Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

"Cvetke" prodajalk, promotork, kozmetičark, novin

Pojdi na stran 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 20. okt 2011 21:32
Povezava do prispevka
Tasy188, hvala za objavo, samo tole ni ravno nova zadeva, pa tudi ni čisto vse tako res kot piše - je krepko pretirano napisano, marsikaj pa tudi popolnoma neresnično.

tasy188 je napisal/aČe se seznam začne s parafinum liquidum, vazelinum ali petroleum, je osnova izdelka nafta oziroma naftni derivat. ... nafta pa je veliko cenejša kot jojobino ali avokadovo olje.

Klik.

tasy188 je napisal/aKaj pa je v kremah za sončenje? x!x
"Pri kremah za sončenje določene snovi prodrejo v kožo in tam ustvarijo kemično reakcijo. Ampak včasih smo uporabljali kreme s faktorjem 2, 4 ali 6, danes pa s faktorjem 40. Visoki zaščitni faktorji so kemično manj stabilni in zato nova sredstva vsebujejo tudi več konzervansov in drugih pomožnih snovi. Veliko bolj inteligentna zaščita so kreme na osnovi titanium dioksida, ki na koži naredi zaščitni sloj, ki deluje kot ogledalo. Vendar se te kreme ne vpijajo v kožo, kar ljudem ni všeč.

Klik.

Priporočam, da sestavke gospe Lončar jemljete ne z eno, ampak 9734986 rezervami.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. okt 2011 1:11
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a
Priporočam, da sestavke gospe Lončar jemljete ne z eno, ampak 9734986 rezervami.
 
Tanja  
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 30. okt 2011 13:43
Povezava do prispevka
Mojega komentarja pa očitno nobena ni prebrala...
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 30. okt 2011 15:36
Povezava do prispevka
Dow*, saj če ni komentarja, ne pomeni, da nis(m)o prebrale. No, jaz sem.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 10:10
Povezava do prispevka

Je gledala mogoče katera 'debato' o nevarnih snoveh v kozmetiki v oddaji Dobro jutro? Slučajno sem zasledila v napovedniku, da bo to tema in pogledala.
Gospa (mislim, da se je pisala Korez; naj pa bi bila ena prvih, ki se je pri nas začela ukvarjati z naravno kozmetiko) je zagovarjala naravno kozmetiko, drugi gost je bil pa dermatolog.
No, pokazali so seznam snovi, ki naj bi bile nevarne:
- parabeni,
- ftalati (sestavine označene s perfume, frangraces),
- kisline AHA, BHAS,
- premogov katran (sestavnine z -amin),
- PEG.
 
Dermatolog se ni strinjal, da so vse te snovi dejansko nevarne, gospa pa je seveda rekla, da so parabeni zelo nevarni, da imajo ljudje zaradi njih velike težave. Za vse se ne spomnim, lahko si pogledate na rtvslo.si (zadnjih dobrih deset minut oddaje). Ampak ne pričakujte neke strašne debate.
 
Sem si pa zapomnila glede alkohola - je rekla gospa, da so si naše stare mame, če so imele težave s kožo, mazale s šnopsom in da so imele krasno kožo, ne pa takšno, kot jo imamo danes . Dermatolog je kar zavil z očmi . Povedal je, da se dermatologi alkoholu v kozmetiki izogibajo, ker kožo izsuši. Gospa je pa rekla, da je razlika med alkoholom v nenaravni kozmetiki in tistim v naravni kozmetiki. Alkohol v nenaravni kozmetiki je denaturiran s kemikalijami, alkohol v naravni kozmetiki pa z eteričnimi olji. Zato je slednji seveda boljši. Pa dejala je tudi, da kar je dobro za pojest, je zagotovo dobro tudi za kožo.


Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
kokola
Starost: 23Pridružen: 13. feb 2008Prispevkov: 3747Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 11:41
Povezava do prispevka
bubica10 je napisal/a
Pa dejala je tudi, da kar je dobro za pojest, je zagotovo dobro tudi za kožo.
 
Ja,k vsi vemo kolk je zdrav alkohol kot pijača Big smile

All I've learned from my mistakes is that I can't stop repeating them.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 12:04
Povezava do prispevka

(še dobro, da imamo takšne nepristranske poznavalce, kot je ga. Korez, da malo podučijo dermatologe & co.)

Kokola
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Cheeks
Starost: 36Pridružen: 22. feb 2010Prispevkov: 935Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 12:10
Povezava do prispevka
Jaz takih debat raje ne spremljam, ker me znervirajo.
 
Ja, saj je logično, da včasih niso imeli toliko problemov s kožo, saj tudi okolje, hrana, voda, itd. niso bili tako onesnaženi, kot so danes. Če bi mazanje s šnopsom bilo res tako učinkovito, dermatologov (in naravne kozmetike) sploh potrebovali ne bi.
0
Nazaj na vrh
bubica10
Starost: n/aPridružen: 23. okt 2007Prispevkov: 5179Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 12:16
Povezava do prispevka
Ja, meni je tudi šla pošteno na živce. Ampak, a veste, koliko ljudi njej verjame? Še posebej pa v današnjih časih, ko je vse naravno zelo popularno, nenaravno pa je strup.
Ta gopsa tudi ni šla na televizijsko ličenje oz. v njihovo masko, ker ima svoja (naravna) ličila, to je bilo še posebej poudarjeno.
 
Saj ne, da imam kaj proti pristašem naravne kozmetike. Ampak to njihovo poudarjanje naravno=dobro in najboljše mi pa že malo preseda. Sploh, ker imam z naravno kozmetiko dokaj slabe izkušnje (izjema je nekaj izdelkov Derma E). Sicer pa naj vsaj uporablja, kaj hoče.
Lots of people want to ride with you in the limo, but what you want is someone who will take the bus with you when the limo breaks down. (Oprah Winfrey)

A ustvari se samo trebaš napiti, pa sesti na bicikl, jer na sreću ćeš pre naleteti nego je pronaći.
(Balašević)
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 12:21
Povezava do prispevka
Najprej me je še zamikakalo, da bi si za nazaj pogledala prispevek, ampak po tem, kar berem tule- ne hvala. Joj kakšne cvetke. 
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 15:15
Povezava do prispevka
Bubica, komplet podpis pod tvoj zadnji post! Res so tecni s tem nakladanjem, kako je naravno najboljše in oh in sploh edino dobro za kožo. Alko pa itak... Zanimivo, da mi ga dermatologinja še ni začela predpisovati na recept, če naredi tako lepo kožo,jaooo... Vsaka čast temu dermatologu, ker se vidi, da ima očitno precej pojma tudi o tem, kar ne piše v vseh medicinskih knjigah!
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
Ursqa
Starost: -14Pridružen: 19. mar 2010Prispevkov: 612Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 15:24
Povezava do prispevka
bubica10 je napisal/aSaj ne, da imam kaj proti pristašem naravne kozmetike. Ampak to njihovo poudarjanje naravno=dobro in najboljše mi pa že malo preseda. Sploh, ker imam z naravno kozmetiko dokaj slabe izkušnje (izjema je nekaj izdelkov Derma E). Sicer pa naj vsaj uporablja, kaj hoče.

+1 Moji koži natura žal ne odgovarja
Dress your days with dreams.
0
Nazaj na vrh
nuuush
Starost: 29Pridružen: 17. avg 2009Prispevkov: 982Kraj: Sevnica/LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 29. nov 2011 18:10
Povezava do prispevka
Sem šla pogledati tale video za hec in me je že takoj na začetku zmotilo, ko je dermatologa & gospo Korez napovedovalka predstavila, in je za njo rekla samo "Ena prvih, ki se je v SLO začela ukvarjati z naravno kozmetiko, sicer vizažistka", pa jo je ta takoj popravila "..sicer pa univerzitetna diplomirana biologinja, blabla".
Se mi je zdelo, da se je dermatologu kar malo smilila, če ne bi jo še o čem podučil.
moonchild
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2012 13:34
Povezava do prispevka
Citiram v ustrezno temo:

lana11 je napisal/aV zadnji številki Ona sem si prebrala članek Z limonami nad mraz.
Ker imam trenutno zelo suhe in razpokane roke mi je padlo v oči nasvet citiram:

Za razpokane in suhe roke zmešajmo limonov sok z vodo, v kateri smo namakali liste vrtnic, in si mešanico vtrimo v kožo. Če so roke močno razpokane, mešanici dodamo še grob sladkor. Čez nekaj minut jo speremo s toplo vodo in namažemo z ekstra deviškim olivnim oljem.

Morda se motim, ampak na razpokano kožo si ne predstavljam da bi dala limonin sok čeprav je mešan z vodo.
Zanima me vaš komentar na ta članek, ker ne vem če so to pravi nasveti.

vir:.slovenskenovice.si


Žal je tako, da je veliko bolj brano (pa tudi lažje, ker za to ne potrebuješ nobenega znanja), če se napiše recept za kakšno malce eksotično in čudežno-ozdravilno neumnost, kot pa zgolj napiše, naj se za take roke poskrbi s kakovostno kremo za roke (preveč običajno in dolgočasno, a ne) in kakšne sestavine naj bi ta krema vsebovala (preveč zahtevno, ker bi bilo treba te reči dejansko naštudirat).

Če je v vodi nekaj kapljic limoninega soka, sicer ni panike, ampak listi vrtnic, potem pa še sladkor poleg ... ajajaj. Kr neki, sladkor pa lahko že tako poškodovano kožo še bolj poškoduje. Edino ok je olivno olje.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
iza
Starost: 122Pridružen: 17. jan 2007Prispevkov: 4988Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 8. feb 2012 13:55
Povezava do prispevka
Groza. Ravno včeraj sem imela debato z mami, ki je vztrajala, da si bo kožo rok in nohte popravila z limono in podobnimi domačimi zvarki. Zdaj mi je jasno, iz kje je to pobrala. Iz zadnje One .
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
"Cvetke" prodajalk, promotork, kozmetičark, novin
Stran 43 od 50
Pojdi na stran 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo