Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Krvodajalstvo

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Sasha
Starost: 42Pridružen: 18. okt 2003Prispevkov: 1227Kraj: UKStatus:Offline
Objavljeno: 5. avg 2004 23:04
Povezava do prispevka

Ste kaj krvodajalke/-ci?


Jaz razmišljam, da bi šla dat kri, samo me je malo strah...  
Sem našla stran, kjer je opisan postopek, samo bi me še zanimal kakšen bolj nazoren opis tega kako to izgleda (in predvsem kakšna je bolečina / počutje takoj po tem).

Sasha
0
Nazaj na vrh
strelica
Starost: n/aPridružen: 25. jul 2004Prispevkov: 82Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. avg 2004 23:25
Povezava do prispevka
žal ne, so me že dvakrat zavrnili zaradi prenizkega pritiska .Bi pa z veseljem darovala če bi lahko.
0
Nazaj na vrh
Lenči
Starost: 42Pridružen: 19. okt 2003Prispevkov: 5979Kraj: ..........Status:Offline
Objavljeno: 5. avg 2004 23:31
Povezava do prispevka

Brrr, ne, še nikoli nisem. Saj bi rada, ampak da samo pomislim na kri in injekcijo.


Če bi bila pa kri potrebna za moje bližnje, pa sploh ne bi premišljevala.

0
Nazaj na vrh
Ursula
Starost: 46Pridružen: 5. jul 2004Prispevkov: 547Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. avg 2004 23:38
Povezava do prispevka
Jaz bi tudi rada bila, pa baje sploh ne smem biti, ker sem imela borelijo.
0
Nazaj na vrh
Sanny
Starost: 53Pridružen: 2. apr 2004Prispevkov: 2245Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 5. avg 2004 23:41
Povezava do prispevka
Jst sem dala enkrat kri in to v tretjem letniku (takrat je šla vsa šola). Jst sama sem dobro prenesla, ni mi bilo nič slabo. Moji sošolki pa je postalo  full slabo, ko pa smo šli na malico, pa je bilo že boljše. Mene sicer ni preveč bolelo, samo ko ti iglo zapikne v roko, to smo pa tko navajeni. Izgleda isto, kot če ti vzamejo kri za preiskave, samo malo dlje traja. Ni hudega.
Velike stvari naredijo ljudje, ki imajo velike misli in se nato odpravijo v svet, da uresničijo svoje sanje. (Ernest Holmes)
0
Nazaj na vrh
Andy
Starost: n/aPridružen: 27. okt 2003Prispevkov: 9911Kraj: in paradiseStatus:Offline
Objavljeno: 5. avg 2004 23:42
Povezava do prispevka

MOj dragi je daroval kri ene 10x, jaz pa le 3x. Občutek zatem? Meni zelo dober in občutek, da sem naredila nekaj dobrega, da bom s tem pomagala komu. Moški darujejo kri vsake 3 mesece, ženske pa vsake 4.


Postopek: najprej izpolniš vprašalnik, saj npr. noseč ali če si ravnokar prebolel kakšno bolezen ali jemal zdravila, ne moreš dati krvi. Napišejo ti krvodajalsko izkaznico, v kateri je zapisana tvoja krvna skupina, daš jim podatke z tel. št., da te lahko kontaktirajo za nujne primere darovanja krvi.


Izmerijo ti pritisk, ti dajo copatke, ki jih obuješ preko svojih čevljev in se vsedeš na tak lep, udoben stol, kjer na pol ležiš. Vzamejo ti kri, ti dajo toast ali klobaso, pijačo, da te malo okrepčajo in greš. Mene takoj zatem malo boli roka in malo težje vozim, drugače pa lahko počneš vse normalno.


Se mi zdi, da odkar dajem kri, da imam manj glavobolov.

0
Nazaj na vrh
Jerca
Starost: n/aPridružen: 15. maj 2004Prispevkov: 7789Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 8:16
Povezava do prispevka
Enkrat sem dala kri, ko sem bila še v srednji šoli. Bolečin ni bilo nobenih, bila pa sem potem zaspana (vzeli so mi jo 3 dl).
0
Nazaj na vrh
smeska
Starost: 45Pridružen: 20. apr 2004Prispevkov: 3451Kraj: primorskaStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 8:24
Povezava do prispevka

Jaz tudi nisem se nikoli darovala krvi.

Lp,pupika 28


0
Nazaj na vrh
Simona
Starost: 44Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 5512Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 8:50
Povezava do prispevka
Jaz ne morem darovat krvi.
Lep dan,
:*: Simona :*:
0
Nazaj na vrh
yogini
Starost: n/aPridružen: 2. jul 2004Prispevkov: 564Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 8:57
Povezava do prispevka

Jaz je ne morem dati, ker nimam 50kg in prenizek pritisk, komaj živim z 90/50.


Pa bi jo takoj.

0
Nazaj na vrh
smeska
Starost: 45Pridružen: 20. apr 2004Prispevkov: 3451Kraj: primorskaStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 9:00
Povezava do prispevka

yogini jaz imam tudi zelo nizek pritisk 90/60

Lp,pupika 28


0
Nazaj na vrh
nina
Starost: n/aPridružen: 18. okt 2003Prispevkov: 2384Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 12:40
Povezava do prispevka

Jaz bi jo,samo mi je res panika,ker samo da pomislim na inekcijo mi rata slabo in mi je res neprijeten obcutek.Ponavadi mi je ze v soli ko smo kdaj dali kri ratalo precej slabo...


Tako kot Lenci,ce bi bila pa res potrebna za moje bliznje ali pa ce bi imela redko krvno skupino in bi jo takrat potrebovali ne bi premisljevala.

0
Nazaj na vrh
Maya May
Starost: n/aPridružen: 9. jun 2004Prispevkov: 51Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 13:11
Povezava do prispevka
smeska je napisal/a

yogini jaz imam tudi zelo nizek pritisk 90/60



No, jaz imam tak pritisk že kar nekaj leta (z manjšimi odstopanji v +/-), pa sem kri darovala že kar nekajkrat.


SIcer mi potem niso nikoli dovolili vstati takoj, ampak sem morala še pol ure ležati na tistem "ležalniku", ampak nisem imela nikoli težav.


So me pa že dvakrat zavrnili zaradi prenizke ravni hemoglobina (premalo železa), ker to pa s tako nizkim pritiskom res ne bi šlo skupaj.


Me vsake toliko časa kličejo, ker imam Rh- (baje ima samo 20% populacije Rh-), fanta pa kličejo kar mesečno, ker ima AB (samo 4% populacije ima tako kri) in imajo te krvi vedno "premalo" na zalogi.


Na klice se vedno odzovem (razen če sem ravno na dopustu in me ni v LJ), sicer pa vsake toliko časa vmes kar sama grem.


Še nikoli me niso zavrnili, če sem prišla prej kot v 4 mesecih (sploh če so klicali, da rabijo kri za kakega pacienta).


Tudi jaz ne maram krvi, boli me že samo, če mi morajo kri vzeti za preiskavo... Sem pa imela precej stikov z bolniki in vsakič, ko se odločim za oddajo krvi pomislim, kaj pa če bom jaz/moji otroci/moji starši/... kdaj potrebovala kri, pa je ne bodo imeli dovolj. Takrat pozabim na svoj "strah" pred bolečino in grem.


Alors sans avoir rien que la force d aimer, nous aurons dans nos mains, amis, le monde entier...
0
Nazaj na vrh
strelica
Starost: n/aPridružen: 25. jul 2004Prispevkov: 82Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 13:37
Povezava do prispevka
Moj pritisk je včasih tako nizek da mi ga ne morejo zmeriti. Ponavadi
mi morajo postopek merjenja ponoviti vsaj 2-3 krat. Nazadnje sem imela
pritisk  80/55. To niti približno ni normalno. Zato so mi
odsvetovali krvodajalstvo.



Zanimivo pa je da se kljub prenizkemu pritisku  sploh ne počutim
slabo, vedno sem polna energije. Včasih me sicer boli glava ampak to je
tudi vse.
0
Nazaj na vrh
pikica
Starost: 40Pridružen: 26. okt 2003Prispevkov: 10153Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 6. avg 2004 13:59
Povezava do prispevka

meni je zdravnik rekel, da bi lahko darovala kri, ker imam zelo kvalitetno, ampak mene je izjemno strah inekcij in igel  poleg tega imam tud zelo nizek pritisk (ko se dobro počutim 90/60, ko se slabo počutim, pa ga po moje tak ni), tako da žal ne pride v poštev - bi pa z veseljem, če ne bi bilo zgoraj naštetih dejavnikov

0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Krvodajalstvo
Stran 1 od 5
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.