Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Izsušena povrhnjica

Pojdi na stran 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2008 14:02
Povezava do prispevka
Ja, tako s kislinami tudi počnem. Problem je v tem, da sem precej na morju (celo poletje preživim na plaži), potem pa tudi enkrat do dvakrat pozimi kam skočimo tako da si kaj preveč kislin ne morem privoščit.
Cca. dvakrat letno naredim eno kuro z Avonovimi Clinical peel blazinicami, ki imajo res velik efekt na moji kožo, vendar mi jih počasi zmanjkuje, nove pa baje niso niti senca starih. Potem pa Alternative krema nekajkrat na teden, izmenjaje s Paulinim 2%. S Cleanance K nisem bila zadovoljna.
Moja koža ima razširjene pore okoli ličnic, mastna (na otip) je pa samo konica nosa. Ob negi z gelom vleče vsa, ob negi s kremami pa dobim bule v okolici ličnic.
Zaenkrat sem se bulic (podkožnih mozoljev) znebila, zdaj bom preizkušala tole čistilno mleko s propolisom in gel za kožo z razširjenimi porami. Počasi si bezam ven milije, ki jih dosežem, v bližnji prihodnosti pa moram h kozmetičarki, da mi spravi ven še vse ostale.
 
0
Nazaj na vrh
TangellaPlushy
Starost: -14Pridružen: 27. okt 2008Prispevkov: 297Kraj: prekmurjeStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2008 18:39
Povezava do prispevka
Lahko si privoščiš kisline tudi na dopustu-v bistvu moraš uporabljati visoko zaščito v vsakem primeru.Če si na morju cel dan na plaži pa jo večkrat obnavljaš in jo nanašaš na kožo v dovolj debelem oz. obilnem sloju.Fajn da si se znebila podkožnih mozoljev,sedaj samo nadaljuje nego,pa upam da najdeš primerno mleko za čiščenje in kremo. Poglej kaj na kozmetometer.
Where trouble melts
like lemon drops,
high above the chimney top..
that is where you'll find me ..

UUUuuu over the rainbow..
blue birds fly,
birds fly over the rainbow
why then why can't I?
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2008 20:28
Povezava do prispevka
TangellaPlushy, najprej hvala za trud in nasvete.
S kislinami v "morskem obdobju" ni tako enostavno, ker jaz večino dneva preživim v morju (več zaporednih ur na dan) tako da se mi kreme z obraza sperejo, če so pa premočne, pa dobim bule. Tako da takrat raje vse skupaj opustim. Mi pa sonce in morje naredi lepo kožo, problem je, ker mi jo skupaj vleče. Ima že toliko let, da res potrebuje "nekaj".
Na čistilno sredstvo in gel ali kremo, ki mi bo končno odgovarjala, pa srčno upam tudi jaz. Delam na tem. Smile 1
0
Nazaj na vrh
TangellaPlushy
Starost: -14Pridružen: 27. okt 2008Prispevkov: 297Kraj: prekmurjeStatus:Offline
Objavljeno: 15. nov 2008 22:16
Povezava do prispevka
Morje in sonce res naredita lepo kožo (ker samo začasno skrijeta pomanjklivosti) ,vendar saj veš kako je z soncem.Ne bom ti težila,sama se odločaj.Sol jo seveda izsuši,sonce pravtako-zaradi sonca se zgornja plast zadebeli (naraven proces zaščite kože pred soncem) in se potem mozoljčki seveda ne vidijo tako.Potem ko pa se vreme malo spremeni pa je koža seveda v slabem stanju,zaradi izsušenosti,pa še kakšen mozoljček več se pojavi,ker pride na površje to kar se pred mesecem dni (ali mogoče pred dvema tednoma,odvisno od stanja in starosti) ni videlo,ker je bilo skrito pod zaroženelo plastjo. Good luck pri iskanju prave kreme in čist. mleka.
Where trouble melts
like lemon drops,
high above the chimney top..
that is where you'll find me ..

UUUuuu over the rainbow..
blue birds fly,
birds fly over the rainbow
why then why can't I?
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 16. nov 2008 7:28
Povezava do prispevka
Oh, ja, vem vem... ampak plavanju se nisem pripravljena odpovedat. Za kožo poskušam poskrbeti po svojih najboljših močeh ampak da bi zaradi tega sedela v senci na plaži in morje samo gledala... ne, to pa ne.
Hvala za želje pa tudi za "recenzijo" sestavin gela.
0
Nazaj na vrh
KayaK
Starost: n/aPridružen: 16. nov 2008Prispevkov: 34Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. nov 2008 11:23
Povezava do prispevka
Galaksija, glede na to, da tvoji koži primanjkuje vlage, ti predlagam vlažilno kremo z granatnim jabolkom in papajo (eco cosmetics).
0
Nazaj na vrh
Galaksija
Starost: -14Pridružen: 18. jun 2006Prispevkov: 343Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. nov 2008 15:57
Povezava do prispevka
Kje se jo pa dobi in kakšne so sestavine?
Hvala.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 20. nov 2008 16:10
Povezava do prispevka
Za izsušeno kožo so fenomenalne tudi kreme Vichy Thermal Fix, Aqualia Thermal in Nutrilogie.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
KayaK
Starost: n/aPridružen: 16. nov 2008Prispevkov: 34Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. nov 2008 23:32
Povezava do prispevka
Galaksija, sestavine so spodaj:
Sestavine:
Aqua (Water), Glycine Soja (Soya bean) Oil*, Punica granatum (Pomegranate) Extract *, Caprylic/capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin (plant source), Alcohol (ethanol from sugar beets), Simmondsia chinensis (Jojoba) Oil*, Vitis vinifera (Vine) Leaf Extract*, Hydrogenated Coco-Glycerides, Lecithin Hydrogenated, Butyrospermum parkii (Shea) Butter*,Olea europaea (Olive) Leaf Extract*, Vitis vinifira (Grape) Seed Oil*, Cocos nucifera (Coconut) Oil*, Carica papaya (Papaya) Extract, Punica granatum (Pomegranate) Seed Oil*, Xanthan Gum (Corn sugar gum), Sodium PCA , Tocopherol (Vitamin E), Parfum (blend of natural essential oils), Limonene, Linalool and Citronellol (components of essential oils).
*organska pridelava
100 % vseh sestavin je naravnega izvora.
17 % vseh sestavin je organsko pridelanih.
99,7 % organsko pridelanih sestavin je brez primesi.
0
Nazaj na vrh
Snea
Starost: 40Pridružen: 11. nov 2008Prispevkov: 25Kraj: TrbovljeStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2008 8:50
Povezava do prispevka
LP!
Meni se je začela delati suha koža, take luskice po licih, pa čeprav mam spodaj razširjene pore in ogce...drugače imam mešano kožo, ogrce in razširjene pore, vendar ne ful mastne kože, edino poleti občasno...uporabljam kremo Clinique SD za mešano do mastno kožo, ampak zgleda mi je premalo za te hladne dni. Zvečer uporabljam skinoren, možno da mi to izsušuje kožo. Brala sem od Alverde jajoba...a je ok, če dam čez skinoren zvečer to jajobo čez?
Hvala in LP
0
Nazaj na vrh
tyaska88
Starost: 35Pridružen: 23. nov 2006Prispevkov: 128Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2008 11:33
Povezava do prispevka
Stara verzija jojobe bi bila odlična, vendar pa so v novo dali alkohol tako da ni več ok.
Mogoče bi poskusila z olivnim oljem čez skinoren ....počakaj še na mnenja ostalih 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2008 12:39
Povezava do prispevka
Ja, kot pravi Tyaska88, nova jojoba je a no-no, zaradi vsebnosti slabega alkohola (ki ga je očitno precej, ker bi se človek lahko zadel že samo z ovohavanjem ). Čez Skinoren (ko se posuši) lahko naneseš kakšno lahko vlažilno kremo, npr. Clinians Hydra T (če ti bo premalo pa  roza različico), Garnier Fresh ... Meni pri takih težavah odlično odgovarja CadeaVera Vital Intensivpfelge mit Q10, za katerega pa so nekatere članice poročale, da jim povzroča mozolje (meni jih ne, pa sem zelo nagnjena k temu). 
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2008 13:33
Povezava do prispevka
Clinians roza je krasna. Jaz jo moram danes nabavit, imam tudi hudo izsušeno povrhnjico. Se pozna, da je hladneje in kurilna sezona.
0
Nazaj na vrh
Kiely
Starost: 37Pridružen: 7. feb 2007Prispevkov: 3384Kraj: KielywoodStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2008 14:49
Povezava do prispevka
Clinians roza je tudi moja naslednja, ker se mi v teh dneh stalno lušči povrhnjica in mi je tista z jabčkom kar malo premalo. Mogoče jo grem že danes iskat. 
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 25. nov 2008 14:58
Povezava do prispevka
Punce, ne pozabite na pilinge in kakšne kisline (če ste mlade, pa občasno).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Izsušena povrhnjica
Stran 9 od 24
Pojdi na stran 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo