sveža kuhana v vodi.
Jaz ti priporočam, da raje malo prebereš po forumu, kar so punce že 100krat napisale in se odločiš za počasno dieto ki bo resnično delovala.
Te hitre diete so resnično brez vezne, ker ne bo nobenega dolgoročnega učinka.
0
Nazaj na vrh
malaroza
Starost: n/aPridružen: 28. mar 2006Prispevkov: 29Kraj: ljubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. jun 2006 20:17
Povezava do prispevka
jaz tudi memin, da so te diete prestroge...očitno so res mišljene za na hitro, tako da na koncu nimaš nič od tega...tudi če res zgubiš nekaj kil, jih dobiš nazaj, če se naprej ne držiš reda...pa še enkrat: probejte se izogibat DIET, spremenite rajši način prehranjevanja...pa ne bom zdej o tem govorila, ker je na tem forumu o tem že ogromno napisano...samo malo prebrskaj...mogoče res ne bodo rezultati čez noč, ampak bo dolgotrajno...pa se tudi ne gre za une kilce, kot tudi zaradi samega zdravja in tvojega počutja...na začetku je potrebno ogromno volje in samodiscipline, potem pa je že lažje...pa veliko uspeha ti želim...
0
Nazaj na vrh
Staša
Starost: n/aPridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 8237Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. jun 2006 21:17
Povezava do prispevka
Se strinjam. Nobena dieta, ki traja 5 dni, ne more biti uspena pri izgubljanuju maščobe. Ne kratkotočno, dolgoročno pa še manj.
 
P.S. prestavila sem sliko v svojo vrstico, ker sem upala, da boms  tem popravila širino posta, pa mi žal ni uspelo.
0
Nazaj na vrh
bushbaby
Starost: n/aPridružen: 4. apr 2004Prispevkov: 4438Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. jun 2006 21:44
Povezava do prispevka
Še nikoli nisem slišala, da bi srčne bolnike pred operacijami na tak način "hujšali" - vse to z nalepko "bolnišničnih" diet je bolj kot ne zavajanje, da bi ljudje bolj nasedli (tudi tista "slavna" dieta KC, kjer prevladujejo jajca in kava,...).
[size=9:391e3108a4]Half a bee, philosophically
Must ipso facto half not be.
But half a bee has got to be.
A vis a vis its entity- d you see?
[/size:391e3108a4]
0
Nazaj na vrh
*~Midnight~*
Starost: n/aPridružen: 20. feb 2006Prispevkov: 1224Kraj: ~La Vida Loca~Status:Offline
Objavljeno: 11. jun 2006 23:41
Povezava do prispevka
Hvala punce za vaše odgovore  .
 
 
Pri meni efekt yo-yo ni problem, ker sem že nazaj enkrat shujšala na hitro (ne s kakšno predpisano dieto, kot je npr. tale) in nisem dobila nazaj teže (samo kakšne 2kg, potem se je pa stabiliziralo), me pa zanima da bi preiskusila tole dieto.
 
 
Upam, da se bo našla še katera, ki mi bo pojasnila še nekaj neznanih stvari, ki jih druge še niso odgovorile, ker še vedno ne vem kakšna merica je skledica, kako je mišljeno kaj pripravljeno...
 
Hvala 
 
 
Še nekaj odgovorov na nekaj postov:
 
Take diete pa se uporabljajo pred operacijami (vem, ker sem že nazaj enkrat spremljala neko oddajo ali nekaj takega), samo ne vem, če se uporablja samo ta, oz. ta dieta.
 
Obrokov pa verjetno ne smeš izpuščati zato, ker te sestavine potem delujejo skupaj, zato se pa verjetno imenuje dieta kemičnega razkroja.
~Live your life like your heart tells you to.~

***Only that special someone can melt me.***
0
Nazaj na vrh
marymary
Starost: 43Pridružen: 16. maj 2004Prispevkov: 791Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 12. jun 2006 13:56
Povezava do prispevka

Ta dieta je larifari - vsak shujša pri tako minimalni količini hrane, ne zaradi akkšnega kemičnega razkrajanja (bog ne daj) ampak preprosto zato, ker je ful malo kalorij. Kot je bushy rekla - veliko diet so že prodajali kot da so medicinske, pa je bila skoraj vedno natega.

Če ti je lažje hujšat po predpisani dieti, kot pa da bi spremenila način prehranjevanja je vseeno veliko diet, ki vključujejo vsaj nujna hranila in te ne izstradajo popolnoma. Meni bi bilo merilo za dobro dieto to, da bi vključevala veliko sadja, zelenjave, pustega mesa in polnozrnatih žitaric ter da bi z njo shujšala NAJVEČ 1kg na teden. Kar je hitreje je prehitro.

Drugače se šteje da je skodelica 230ml (ponekod pa tudi 250). Sklepam, da je to ameriška dieta, ker tam ne uporabljajo tehtnic, ampak količine merijo po volumnu - skodelica, čajna žlička, žlica (in potem imaš v njihovih receptih količine kot npr: 2/3 skodelice + ena žlica sladkorja, namesto, da bi napisali težo). Se najde na netu precej pretvornikov, ki ti količine spremenijo (odtipkaš npr. measurement converter)

Lp, mm

ps: pri tej količini hrane ga verjetno ni junaka, ki bi kakšen obrok še izpustil Wink

0
Nazaj na vrh
soraia
Starost: 43Pridružen: 27. okt 2005Prispevkov: 2871Kraj: KrasStatus:Offline
Objavljeno: 12. jun 2006 14:20
Povezava do prispevka
Po tej dieti res mogoče izgubiš toliko kg kot piše v petih dnem, vendar jih enako hitro pridobiš nazaj, ko pričneš normalno jesti. Zdraven tega pa ne izgubiš maščobe. menim, da je cilj vseh tistih, ki hujšamo cilj ravno izguba maščobe, zato pa je pomembno pravilno prehranjevanje in gibanje.
Počasna izguba teže je na dolgi rok učinkovitejša.
0
Nazaj na vrh
iva
Starost: n/aPridružen: 16. feb 2006Prispevkov: 342Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. jun 2006 9:12
Povezava do prispevka
Ta hitra tridnevna  dieta seveda ne more narediti nobenih čudežev, ne zdi pa se mi nič skodljiva, zdi se mi celo veliko bolj zdrava kot vsakršno vikend ali praznično tridnevno nažiranje, ki ga  gotovo vsi poznamo. Če kdaj opališ tako tridnevno dieto ne more biti nič tako škodljivega, kake ogromne koristi pa tudi verjetno ne.
0
Nazaj na vrh
Staša
Starost: n/aPridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 8237Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. jun 2006 10:15
Povezava do prispevka
Če se nekaj dni prenažiraš, se mi zdi najboljša rešitev naslednja - za dva ali tri dni malo znižaš kcal vrednost obrokov, spiješ 3-4 litre vode dnevno, vsaj 2-3 skodelice zelenega čaja, ješ ogromno zelenjave, skoraj v vsakem obroku, poleg tega pa uživaš kakšne naravne diuretike (zelena, peteršilj).
0
Nazaj na vrh
mali
Starost: n/aPridružen: 8. jul 2006Prispevkov: 18Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. jul 2006 10:52
Povezava do prispevka
Ja, ja, diete... sem sprobal to dieto, ne deluje. Pa še čudno je zastavljena, se mi zdi da maš zvečer vse preveč vsega. Zalenjavo sem jedla samo malo prekuhano, kar mi ni delalo težav, glede na to da jo imam rada, količino- šalčke sem vzela bolj male!, samo tisto arašidovo maslo sem komajda spravila dol , za kosilo se mi zdi ful malo, tak da sem bla zvečer kar lačna, za večerjo pa mi je skorajda bilo preveč. Res sem se držala, četrti dan jedla bolj ko ne zelenjavo, pa še tri dni, potem pa vsega skupaj dovolj, ker ni bilo kaj manj. No ja, to so moje izkušnje. Sicer pa osebno mislim da nobena dieta a la ne deluje. navsezadnje moraš vsak dan gledat, kaj daš v sebe, ker se ti bo slej ko prej poznalo. Pač neko zdravo ravnovesje, pa bo.
Above all, you should love each other for what you are and forgive each other for what you are not. _M. Atwood_
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Dieta kemičnega razkroja
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zavedati se moramo ene pomembne stvari: eno so moda in trendi, ki pridejo in gredo; drugo pa je večna, ženstvena klasika.