Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Poroka - cene

Pojdi na stran 1 , 2
mojcej77
Starost: 47Pridružen: 3. apr 2006Prispevkov: 50Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 11:43
Povezava do prispevka
živjo, punce!
Pravkar sem klicala na najino sanjsko lokacijo za najino poroko. Šefe mi je povedal, da pod 1milijonom ne zapre lokala sploh. Sm že skor odložila, pol pa le vprašala, kaj je tuki všteto, in nesramnež mi je opisal moje oziroma najine sanje!
Potem sem razmišljala, ne, to je tu mač, blabla...pol pa se mi ni več zdelo tok velik... malo sem poklicala okoli prijateljice, ki so se poročile in v glavnem - če se niso lih fuuuul preseravale, šparale pa tud ne, je bla cifra tm okol 1,2mio tolarjev (sori, če kera hoče, lah govorimo v evrih)...in pol se mi sploh ni zdelo tok velik.
Dejstvo je, da bi si ta denar lahko nekako špogala, verjetno bi ga nekaj tudi dobila nazaj, ker bova na TRR zbirala "darila"...ampak vseeno ne bi brezveze zapravljala.
In me zanima - koliko so kaj poroke?
Kje se splača šparat in kje ne? Kaj je nateg in kaj je res vredno svoje cene?
Ker se poročiva le enkrat, se bi rada po svojih željah in rada bi mela res dober žur...bankrotirala pa res ne bi (mami nam nič govorila, kok bova dala, ker je bila njena izjava pred časom:"Pa ne pretiravajta, ker je to lahko hitro tudi 300jurjev!!")
Help!

m


...si kdaj tekel po jasah svoje duše?
0
Nazaj na vrh
Kirka
Starost: 42Pridružen: 12. apr 2004Prispevkov: 3553Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 11:50
Povezava do prispevka
Kaj pa je všteto v teh 1.000.000 SIT? Je to samo ohcet ali tudi obred s šampanjcem, slikanjem...? In za koliko povabljenih je ta cena?
[color=orange:ddc61ba942]
0
Nazaj na vrh
mojcej77
Starost: 47Pridružen: 3. apr 2006Prispevkov: 50Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 11:58
Povezava do prispevka
Natančno bom vedela verjetno v nedeljo, ampak to vključuje: vso hrano (bife, 6 izhodov, celo noč se neki peče in kuha na grajskem vrtu), pijačo (aperitive, vse kar se spije), postrežbo, dekoracijo (ponoči bakle in ognji), rezervacijo in ureditev prostora (nove mize, prti, rože...), civilno poroko na prostem ali če je treba pod šotori (imela bi oba obreda naenkrat)...skratka-kokr sem razumela (upam, da prav), bi bilo nama treba poskrbet le za obleke, cerkveno poroko (sva že govorila z duhovnikom in baje ni blema, samo par dovoljenj), prstane, poročni šopek in prevoze (verjetno bova najela bus) in glasbo (itak nočeva met ansambla). Nismo pa omejeni s časom, na voljo mava cel plac, zimski vrt, grajski vrt...in non-stop postrežbo. Računava na 50 (+/-) ljudi, ampak mislim, da bi jih lahko za tako ceno bilo tudi kaj več.

lp,

m
...si kdaj tekel po jasah svoje duše?
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 12:07
Povezava do prispevka
Pa saj to pa ni tako nora cena, za to vse kar ti nudijo. Pride 20 tisoč na človeka, pa 6 jedi bo in vsa pijača.
Ne vem no, meni se pa ne zdi drago.
0
Nazaj na vrh
mojcej77
Starost: 47Pridružen: 3. apr 2006Prispevkov: 50Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 12:14
Povezava do prispevka
A ne?
Jst bl kt razmišlam, manj se mi zdi.
Bom vidla, kaj dejansko res ponujajo (bolj podrobno, pa bom tud poročala, če kero zanima!) v nedeljo.
Me pa zanima, kok dejansko bi se dalo prišparat, če sploh, pa kje pa kako, gotovo katera ve (če kej veste, kok so vaše kolegice in kolegi al pa vi sami dali za poroko). Čeprou, če je vse res, kar mislim, da ponujajo, pol vem, da kjerkoli drugje bi se poročila, bi skoz razmišlala, zakva se nism tm! (no, verjetn bi še kej druzga razmišlala, sam vseen).

lp,

m



...si kdaj tekel po jasah svoje duše?
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 12:33
Povezava do prispevka
Jaz sem dala 2500 DEM enajst let nazaj.  To bi bilo zdaj ene 600 tisoč. Bili so trije izhodi in prav nič drugega. Pijačo smo dali svojo - alkohol. Torta je bila naša, sladice smo pekli sami.
 
Bilo nas je pa 60.
 
Zato se mi ne zdi drago.
0
Nazaj na vrh
Kirka
Starost: 42Pridružen: 12. apr 2004Prispevkov: 3553Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 12:54
Povezava do prispevka
Kolega se bo poročil septembra in mislim, da mi je rekel, da bo dal za hrano 5000 SIT/osebo za 5 hodov nekje na Dolenjskem. Kolegica, ki se bo poročila aprila pa približno isto na Gorenjskem.
Kje pa je ta tvoj grad mojcej77 ?
[color=orange:ddc61ba942]
0
Nazaj na vrh
MOJA
Starost: -14Pridružen: 3. maj 2006Prispevkov: 365Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 12:59
Povezava do prispevka
Oj!
Poročila sva se lansko leto oktobra, poroka pa naju je prišla okrog miljona. Imela sva pa okrog 100 gostov.
Lahko vprašam, če sta gledala to v Oranžeriji? Midva sva namreč tam gledala, pa se nama je varianta zdela absolutno predraga, kljub temu, da nama je opisal najine sanje.
Če želiš dodatne informacije, se lahko zmeniva preko ZS.

Lepe priprave,
moja

0
Nazaj na vrh
mojcej77
Starost: 47Pridružen: 3. apr 2006Prispevkov: 50Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 13:28
Povezava do prispevka
Jp, je v Oranžeriji, ja!
,MOJA, že pišem ZS!

hvala,

m
...si kdaj tekel po jasah svoje duše?
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 13:29
Povezava do prispevka
A ta Oranžerija je neka fensi šmensi zadeva? Kje pa to sploh je?
0
Nazaj na vrh
mojcej77
Starost: 47Pridružen: 3. apr 2006Prispevkov: 50Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 13:32
Povezava do prispevka
V Mengšu, pod Mengeško kočo.
Je res lepo, sam če najdem kaj podobnega ali celo boljšega za cenejšo varianto, pol nej kr majo, kar majo!

lp,

m
...si kdaj tekel po jasah svoje duše?
0
Nazaj na vrh
cafka
Starost: n/aPridružen: 2. jul 2006Prispevkov: 137Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 13:46
Povezava do prispevka
OJLA!Midva sva se poročila 5 let nazaj...vse skupaj naju je prišlo 2 miliona,sva pa res vse plačala sama ,razen slik in šampanjca takoj po obredu...To sta plačali priči...bilo nas je 55....nisva se prav preseravala,sva pa imela oba čudovite obleke(izposoja moje je bila že takrat 5 let nazaj 100 tisoč,on si jo je kupil),veliko cvetja,konfeti,orkester ,ki nam je igral na violine  takoj po obredu na grajskem vrtu....zvečer pa bend,večerja v 5 izhodih,pecivo,sadje........po poroki je pa še vsak svat dobil zahvalo+dvd (zmontirano lepo z glasbo itd.)Nama ni in ne bo nikoli žal niti tolarja,ker je bila najina poroka res to kar sva si želela!Je pa res ,da smo si ljudje različni,nekateri raje ta denar potrošijo za kakšno potovanje,ali pa naredijo poroko v najožjem krogu in s tem seveda tudi privarčujejo.....lp cafka
0
Nazaj na vrh
PetraG
Starost: n/aPridružen: 27. avg 2006Prispevkov: 15Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 15:21
Povezava do prispevka
Ojla, mojcej77!
Midva načrtujeva cca 60 gostov za približno 1,2 do 1,5 mio SIT, vendar pa se to še lahko spremeni.
Meni osebno se zdi veliko, ampak za poroko na taki lokaciji mislim, da so to kar normalne cene. Poskusi za primerjavo pogledat še na podobnih lokacijah kot so Kendov dvorec (http://www.kendov-dvorec.com/) ali pa LifeClass hoteli, kjer je samo meni cca 10.000 SIT na osebo brez pijače, torte.... (http://www.lifeclass-portoroz.com/slo-145)
Dodaj ostale stroške in boš lahko hitro naredila pravo primerjavo.
 
Če je to res poroka, ki si jo želiš in če ti
Sem seštevek genetske sposobnost s katero sem prišel na svet, in vseh izkušenj, ki so ustvarile moje življenje. Nekatere so bile dobre, nekatere slabe, toda vse so bile moje. (John Compere)
0
Nazaj na vrh
Lunča
Starost: n/aPridružen: 14. mar 2006Prispevkov: 1075Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 16:30
Povezava do prispevka
Oranžerija je prov luštkana, še posebi če se s kakim cvetličarjem zmeniš da ti vrt okrasi (če seveda nisi na low budgetu...).






0
Nazaj na vrh
mojcej77
Starost: 47Pridružen: 3. apr 2006Prispevkov: 50Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 13. feb 2007 16:31
Povezava do prispevka
PetraG, kje pa se vidva poročita?
Lahko mi pošlješ ZS, če ni skrivnost.

Kdorkoli ima še kako idejo, prosim, ne varčujte z njimi.

Midva greva v nedeljo v vsakem primeru na najino sanjsko lokacijo, ampak gotovo je kje še kaka sanjska!

lp,

m

pies:nama je zelo pomembno, da se da imet na enem mestu civilno, cerkveno poroko, pa ohcet tudi; pa da je dost za jest-tudi ful sadja pa tko, pa da je vrt ali park, pa tko, pa da smo sami in ne omejeni s časom, pa da so prijazni ljudje. Eh, bomo vidl.

...si kdaj tekel po jasah svoje duše?
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Poroka - cene
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1 , 2
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.