Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Skupna naročanja iz tujine

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Graci
Starost: n/aPridružen: 15. mar 2007Prispevkov: 360Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 15:50
Povezava do prispevka
Če je kje že kakšna podobna tema se opravičujem, nisem nič pametnega našla.
Torej, zanima me, kakšne imate kaj izkušnje s skupnim naročanjem izdelkov iz tujine, predvsem mislim na tiste, ki ste celotno zadevo izpeljale?
Sama sem se na tem forumu prvic ponudila, da narocim se za koga drugega (sem pa imela na sosednjem ze zelo slabo izkusnjo), v doloceno temo sem natancno napisala, do kdaj sprejemam narocila in smatrala sem, da so narocila dokoncna. Po dogovorjenem datumu sem preracunala, koliko bo prislo na posameznika in razposlala OSje. Tukaj pa se zaplete. Zaradi slabe izkusnje sem seveda zahtevala denar vnaprej, ker ce nekomu ze tako ali tako delam uslugico, mi verjetno ni potrebno še zalagat denarja. Na izbiro sem dala nakazilo na TR, priporočeno pošiljko, ali pa osebni prevzem. Določena oseba je izbrala osebni prevzem, čes da gre mimo mene vsak dan ob točno določeni uri in ker mene ob točno tistem času skoraj nikoli ni doma, sem ji predlagala, če ne želi imeti stroškov z nakazilom/pošiljanjem, da mi lahko denar pusti tudi v nabiralniku, ko gre mimo. Nato si je enostavno premislila. Hm, ok, vse lepo in prav, nikogar v nic ne silim, ampak glede na to, da sem jo stela zraven v izračunu glede poštnine, to pomeni, da moram še enkrat preračunavati za vsakega posameznika, koliko bo prišlo dodatne poštnine in ker mi jih je nekaj denar že nakazalo mi je vse skupaj res zelo zakomplicirala, ker mi bodo sedaj ostali morali nakazovati/posiljati se tistih par € in bom tako jaz kot oni imela same komplikacije. Zato me zanima, kaksne so kaj vase izkusnje?
Mene je, moram priznat, kar malo minilo vse skupaj, ker ne vem, v cem je smisel da imam jaz delo in komplikacije samo zato, ker zelim nekomu naredit uslugo, njemu pa se vse skupaj zdi hecno oz. tega ne jemlje resno.
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 15:52
Povezava do prispevka
Tudi meni dvigne pokrov, ko nekdo naroči stvari, jih pošljem, potem pa tudi toliko ni, da bi dvignil paket in se potem stvari vrnejo. Mene pa pride dvojna poštnina. 
0
Nazaj na vrh
Akasha
Starost: n/aPridružen: 12. okt 2004Prispevkov: 7649Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 16:32
Povezava do prispevka
Morda je pametno, da ne sprejemas k naročilu kogarkoli...ne vem no...
THE SPIRIT OF FIRE !!!
0
Nazaj na vrh
:dune:
Starost: n/aPridružen: 19. feb 2006Prispevkov: 1306Kraj: PlanetStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 16:36
Povezava do prispevka
Eh, škoda da sem pametna tule, samo kaj ko še kako drži pregovor o dobroti in siroti.
 
Jaz imam veliko takih izkušenj (ne na račun naročanja iz tujine), ampak občutek imam, da se človek na 90 procentov ljudi ne more zanesti.
Škoda da se sekiraš, naročaj zase pa za svoje najožje, pa bo. Jaz sem enkrat kupila en izdelek, ki ga je ena tule na forumu prijazno prinesla iz tujine za drugo članico, katera je potem, ko je bilo treba zadevo prevzeti in plačati, jasno, poniknila.
0
Nazaj na vrh
Katja
Starost: n/aPridružen: 20. okt 2003Prispevkov: 18114Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 16:41
Povezava do prispevka
Ja taka ponikanja so pa sploh poden. Ne odgovarja na ZS, nič. Preprosto izgine. 
0
Nazaj na vrh
strella
Starost: -14Pridružen: 31. maj 2005Prispevkov: 4794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 16:59
Povezava do prispevka
Jaz imam z naročanje fine izkušnje (je pa res, da še nisem bila nikoli "glavna" ampak se je vedno kakšna druga pridna punca sama javila :)), je pa enkrat organizatorka poniknila in se je od takrat ni dalo več dobiti.
 
Je pa s plačili vedno za eno stran tvegano, če osebe ne poznaš. S puncami, ki redno sodelujejo na forumu in dobiš neko sliko o njih se mi ne zdi problem, pri kakšnih s parimi posti je pa po moje fino premisliti o tem kako se boš zaščitil in da bo hkrati odgovrajalo tudi nasproti strani, preden se začneš meniti. 
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:03
Povezava do prispevka
Graci, če se še kdaj odločiš za kaj takšnega (kar je pohvale vredno, ker nimajo vsi možnosti naročiti kakšne izdelke iz tujine), bi ti predlagala, da za pogoj daš predhodno nakazilo na TR ali pa plačilo preko nakaznice - tako naročiš šele, ko prejmeš plačila od vseh, ki so se javili. Tisti, ki so fer in si ne zmišljujejo vsepovprek, ne bodo imeli težave s predhodnim plačilom. Pred leti, ko sem bila frišna na PL, sem se ponudila, da nekaj dekletom prinesem pumice iz tujine in so mi vse prej poslale denar, bodisi po nakaznici bodisi priporočeno, kakorkoli. Nobena ni imela pomisleke glede tega, imele pa so tudi potdilo, da so mi poslale dinarčke.

Za take, ki si pa zmišljujejo, bi pa predlagala, da se njihovo ime znajde na seznamu kot je npr. na MO. Morda bodo ostali potem to vzeli resno, ker tudi tisti, ki naroča, ne živi samo za internetno naročanje, urejanje plačil, pošiljanje izdelkov itd. itd., temveč je njihova dobra volja, da pomagajo ostalim članom.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:11
Povezava do prispevka
quote:996cf76587="Lai Ming"
Za take, ki si pa zmišljujejo, bi pa predlagala, da se njihovo ime znajde na seznamu kot je npr. na MO. Morda bodo ostali potem to vzeli resno, ker tudi tisti, ki naroča, ne živi samo za internetno naročanje, urejanje plačil, pošiljanje izdelkov itd. itd., temveč je njihova dobra volja, da pomagajo ostalim članom.
 
Tako je. Kar javite mi takšne in jih bomo dodali na seznam.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
kara
Starost: 50Pridružen: 8. nov 2007Prispevkov: 16Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:37
Povezava do prispevka
A si naročala pri Pauli (če se ne motim)?
Napiši mi, kaj ti je ostalo, pa lahko jaz kaj vzamem! 
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:44
Povezava do prispevka
Sama tega ne počnem, ker se mi preprosto ne da pošiljati stvari, razen tega pa se res ne mislim ubadati z zalaganjem. Naročam samo prijateljicam s foruma - torej tistim ki jih osebno poznam, ali zelo dobro s foruma (stare članice, redne članice), ponavadi 1-2 naročili nič več.

Zakaj bi se sploh matrala s tem? VSAK ima možnost sam naročiti večino stvari, če se le dovolj potrudi (jaz sem se, ti si se, pa še marsikatera se je).

Pojdite na banko, vzamite debetno Viso Electron in akcija, če se pa vam ne da, pa ne vem zakaj bi druge naročale še za koga razen za svoje bližnje. Sama sem kot študentka nažicala tudi klasično Viso, le malce postokaš in poprosiš, niso tako nepopustljivi kot se zdi, pač če si nekaj želiš se potrudiš, ne pa obremenjuješ druge, ali celo ponikneš - se premisliš ipd. PHE!


Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
:dune:
Starost: n/aPridružen: 19. feb 2006Prispevkov: 1306Kraj: PlanetStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:49
Povezava do prispevka
Točno tako, itak da dajo kartice, saj služijo z njimi, a ne?
Sama sem tudi še kot študentka brez težav dobila svojo EC/MC, brez stokanja in jokanja, regularno so imeli v ponudbi študentskih računov.
In sem jo tudi pridno uporabljala za nakupe prek Amazona (knjige in literaturo za študij).
Ampak enim se enostavno ne ljubi.
Ne dolgo nazaj, sem v eni temi zasledila, da je ena punca jamrala, da ne more naročiti prek SLOVENSKE spletne trgovine, ker kao nima kartice.
Pa točno vem, da dotična trgovina pošilja po povzetju in celo posluje prek klasičnih bančnih nakazil.
Skratka, škoda besed.
0
Nazaj na vrh
Tinka
Starost: n/aPridružen: 27. mar 2005Prispevkov: 2751Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:51
Povezava do prispevka
Podpis pod Tikko . Se mi ne ljubi ubadati z raznimi neznankami, ki si ne znajo ali nočejo ali ne želijo urediti kartice, s katero bi lahko naročale iz tujine.
Do sedaj sem le dvakrat bila v kompaniji za skupno naročanje, in sicer s Planetko, s katero se osebno poznava in sva "skoraj sosedi". In z njo me ne skrbi še kdaj ponoviti kak skupen nakup .
Sploh smo pa v hiši 3 ženske in se kar hitro nabere, če se odločamo za kako naročanje iz tujine.
Sama se še nisem skorajžila za naročanje preko e-Baya, ampak tudi nobene druge Planetke ne gnjavim, da bi se pri kakšni "šlepala", čeprav vem, da se splača tako kupovanje.
Nazadnje urejeno 26. feb 2008 17:53; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
barby:)
Starost: 39Pridružen: 11. dec 2006Prispevkov: 566Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:51
Povezava do prispevka
Jaz sem pa na NLB ful zatežila in razložila, da bi imela Mastercard le za internetne nakupe in da sem študentka, pa so mi uredili, da mam le 50 evrov gor, če pa rabim več mi pa povečajo in pol sama določim kdaj mi spet zmanjšajo npr. čez en teden. Tak, da se mi ni treba bat, da bi bankrotirala, če mi kdo na netu zlorabi kartico
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 17:59
Povezava do prispevka
No evo, če ti je do nečesa to zrihtaš in pika.


Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. feb 2008 18:13
Povezava do prispevka
Pri PC so skupinska naročanja v navadi zaradi poštnine (poleg pomankanja kartic), ki je nekoliko visoka za samo enega ali pa dva. Za ostalo se pa strinjam - debetno Viso dobiš v roku 1 tedna, na račun naložiš toliko, kot misliš, da boš porabil, v minus ne moreš (fajn zaradi zlorab), redni mesečni prilivi niso potrebni ... Izpolniš vlogo in počakaš na kartico in teden kasneje začneš naročat Wink
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Skupna naročanja iz tujine
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo