Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kreme z zaščitnim faktorjem za normalno in suho kožo

Pojdi na stran 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 17:48
Povezava do prispevka
quote:653b045859="Lai Ming"Lahko, da ti težave povzroča kemični filter (se mi zdi, da je kar nekaj članic poročalo o podkožnih mozoljih, bulah ipd.). 
 
Aha, na to sem tudi jaz pomislila, ampak nisem bila 100%. No, tudi jaz sem razmišljala o LRP fluidu (btw kje lahko to kupim?), pa o Eucerin Hydra-protect SPF 15 kremi in Avene Emulsion Oil free SPF 20. Ampak zadnji dve imata kemične filtre, kajne? Teh se bom raje izogibala.
 
Kaj pa mislite o Nivei?
 

Nivea Baby Sonnen-Milch Hautsensitive LSF50+


Ingredients: Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dycaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Triazone, Glycine, Cetyl Alcohol, Panthenol, C18-36 Acid Triglyceride, Topocheryl Acetate, Prunus Dulcis, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Coco-Glycerides, VP/Hexadecene Copolymer, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Magnesium Sulfate, PEG-40 Castor Oil, Trisodium EDTA, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycaprylylsilane, Zinc Sulfate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben.

 

 

Imate še kakšen drug predlog za kremo z mineralnimi filtri za občutljivo kožo? Mogoče bi lahko kombinirala tudi dve kremi - eno čez cel obraz, eno z višjim faktorjem pa na dele, kjer imam nekaj pigmentnih madežev. Kaj mislite?

 

Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 17:54
Povezava do prispevka
beybika84 je napisal/a
Tale TBS zadeva je sicer OK za kožo? Bom šla v kratkem v Graz pa bi si jo mogoče omislila Smile
 
TBS kremica je po sestavinah menda bolj ali manj povprečna (to sem prebrala nekje na forumu, ne me za besedo držati). Moja koža je suha in občutljiva in mi je bila ta kremica malo premalo. Je zelo lahka in se mi je takoj vpila, tako da je zgledalo, kot da ne bi dala nič na obraz. No, pa kemični filtri so mi menda neke rdeče pike naredili  
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
verano
Starost: n/aPridružen: 12. avg 2006Prispevkov: 203Kraj: ŠtajerskaStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 18:00
Povezava do prispevka
madeira*, LRP fluid lahko kupiš v vseh lekarnah, ki so pooblaščene za prodajo LRP izdelkov: klik

LP
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 18:56
Povezava do prispevka
O ful hvala, sem čisto pozabila, da bi lahko obstajala posebna tema  A so vse kreme z zanesljivimi mineralnimi filtri tako drage? (no, saj vem, da je to relativno, ampak ponavadi odštejem manj denarja za kreme)
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 19:14
Povezava do prispevka
Ne, nikakor, npr. Babylove ima ugodno in dobro kremo z mineralnimi (minus je belina, ker si zaradi gostote bel od kreme :D).
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 19:39
Povezava do prispevka
Saj zdaj je bela koža spet v modi
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 19:44
Povezava do prispevka
Mislim bela od kreme, ne bela, ker ni porjavela Big smile (razen, če je moderna bela maska od Mrs. Doubtfire ). Težko se razmaže, je precej težka, je pa odlična pri ščitenju pred žarki.
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 26. mar 2008 23:32
Povezava do prispevka
Ja, saj sem dojela  Pol si raje dam kar eno beneško masko čez obraz  
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. mar 2008 18:26
Povezava do prispevka
quote:3cb3d38cf1="Lai Ming"Ne, nikakor, npr. Babylove ima ugodno in dobro kremo z mineralnimi (minus je belina, ker si zaradi gostote bel od kreme :D).


Lai Ming, a si mogoče kje zasledila losjon od Babylove? No, do poletja je še čas, samo jaz sem le te male kremice opazila, ne losjona. Ker moram letos sprobat, če bodo mineralni filtri kaj boljši v boju z mojo alergijo.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. mar 2008 19:14
Povezava do prispevka
Nisem že lep čas gledala po teh Babylove zadevicah, imam še od lani, nameravam pa kmalu v DM, pa bom pogledala, če imajo Smile

Hehe, madeira*, ja , to je ena možnost No, saj ni tako hudo Big smile Če ti bo pretežka, jo lahko tako ali tako uporabiš za telo. 
0
Nazaj na vrh
Sebi
Starost: n/aPridružen: 2. nov 2005Prispevkov: 60Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. mar 2008 8:10
Povezava do prispevka
Potrebujem vaš nasvet. Nujno potrebijem dobro in kvalitetno kremo z učinkovito zaščito. Dosti prostega časa prebijem zunaj zato je koža izpostavljena vremenskih vplivom. Imam vitiligo in bele lise tudi po obrazu. Če obraza ne zaščitim, sonce te bele lise močno opeče. Koža na tem predelu je močno rdeča in pekoča. Potem, ko ti problemi minejo, lise ostanejo bele, preostala koža pa močno rjavo obarvana (hitro me prime sonce). Zaradi tega so lise še bolj vidne. Vsemu temu bi se rada izognila - normalno. Prav zato nujno potrebujem dobro kremo z učinkovito zaščito. Tako, ki ne masti kože (imam masto kožo) in ni komedogena.
 
Poleg krem, ki jih omenjate tukaj, sem gledala tudi kreme dr. Hauscha, ki jih tukaj nihče ne omenja. A ni v redu?
 
Od vseh teh informacij sem čisto zbegana. Ne znam se sama (strokovno) odločiti zato vas prosim, da mi pomagate!
Vnaprej hvala!
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 29. mar 2008 23:10
Povezava do prispevka
Sebi, največ predlogov boš našla v temi Krema/gel/emulzija z UVA in UVB zaščito za mastno kožo. Precej popularna je Avene emulzija SPF 50, obstaja tudi različica v spreju, v redu so tudi Babylove krema, SunDance izdelki (tu ne vem, kateri faktor je najvišji, se mi zdi, da 30 ), Nivea Baby Sonnen-Milch SPF50 (ta bi sicer znala biti pretežka) ...

Ocene pa najdeš na tukaj Smile
0
Nazaj na vrh
Emanuelle
Starost: -14Pridružen: 11. feb 2005Prispevkov: 84Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. apr 2008 14:06
Povezava do prispevka
Bonbonchy je napisal/a
Kot rečemo - za poletni "prime time" - v mojem primeru ne bo, ker imam paranojo pred solarnimi hiperpigmentacijami. Sem se jih komaj rešla in ne bi rada, da pridejo nazaj.
 
Pozdravljena,
 
mi prosim zaupaš kako si se jih znebila, oz. omilila. Sama imam kar velike težave s tem in mi prav pride vsak nasvet in izkušnja.
Vnaprej hvala
0
Nazaj na vrh
madeira*
Starost: 41Pridružen: 16. apr 2007Prispevkov: 4877Kraj: Pri morjuStatus:Offline
Objavljeno: 14. apr 2008 22:54
Povezava do prispevka
Še eno vprašanje. Katero kremo, ki ima samo mineralne filtre, mi priporočate? Ker vse, ki sem jih do zdaj gledala (do 20 €), so imele vedno zraven še kemične, te pa sumim, da mi ne ustrezajo. 
Vse, kar Kanibal napiše, + 1. :D
0
Nazaj na vrh
Dow*
Starost: n/aPridružen: 19. avg 2006Prispevkov: 2794Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 17. apr 2008 17:41
Povezava do prispevka

Evo, spisek mineralnih krem, ki sem jih do sedaj odkrila in jih prodajajo pri nas:
-Sante soleil (losjon spf 20&30, sprej spf15)
-Babylove (krema za obraz spf40, losjon? še prodajajo? spf~30)
-Avene le spf 50 &spf25 (mislim, da sta ta pravi cifri, drugi imajo še kemične filtre zraven)

Če pa katera ve še za kakšno, naj dopiše.
Hell is other people - Jean Paul Sartre
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kreme z zaščitnim faktorjem za normalno in suho kožo
Stran 31 od 85
Pojdi na stran 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zvezdnice, kot so Jennifer Lawrence, Kate Hudson, Serena Williams in Emma Stone so na rdeči preprogi zažarele v (kot) poročnih oblekah.