Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Umivanje las

Pojdi na stran 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17
fifica
Starost: 50Pridružen: 14. apr 2004Prispevkov: 426Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 13:43
Povezava do prispevka
Bom kar tukaj na tej temi vprašala, da ne odpiram druge...
Veliko je bilo govora o pogostem umivanju las (zaradi maščenja lasišča), tudi sama si jih moram umivat na 2 dni (kar mi je včasih resnično odveč).
 Zanima me, ali imate kakšne izkušnje z uporabo šampona za suho pranje? A je kaj na tem?
 
0
Nazaj na vrh
Vanni
Starost: 12Pridružen: 29. apr 2005Prispevkov: 4903Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 13:54
Povezava do prispevka
Fifica, jaz sem enkrat to probala in mi je bil živ obup!  Zelo težko sem spravila tisti prah z las (da ne govorim o tem, kakšna je bila kopalnica), sploh ga nisem mogla popolnoma spraviti dol... Tako da sem raje potem kar lepo umila lase po običajnem postopku .
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Antoine de Saint-Exupery)
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 14:27
Povezava do prispevka
Ne vem če je tole kar bom napisala res in nočem zavajat (lahko še katera druga pokomentira) ampak večrat sem že slišala, da se lasje hitreje mastijo, če si jih človek preveč pogosto umiva.
 
Baje se s tem draži lasišče, ki potem proizvaja še več maščobe tko da je to en začaran krog. Po moje je dobro poskusit umivat lase samo enkrat na teden (pač zdržiš in mastne lase recimo spneš da se ne opazi toliko) in počakaš če je po mesecu al dveh kakšno izboljšanje.
 
Poleg tega naj bi tisti z mastnimi lasmi uporabljali posebaj blage šampone, ki ne dražijo lasišča (kakšne baby zadeve). lasje se tudi ne spirajo z vročo vodo (kar naj bi stimuliralo delovanje žlez lojnic) ampak s hladno oziroma mlačno vodo. Pa pazite, da balzamov in mask ne nanašate direktno na lasišče ampak na spodnji 2/3 las.
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 14:36
Povezava do prispevka
Aja ... Avon ima en v redu sprejček - Fresh Hair Extender.
 
A fix it fast solution for trouble areas. Absorbs natural oils and adds texture to leave hair refreshed and fragranced without washing.
 
Tole sem kar kopirala ker se mi ne da pisat, uglavnem zadeva se pošprica po lasišču in absorbira maščobo, pa tudi zelo lepo diši. Sama sem ga sicer uporabila samo ene dvakrat ker nimam problemov z maščenjem las, ga pa redno uporablja sestra in je zadovoljna.
 
Je pa poseben plus to, da ni v obliki tistega nadležnega prahu ampak pač prozorna tekočina na šprico.
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
ana25
Starost: 122Pridružen: 26. jan 2005Prispevkov: 9323Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 14:59
Povezava do prispevka
Ta sprej vsebuje alkohol na drugem mestu in ga odsvetujem.
0
Nazaj na vrh
DiLeMa
Starost: 37Pridružen: 2. okt 2005Prispevkov: 1218Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 15:01
Povezava do prispevka
Uff ... na to pa nisem bila pozorna ... hvala za opozorilo!
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 15:02
Povezava do prispevka
Se strinjam z Vanni, pred leti sem probala eno teh zadev, pa sem bila taka, kot bi z glavo po celi hiši prah pobrisala.
Ta Avonov prej je pa res zanič, poleg tega, da je alko bomba, kar dolgoročno uničuje lase, tudi ne deluje.
 
Sicer pa sem sama mesece (!) vztrajala z mastnimi, si umivala 1x na teden, pa se niso nič manj mastili. Zdaj si jih po potrebi, kar je vsak 2. do 3. dan in je super, se nič bolj ne mastijo.
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Spela
Starost: n/aPridružen: 14. sep 2004Prispevkov: 3149Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. okt 2005 15:04
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a
, pa sem bila taka, kot bi z glavo po celi hiši prah pobrisala.


.


0
Nazaj na vrh
fifica
Starost: 50Pridružen: 14. apr 2004Prispevkov: 426Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. okt 2005 11:52
Povezava do prispevka
Hvala vsem za komentarje.
Torej sem obsojena na pogosto umivanje las - no ja, bom pa vsaj vse zaloge šamponov in raznoraznih pomad za lase skurila
0
Nazaj na vrh
*malla*
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2005Prispevkov: 4164Kraj: above starsStatus:Offline
Objavljeno: 5. okt 2005 14:21
Povezava do prispevka
tud jaz sem uporabljala ta sprej za suho pranje in ga tudi jaz odsvetujem.

prvič res se prav dobesedno vidi prah na glavi, potem te lasišče srbi,
pa prhljaj se pojavi, pa prav nič manjkrat ti ni treba prati las, ker
ta zadeva ne pomaga
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. okt 2005 16:31
Povezava do prispevka
Za suho pranje je najboljši čisto navaden baby puder. Streseš (malo) na roke, pomečkaš, glavo dol in vtreš, najprej je malo belo zato spet glavo dol in s krtačo razčesati, po potrebi malo obrisati s suho brisačo.
Se boljše obnese na svetlih oz. sveteljših laseh.
 
Zame je to odlična rešitev, če mi zmanjka časa za pranje, ali se "nenapovedano" zamastijo.
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Saška
Starost: 44Pridružen: 2. jun 2004Prispevkov: 443Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. okt 2005 16:45
Povezava do prispevka
Tudi jaz občasno prakticiram tole z baby pudrom in res deluje. Ampak pranje se tako odloži za največ en dan. Sicer si pa jaz, kadar nimam časa in se mi ne da, raje v umivalniku operem prečko.  Sicer se mi vsi smejijo, ko rečem, da grem prat prečko, ampak je hitro in praktično, pa še lasje ne zgledajo več mastni, čeprav dejansko spodnji sloji še vedno so.
 
LP Saša
0
Nazaj na vrh
Metka
Starost: 44Pridružen: 7. dec 2003Prispevkov: 1272Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 7. okt 2005 22:23
Povezava do prispevka
Tudi jaz odsvetujem ta sprej za suho pranje las. Ko sem ga uporabila,
sem imela polno lasišče belih pikic - je zgledalo, kot da imam
sklasišče prehljaja, poleg tega pa so mi lasje nagravžno smrdeli. Če je
res sila, si lase pošpricam z lakom za lase in posušim s fenom -
zgledajo precej manj mastni.
"Rule your mind or it will rule you." (Horace)
0
Nazaj na vrh
Maja85
Starost: n/aPridružen: 8. jun 2004Prispevkov: 1565Kraj: DolenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 12:22
Povezava do prispevka
Tanja je napisal/a
 
Sicer pa sem sama mesece (!) vztrajala z mastnimi,
si umivala 1x na teden, pa se niso nič manj mastili. Zdaj si jih po
potrebi, kar je vsak 2. do 3. dan in je super, se nič bolj ne mastijo.




Imam iste izkušnje...pa mi eni še kar pametujejo, naj si manj pogosto umivam bla bla. Pa naj oni hodijo okoli z mastnimi lasmi
0
Nazaj na vrh
lizzie
Starost: 32Pridružen: 21. jun 2005Prispevkov: 412Kraj: postojnaStatus:Offline
Objavljeno: 8. okt 2005 19:16
Povezava do prispevka

sm danes prakticirala baby puder, pa mi je malo očistil lase, sem bila prav zadovoljna, ampak so se mi pa zelo hitro spet zmastili. tko da mi je ta stvar res izhod v sili. aja, pa še lasje so potem smrdeli.  

K*O*Š*E*K *P*O*L*J*U*B*Č*K*O*V *O*D *L*I*Z*Z*I*E
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Umivanje las
Stran 12 od 46
Pojdi na stran 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.