Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Nega v nosečnosti - izkušnje in nasveti

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Gaya
Starost: 42Pridružen: 28. dec 2003Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 15:47
Povezava do prispevka

Lepo bi vas prosila za vaše izkušnje in nasvete glede nege v nosečnosti, in sicer:

1.STRIJE - kaj ste uporabljale?

2.BARVANJE LAS - že večkrat sem zasledila, da se v nosečnosti ni priporočljivo barvati z obstojnimi barvami, še posebno prve tri mesece. Kako je s tem, je res kaj na tem?

3.IZPADANJE LAS - ta mesec mi lasje zelo izpadajo in ne vem čemu bi to pripisala. Mogoče je nosečnost, mogoče jesen, ali pa zaradi tega, ker ne pijem več kvasa. Od kar ga ne, imam dosti slabše lase, nohti se mi spet cepijo, tudi koža je majčkeno slabša kot je bila, ampak ni sile. A mislite, da bi lahko pila pivski kvas še naprej? Kaj pa nutrival tablete za lase? Kaj uporabljate za nego, ko vam izpadajo lasje?

4.VITAMINI IN KAVA - Kako pa je s tem? Kave in pravih čajev prav tako ne priporočajo, lahko pa 1-2 na dan. A ste jo vseeno pile?

Zelo bom vesela vaših nasvetov .

Lep dan!

LP - Gaya!
0
Nazaj na vrh
candy
Starost: 42Pridružen: 27. avg 2004Prispevkov: 11856Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 15:55
Povezava do prispevka
Gaja čestitke zaenkrat!!!  Jaz osebno še nimam teh izkušenj
0
Nazaj na vrh
Cebelica Maja
Starost: 42Pridružen: 13. maj 2004Prispevkov: 1502Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 17:12
Povezava do prispevka

Gaya, čestitam!



Odstranjen link.
Moderatorka Lai Ming



0
Nazaj na vrh
Petra
Starost: 43Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 6817Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 17:25
Povezava do prispevka

Še enkrat čestitke za naš podmaldek


Saj ne, da te podim z našega foruma, samo o tem ti iz lastnih izkušenj ne morem nič svetovati, ti pa lahko punce tu veliko povejo:



Odstranjen link.
Moderatorka Lai Ming

0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 17:32
Povezava do prispevka
gaya še enkrat čestitke. Proti strijam se maži z mandljevim oljem, jaz sem se obe nosečnosti barvala, lasje ti bodo izpadali bolj po porodu, pila sem magnezijeve in kalcijeve tablete ( proti krčem v mečih), pa folno kislino ( Tifol)- prve tri mesece.
Jaz v prvi nosečnosti kave nisem mogla videt, v drugi sem pila belo. Eno na dan, ker jih tudi drugače ne pijem več.
Izogibaj se surovemu mesu.
0
Nazaj na vrh
Gaya
Starost: 42Pridružen: 28. dec 2003Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 18:27
Povezava do prispevka

Katja hvala za odgovor!


Saj sem samo vaše izkušnje hotela slišat. Pa tudi kar se glede nege tiče nobenemu drugemu forumu ne zaupam bolj kakor Planetu, zato bi rada od vas kakšen nasvet. Med.over.net mi sploh ne deluje prijazen forum in mi ni všeč. Ringaraja je pa super forum, prijazen in vedno si dobrodošel. Tam že kar nekaj časa sodelujem, ker je seveda  en velik kup začetniških vprašanj in težav, tako da takšne stvari sprašujem tam.


Kot sem že omenila, sem za nego zato tukaj vprašala, ker vam zaupam in sem se z vašo pomočjo veliko naučila in pripomogla k lepši koži. Kar je pa zelo važno, nič več ne  podležem vsakemu novemu proizvodu - sem bila obupna glede tega in nisem bila zdrava, če nisem sprobala kar je bilo novega. Ta vprašanja sem tudi zato tukaj napisala, ker ste glede nege prave profesionalke in bi rajši upoštevala vaše nasvete.


Pa brez zamere, če vam težim.

LP - Gaya!
0
Nazaj na vrh
andreya
Starost: -14Pridružen: 28. mar 2004Prispevkov: 3715Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 18:31
Povezava do prispevka

Tako kot je napisala Katja: za strije mandljevo olje, jaz nisem pridelala nobene.


Barvala se jaz v času nosečnosti nisem, ker se na splošno takrat tudi sicer še nisem barvala. Lasje mi tudi niso takrat nič bolj izpadali.


Kave in pravega čaja  nisem pila, tudi zdravil in tablet nobenih, prav tako ne alkohola. Sem bila pridna, kar se tega tiče.


Sicer pa vse čestitke in uživaj, ker to so bili zame najlepši časi.

0
Nazaj na vrh
Jerca
Starost: n/aPridružen: 15. maj 2004Prispevkov: 7789Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2004 23:46
Povezava do prispevka
Gaya, glede vitaminskih dodatkov je najbolje, da se posvetuješ z zdravnikom. Je pa nujno potrebno, da med nosečnostjo dobiš v organizem folno kislino (skoraj zagotovo prepreči spino bifido - napačen razvoj hrbteničke; po domače povedano). Jaz pred nosečnostjo nisem nikoli uživala vitaminskih dodatkov, med nosečnostjo pa redno, vsak dan eno vitaminsko in eno mineralno tableto.
0
Nazaj na vrh
pipi
Starost: n/aPridružen: 23. nov 2003Prispevkov: 2568Kraj: TrbovljeStatus:Offline
Objavljeno: 2. okt 2004 0:46
Povezava do prispevka

1. Proti srijam sem jaz uporabljala navadno mandljevo olje, ki se kupi v lekarni. Hvala bogu, nisem pridelala nobene, čeprav je to verjetno bolj odvisno od elastičnosti kože, kot od tega s čim se mažeš.
2. Na te trditve glede barvanja se jaz nisem ozirala. Včasih so tudi pravili, da si po porodu ne smeš umivati las, ne vem, mislim, da kar nekaj tednov. Confused Jaz bi znorela.
3. Gaya, ta mesec tudi meni izpadajo lasje in verjetno še marsikateri drugi. Jesen je, to pa je ponavadi čas za levitev. Wink Če ni ravno v šopih, kar brez panike.
3. Kavo sem jaz spila eno do dve na dan. Prepričana sem, da v majhnih količinah ne škoduje. Glede vitaminov - jaz nisem jemala nikakršnih dodatkov, sem pa zelo pazila pri prehrani, da je bila le ta čimbolj pestra, z veliko sadja in zelenjave, mlečnimi izdelki... No, v tistih časih, ko sem bila jaz noseča, folne kisline še niso dajali, očitno sem je dobila dovolj s hrano. So nam pa dajali železove tablete in Fluonatril, česar zdaj ne dajejo.


Sicer pa čestitam in ti želim vso srečo!Smile


 

LP, Pipi
0
Nazaj na vrh
neleja
Starost: 36Pridružen: 28. jul 2004Prispevkov: 2678Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 3. okt 2004 20:59
Povezava do prispevka
Gaya čestitke
Ko hodiš pojdi zmeraj do konca... (T.Pavček)
0
Nazaj na vrh
Yvona
Starost: 48Pridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 156Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2004 8:53
Povezava do prispevka
Gaya čestitke. Proti izpadanju las ti priporočam proso. eno žličko vsako jutro v jogurt.Rezultati bodo takoj vidni.
0
Nazaj na vrh
Tinkara
Starost: 53Pridružen: 12. feb 2004Prispevkov: 1165Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2004 10:32
Povezava do prispevka

Gaya,


v jesen skorajda vsi menjamo "dlako", tako da kaj dosti proti izpadanju las ne boš mogla storiti. Sicer pa počakaj samo še malo in boš videla, koko oš zasijala vsa. Koža se ti bo napela in postala gladka, lasje bodo bujni in košati, o mozoljčkih ne bo več niti duha ne sluha... Mene je nosečnost tako polepšala kot nobena druga stvar do sedaj.


Preventiva proti strijam je bilo tudi pri meni mandljevo olje. Mazala sem trebuh in dojke. Pa že sedaj ti polagam na srce: na pozabi se po dojkah mazati tudi prve tri dni po porodu, ko boš dobila "naval" mleka, ker ti bodo sicer takrat razpokale.


Sicer pa, če karkoli potrebuješ in se ti ne zdi primerno za tale forum, pošlji PM.

Pozdravček, Tinkara
0
Nazaj na vrh
Tinkara
Starost: 53Pridružen: 12. feb 2004Prispevkov: 1165Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2004 10:34
Povezava do prispevka

Yvona je napisal/aGaya čestitke. Proti izpadanju las ti priporočam proso. eno žličko vsako jutro v jogurt.Rezultati bodo takoj vidni.


Yvona, pa mora biti ravno jogurt? Je pomembna kombinacija ali proso samo? Jaz bi ga dosti rajši pojedla skupaj z m

Pozdravček, Tinkara
0
Nazaj na vrh
tanjal
Starost: 69Pridružen: 21. okt 2003Prispevkov: 5870Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2004 10:45
Povezava do prispevka
gaja, za strije je super afrodita krema, jaz sem
jo uporabljala obe nosečnosti in imam čisto lep trebuh, brez ene
strije. lasje med nosečnostjo ne izpadajo, začnejo kakšen mesec po
porodu, ampak ni nič kritičnega, ena kava na dan ti pa ne bo škodila,
če ti paše. vsekakor živi čimbolj normalno, saj je tudi nosečnost
popolnoma naravna in normalna stvar. pazi le, da se boš zdravo
prehranjevala, da ne boš kadila (saj tudi sedaj ne kadiš, kajne?) in da
boš šla vsak dan za kakšno uro na sprehod na svež zrak. želim ti
čimboljše počutje in čimveč veselja v teh mesecih pričakovanja. lp.
tanja.
tanjal
0
Nazaj na vrh
NIKI
Starost: n/aPridružen: 23. jun 2004Prispevkov: 16Kraj: DivačaStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2004 10:47
Povezava do prispevka

 


ČESTITAM GAYA!


Moje izkušnje:


1. Kljub temu da se nisem mazala z ničemer za strije jih nisem dobila


očitno imam elastično kozo, sem se pa mazala z Vichy kremo za celulitis.


2. Lase sem barvala tudi v nosečnosti in ni bilo negativnih učinkov


3. Lasje mi sploh niso izpadali, ravno nasprotno..celo gostejši so postali. Mislim, da je pač vse odvisno od osebe same.


4. Pila sem redno vitamine in kalcij in si privoščila tudi kakšno kavo, vendar največ dve na dan z mlekom.


 


No, sem imela pač srečo.


Veliko sreče tudi tebi.


 

Don t worry be happy!!!!
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Nega v nosečnosti - izkušnje in nasveti
Stran 1 od 7
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo