Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Nega suhe kože

Pojdi na stran 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16
magrateja
Starost: n/aPridružen: 19. okt 2008Prispevkov: 2577Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. apr 2011 13:09
Povezava do prispevka
Haha, pa sem najprej prav razumela in potem spet narobe, smotka jaz.

OK,še enkrat hvala (obema) za pomoč. Bom še razmislila, če ji poiščem kakšno hranljivo kremo z aok, pa je potem čez dan Avene emulzija dovolj, ali pa naj kombinira serum z aok z neko "navadno" hranljivo kremo, za na sonce pa bolj mastno zaščitno.

Aja, še tole prosiiiim:
magrateja je napisal/aA prav razmišljam, da je nekaj z vit. C najbolje zaradi proizvodnje kolagena, ali je pri teh letih (cca. 50) prepozno za bistveno razliko?
Hm, Ikove Antioksidantni serum proti staranju kože zgleda zanimivo, je ravno znižan, hehe.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 19. apr 2011 15:47
Povezava do prispevka
magrateja je napisal/aA prav razmišljam, da je nekaj z vit. C najbolje zaradi proizvodnje kolagena, ali je pri teh letih (cca. 50) prepozno za bistveno razliko?

Ja, vsekakor. Kar naredimo za svojo kožo (ali pa proti njej), najbolj vpliva do 20. leta kar se tiče sončenja, ostalo do 35, morda 40. Skratka, bistvene razlike ne bo, če bo pa 3 % boljše, pa tudi ne bo škodovalo.
Seveda pa imamo potem na voljo razne tretmaje za odpravljenje posledic (kislinski pilingi, dermoabrazije, nekirurški lifting, laserske obdelave in bolj drastični posegi).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
wahine
Starost: 36Pridružen: 19. maj 2011Prispevkov: 1Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. maj 2011 16:01
Povezava do prispevka
živjo!

Na moje veliko veselje sem ta teden našla PL in vaš forum poln dobrih nasvetov, vendar sem se ob prebiranju vseh teh podatkov popolnoma izgubila. Sem si že naredila seznamček za nakupovanje, nakar sem z nadaljnjim branjem foruma ugotovila, da teh produktov pravzaprav ni več v prodaji (Alverde Jojoba, Shellerjev mineralni gel).

Pa bi prosila vas (in tebe Tanja, ki imaš res super nasvete!!) za pomoč pri izbiri izdelkov za nego kože.
Imam suho kožo (po tuširanju in umivanju mi kožo zateguje, vendar je čez čas vredu, vendar brez leska) in vedno kakšen mozolj, ki je verjetno posledica nerednega čiščenja obraza (čemur bi rada naredila konec) in kar nekaj pigmentnih lis zaradi stiskanja mozoljev, katerih bi se tudi rada znebila.
Po vsem prebranem sem prišla do naslednjih izdelkov, za katere menim, da bi bili primerni zame: Schellerjev gel za čiščenje granatno jabolko, Diacneal za probleme z aknami oz. lisami, piling Alverde marelica, problem pa imam z izbiro ustrezne kreme.

Prosila bi vas za nasvete glede kreme in celotne nege. Prav tako me zanima ali je potreben tonik, saj o tem nisem našla toliko napisanega. (Stara pa sem 23, če je to pomembno)

Že v naprej najlepša hvala!!!

LP, w. Smile
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 19. maj 2011 22:39
Povezava do prispevka
Wahine, pozdravljena in dobrodošla na Planetu Lepote!

Glede na napisano mislim, da si si izbrala ustrezne izdelke, edino za čiščenje bi bila morda še bolj primerna čistilna krema ali mleko, če imaš bolj suho kožo - ali pa vsaj pozimi.

Tonik ni nujen, če pa želiš z njim odstraniti morebitne ostanke ličil in/ali koži dovajati antioksidante, ti lahko priporočim Derma E Vlažilni tonik s hialuronsko kislino ali Pycnogenol neodišavljen tonik (ostale dobre so dali iz prodaje, spremenili sestavo na slabše, jih ukinili ali jih pri nas ni na voljo).

Za  nočno nego boš imela Diacneal (oz. po novem TriAcneal), za dnevno pa potrebuješ kaj z UV zaščito - če je tvoja koža suha, si poglej tole temo.

Aja: če se boš odločila za nakup v spletni prodajalni BB Natura, imate članice PL popust
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. maj 2011 10:30
Povezava do prispevka
Če je koža suha in zateguje, kreme kot Garnier fresh in na podobni osnovi definitivno ne bodo dovolj.
 
Jaz priporočam Spiring Excipial lipolotion U (4% uree)-to mislim, da se dobi v nekaterih lekarnah pri nas, za res suho pa U10 (10% uree)-tega pa ni pri nas za dobit, ampak mislim, da v Avstriji se pa sigurno dobi.
 
Nista kremi za obraz, ampak sta fenomenalni. Jaz za po dekolteju, vratu in na obrazu pod pudrom uporabljam že dolgo samo to (navadno mi je 4% dovolj).
 
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Housemusic
Starost: 43Pridružen: 19. avg 2010Prispevkov: 59Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 29. sep 2011 14:22
Povezava do prispevka
Pozdravljene planetke,

imam prošnjo, če bi mi lahko z nasveti i namigi pomagali glede izbire kozmetičnih preparatov oz. izdelkov za nego kože, ki je suha do normalna (gre se za kožo obraza moje mami, ki je stara 56 let in je generacija, kjer so se mazali v glavnem samo z "modro niveo" :))
No, ne glede na to, da je mati uporabljala zelo malo izdelkov za kožo tekom svojega življenja, je njena koža zelo lepa, nič se ne lušči, ima nekaj klasičnih izraznih gubic (smejalne in par okoli oči) nima nepravilnosti niti mozoljčkov v glavnem zelo ohranjena. Spada bolj v rdečekožke oz. ima rdečkast pigment Smile

Zakaj vas sprašujem za nasvete, iz preprostega razloga, ker izdelke za suho-normalno kožo sploh ne poznam še posebej ne za zrelo kožo, ker moja koža je čisto nasprotje od mamine (mastna, razširjene pore, nečista....).

Potrebovala bi nasvete za izbiro izdelkov za zgoraj opisan tip kože kot so: čiščenje (mleko/gel), tonik, krema okoli oči, krema brez/z UV filtra/om ali serum, itd.

Kako izgleda njena sedanja nega kože: hja nič kaj ekstra, umivanje z otroškim (baby) milom, krema Dove (tista v lončku) in to je to :))  Zaželela si je, da bi ji svetovala nekakšno kremico za okoli oči in sem se zato tudi poglobila v njeno nego ter izdelke, želela bi ji svetovati kako naj počasi zamenja oz. uvede neke "novosti" v obrazno nego Smile
Od dekorative mati uporablja samo maskaro, krajon in šminko (občasno tekoči puder).

Za odgovore se vam v naprej najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam Smile
In the beginning, there was flame, and flame had a groove. And from this groove came the groove of all grooves. You may be black, you may be white; you may be Jew or Gentile. It don't make a difference in OUR House.And this is fresh....
0
Nazaj na vrh
Travica
Starost: 12Pridružen: 19. mar 2006Prispevkov: 7403Kraj: NeverlandStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2011 14:25
Povezava do prispevka
Živjo, Housemusic! 
Zapisala ti bom svojo nego, ki se je izkazala
za precej učinkovito. Imam sicer deset let manj kot tvoja mami, kožo pa popolnoma enako.

Zjutraj uporabim tonik Garnier BioAktiv ter kremo Clinique Superdefence (za suho do normalno kožo) ali serum Derma E Ester C s kapljico olja (serum predvsem takrat, ko so višje temperature, je precej lažji kot krema).
Zvečer CadeVera Milder Reinigungsschaum peno za čiščenje (zelena linija), nato isti tonik kot zjutraj ter kremo Avene Diacneal.
Za okoli oči pa uporabljam kar kremi, ki ju tudi sicer za nego obraza.

Nego sem z leti malo menjala, prilagajala, tole je sedaj optimalno, kot opažam.

Tudi pot, dolga tisoč kilometrov, se začne z enim korakom.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 1. okt 2011 18:13
Povezava do prispevka
Housemusic je napisal/aPotrebovala bi nasvete za izbiro izdelkov za zgoraj opisan tip kože kot so: čiščenje (mleko/gel), tonik, krema okoli oči, krema brez/z UV filtra/om ali serum, itd.

  • Čiščenje: nežen čistilni gel ali mleko - sama sem nenormalno navdušena nad Derma E Tropical Solutions čistilnim gelom. Je super nežen, malo se ga porabi, fenomenalno očisti, ne izsuši.
  • Tonik: npr. ta, ki ga je omenila Travica, še bolje pa Derma E DMAE tonik, ki deluje kot blag lifting.
  • Krema: definitvno tudi DMAE za čez dan, zvečer pa kisline: Triacneal (nova verzija Diacneala ) ali Derma E AHA Beauty Fluid.
  • Zaščita: ker bo uporabljala kisline, je priporočljivo, da čez kremo zjutraj uporabi nekaj s SPF - najbolje, da kar katero od BB krem, ki vlažijo, izenačijo ten in nudijo tudi SPF, če ne pa npr. tole od JMO, ki nudi zanesljivo zaščito brez škodljivih UV filtrov.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
rene
Starost: n/aPridružen: 17. jun 2005Prispevkov: 3686Kraj: spinning around ...Status:Offline
Objavljeno: 4. okt 2011 17:49
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a


tanja eno vprašanje v zvezi s čiščenjem sicer ampak se nanaša na čiščenje suhe kože:
ali ti ta čistilni gel zadošča tudi za odstranjevanje ličil (pudra naprimer, maskare vem, da ne odstrani)? ker jaz delam tako: z mlekom očistim ličila in nato obraz umijem s tem čistilnim gelom. zdi se mi, da je to kar malo preveč maltretiranja suhe kože, verjetno bi bilo dovolj ali eno ali drugo? če očistim samo z mlekom imam vedno občutek, da je to čistilo, ki ga moram sprat s kože?
"Arguing on the internet is like winning the special olympics, even if you win, you are still retarded."
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2011 18:46
Povezava do prispevka
Rene, jaz ga do prejšnjega tedna nisem uporabljala za odstranjevanje m-u, ker sem imela ves čas občutek, da je prenežen, da bi dobro odstranil in nisem niti probala. Potem mi je pa prejšnji teden en večer tako zapasal ta vonj, da sem si vseeno, in na moje veliko presenečenje mi je brezhibno odstranil ves m-u - imela pa sem obstojen puder, svinčnik okoli oči, maskaro, blush, bronzer, svinčnik za obrvi. Vatka je bila potem popolnoma bela, nisti sledi ličil na njej, tako, da še sama nisem mogla verjeti. Je pa res, da imam jaz mešano do mastno kožo in je bil m-u najbrž vsaj v določeni meri že raztopljen, ne vem pa, kako bi bilo pri suhi koži. Ampak če ne uporabljaš ličil tipa ColorStay, mislim, da bi moral vse brez težav odstraniti (lahko pa poleg uporabiš še mikrofaser krpico za blag vsakodnevni piling).
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
rene
Starost: n/aPridružen: 17. jun 2005Prispevkov: 3686Kraj: spinning around ...Status:Offline
Objavljeno: 6. okt 2011 11:17
Povezava do prispevka
tanja hvala za odgovor. mikrofaser bom pa šla iskat, če ne drugega je bolj okolju prijazno kot vatke.
"Arguing on the internet is like winning the special olympics, even if you win, you are still retarded."
0
Nazaj na vrh
leky
Starost: n/aPridružen: 20. maj 2007Prispevkov: 74Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. nov 2011 11:31
Povezava do prispevka
Pozdravljene vse strokovnjakinje za kozmetiko Wink Žal sama nisem ena izmed vas. PL prebiram že dolgo, mislim da sem prebrala že vse članke in teme o negi obraza pa sem še vedno zelo zmedena. Vseeno mislim, da sem iz vsega potegnila nekaj - dnevna krema more vsebovati zaščitni faktor in nesme vsebovati alkohola Smile

No pa naj najprej povem nekaj o svoji koži. Imam dokaj neproblemtično kožo z občasnim izbruhom ogromnega predmestrualnega mozolja na bradi zmeraj na istem mestu, vendar tudi ta hitro mine. Moja koža je pozimi malo bolj suha zato sem se ponavadi namazala s prvo kremo ki je bila pri roki (ponavadi Nivea). Zdaj vem, da to ni idealno, in pri svojih 22-ih sem se odločila, da je čas da začnem skrbeti za svojo kožo kot se spodobi. Nikoli nisem uporabljala pudrov, saj so mi vsi rekli, da imam zelo lepo kožo in jih ne rabim pa tudi sama nisem vidla potrebe. Od ličil uporabljam samo maskaro in svinčnik za oči, saj sem za ostalo nesposobna Wink

Med prebiranjem foruma in člankov sem prišla do zaključka da kot osnovne stvari rabim vsaj: Dnevno kremo, nočno kremo ( ali je dovolj dnevna?), odstranjevalec ličil, tonik ?, posebno kremo za okoli oči? Kaj mislite, da spada v osnovno nego obraza, ki bi jo morala uporabljati vsaka ženska?

Zelo bi vam bila hvaležna, če bi mi lahko priporočali konkretne izdelke, saj sem sama v trgovini totalno zmedena ob poplavi vseh izdelkov. Sploh nevem kaj bi vzela, po eni strani se mi zdi vse isto, po drugi pa vse drugačno. Ker sem študentka si HE izdelkov ne morem privoščiti zato bi prosila za nasvete iz srednjega cenovnega razreda.

Pa še eno vprašanje, zelo hitro postanem rdeča v lička sploh pozimi, nekateri pravijo da je to "cute" vendar mene moti, bi kakšna obarvana krema lahko pomagala? V DM-u sem zasledila eno od Baleje, v mullerju pa so me samo debelo gledali kot da to ne obstaja ?

Že vnaprej hvala za vse odgovore in upam da nisem preveč dolgovezila Wink
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 3. nov 2011 22:03
Povezava do prispevka
Leky, osnovna nega kože vključuje sledeče:
  • nežen čistilni gel
  • tonik (ni nujno, po želji)
  • kakovostno kremo z antioksidanti
  • dnevno nego z UV zaščito
Posebne kreme za okoli oči ne potrebuješ. Čistilnih gelov je na voljo malo morje, malo si poglej KMM, najbolje bo, da vzameš res nežnega, npr. otroškega ali od Derma E.
Kar se tiče kakovostne kreme z aok po dostopni ceni, toplo priporočam Derma E izdelke (ravno danes je objavljen test).
Za UV zaščito ne vem, kaj naj svetujem, da bo cena ugodna, ker mnogo krem vsebuje škodljive UV filtre ali pa so zelo drage (npr. Shiseido). Za zimo bo ok faktor 15, razen, če greš kam na sonce, smučanje.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
leky
Starost: n/aPridružen: 20. maj 2007Prispevkov: 74Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2011 14:31
Povezava do prispevka
Hvala za odgovor Tanja, sem malo brskala za kremami, pa me zanima katera je bolj primerna, ker vidim da je prva za suho kožo dobra, druga ima pa še anti-age učinek, katero bi mi priporočila Question

- http://www.bbnatura.si/si/derma-e/vitamin-e/1713/
- http://www.bbnatura.si/si/derma-e/anti-aging/1686/
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. nov 2011 16:58
Povezava do prispevka
Vse kreme, ki vsebujejo antioksidante, imajo 'anti-age' učinek in vse Derma E kreme vsebujejo antioksidante. Obe kremi sta super, katerokoli boš izbrala.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Nega suhe kože
Stran 11 od 24
Pojdi na stran 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16
Pojdi na stran:

Preberi še


Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.