Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Preveč antioksidantov, zaužitih s prehranskimi dopolnili

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 15:01
Povezava do prispevka
Samo v njih gotovo ni, obvezni sestavini sta še gibanje in uravnotežena/zdrava prehrana. Jaz imam boljšo krvno sliko, po nekaterih dodatkih se tudi zaznavno bolje počutim oz. je možno zaznati takojšen efekt (Q10, Vitamin C). Če me boli glava sploh ne vzamem več Aspirina ali Lekadola, Vitamin C že pol grama, dela čudeže.

Trenutno nabavljam HealtSpark: Zelena kava - testiram, Acai Berry, Olje antarktičnega krila - Omega3, Astaksantin, Vitamin C imam iz DM-ja (je najugodnejši in čist), Q10 v prahu iz Ebaya.

Imam v planu še malo preformulirat/nadgradit, moram še malo naštudirat.

EDIT: v bistvu zdej tuhtam če bi Q10 opustila in si pustila samo Astaksantin, samo moram videt ali me enako butne zjutraj sam po sebi
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Veronika13
Starost: 38Pridružen: 21. jul 2007Prispevkov: 234Kraj: VsepovsodStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 15:20
Povezava do prispevka
Aha, ful super!
Kateri je ta vitamin C (v dm-u imajo sigurno več različnih)? Ga grem čimprej kupit. Kako doziraš?
 
Acai so drage ko žafran...huh, ampak bo treba.
 
Kaj misliš s tem, da te butne?  :-D A te poživi, tko kot recimo energy drink?
Vse, kar želite, da bi ljudje storili vam, storite tudi vi njim.
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 15:33
Povezava do prispevka
Vitamin C je v ločku - v prahu, doziram ga od oka, kar stresam (običajno v čaj), je pa priložena dozirna žlička.

image file name: 2k0936da887e.png
dm-drogeriemarkt.de

Q10 me butne bolje kot kava, razbudi, s tem da ker imam zdej tako 'ubijalsko' kombinacijo sem zjutraj kot zmešan hrček. Fajn ne ker te ne 'zdownira' pol kot se zgodi pri kavi, ampak je kar stabilen učinek do popoldneva.

Preberi malo lastnosti posameznih dopolnil pa vidi kaj misliš, da bi ti najbolj ustrezalo (glede na splošno stanje, fizično IN psihično počutje, zdravstveno stanje). Morda za začetek le dopolnilo ali dve in pol nadgrajuješ. Na koncu ne pride tako hudo finančno kot na začetku izgleda,  sploh glede na počutje v tem usr*anem vremenu in glede na to, da si najdeš eno OK kombinacijo ki pokriva čim širši spekter. Ko bom (končno) utegnila bom napisala članek na temo.

Umm, mislim da smo OT?

EDIT: Da ne bo OT Mislim da je ključ do uspeha zmernost, vedno, tudi v tem primeru, zato je smiselno malce raziskati in narediti sebi eno primerno kombinacijo AOK, Vitaminov, zdravih maščob, v določenih primerih 'pomočnikov' pri ohranjanju vitke postave, drugih dodatkov in si zmagal. Seveda pa vsak po svoje in po pameti, jaz niti slučajno ne verjamem, da dobim vse potrebno iz hrane, posebno če veliko športaš ne gre. Pri sebi imam dokazov več kot dovolj, da se odločam za tak lifestyle, jasno pa je tudi, da ne moreš jemati vsega vsepoprek brez, da se vsaj malo poglobiš in ZELO DOBRO veš kaj daješ vase. Enako kot pri hrani velja za prehranska dopolnila.
Nazadnje urejeno 21. nov 2011 15:43; skupaj popravljeno 1 krat
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 15:41
Povezava do prispevka
Tikka je napisal/aUmm, mislim da smo OT?

Ja, ste!
Takoj na ustreno temo!
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 15:44
Povezava do prispevka
Hmmmmm, katero pa? Vitamini in AOK nima dosti 'širine'
Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
alecia
Starost: 36Pridružen: 22. jul 2004Prispevkov: 701Kraj: okolica PtujaStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2011 18:18
Povezava do prispevka
Lenccy je napisal/aV življenju obstaja še kaj drugega kot obsedenost s zdravjem, lepoto, telesom, pomlajenostjo. Ups. Embarrassed


Jaz sem živi dokaz, da kaj drugega obstaja, ja

Obsedenost je malo prestroga beseda, bi rekla. Mene te stvari neznansko zanimajo, vendar jih v resnici zelo malo prakticiram. Mogoče se neumno sliši, ampak drugim niti približno ne bi upala svetovati stvari, v katere ne bi bila prepričana in ki ne bi bile preverjene, čeprav jih sama ne uresničujem pa naj si bodo še tako dobre za moje zdravje. Te RDA jim pa tudi ne mislim, ker so absurdni. Tako, da nismo vsi, ki na stvari gledamo iz drugega zornega kota, obsedenci s pripravki na vsakem koraku.

In zakaj jih ne? Ker sem preprosto drugačen karakter človeka. Zavedam se vsega dobega in slabega (kar mi je znano), ampak sem karakter človeka, ki tega pač ne upošteva v toliki meri kot bi lahko. Verjetno malo zaradi lenobe, hedonizma ali pa zato, ker je vedno boljše drugim pamet solit kot pa pred svojim pragom  pomest In ker sedaj ravno berem eno meta analizo, ki pravi, da jemanje dopolnil ni bistveno vplivalo na pojav raka (v smislu zaviranja). Pa še eno imam v mislih, ki pravi, da je pri ženskah več pojava raka na koži ob jemanju povečanih doz vitamina C Da ne bomo preveč OT

Tanja,

študirala bom živilstvo v zadnjem letniku MSc (torej, kako iz enega kilograma mesa narediti dva )
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 24. nov 2011 7:54
Povezava do prispevka
Tudi jaz pravim, da je potrebna pri vsem zmernost.
 
Ja, skrb za zdravje, zdravo telo in zdravega duha je zelo pomembna, k temu seveda sodi zdrava prehrana in pa gibanje.
Včasih je tudi potrebno, da se vzame kakšna dopolnila, če jih telesu primanjkuje. Ampak se mi pa zdi, da gre veliko ljudi v tem v skrajnost in pretiravajo z vsemi temi prehranskimi dopolnili. In mislim, da veliko zato, ker mislijo, da jim bo pa to podarilo večno mladost.
Farmacija si pa na ta račun veselo debeli denarnice.
Jaz raje kupim sadje kot pa ta vsa ta dopolnila.
 
Ko berem malo po internetu in ja, tudi tu na forumu, koliko dodatkov eni vse jemljejo, me kar boli pri srcu. Ker če ima telo nečesa preveč, mu ravno tako škoduje, kot če ima tega premalo.
 
 
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 24. nov 2011 8:52
Povezava do prispevka
No, farmacija običajno nima nič s prehranskimi dodatki, bolj privat podjetja . Farmacija ima kot rečeno raje kurativo, ker se mnogo več zasluži kot s preventivo. Nekdo ki je že bolan, da veliko več denarja za zdravila, kot nekdo, ki je zdrav, za prehranska dopolnila. Ekonomsko dejstvo, ki se ga farmacija še kako zaveda.

Kar se tiče še same količine zaužitega, vidim itak po sebi (energija, počutje, zdravstveno stanje, rezultati krvnih testov), tudi glede na gibanje (intenzivnost vadbe) potreba variira, če vključiš še način prehranjevanja in splošen lifestyle imajo ljudje/organizmi različne potrebe po dopolnilih. Kot že večrat povedano, ima dandanašnje sadje/zelenjava glede na pridelavo tako nizke vrednosti antioksidantov in vitaminov, da se ne bi zanašala na to, ampak vsak po svoje seveda .

Več argumentov tule: Klik


Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
katkoc
Starost: 39Pridružen: 1. nov 2008Prispevkov: 1509Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. dec 2011 12:31
Povezava do prispevka
Juj, sem čisto pozabila na to temo. Kaj se je vse zgodilo

Jaz bi samo pripomnila, da je veliko lažje brati (in verjeti), če se pri člankih navedejo viri. Jaz ničemur več ne zaupam, če ni podprto z primernimi dokazi
Coo-coo :)
0
Nazaj na vrh
estelle
Starost: 38Pridružen: 30. maj 2008Prispevkov: 3817Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 3. dec 2011 20:45
Povezava do prispevka
Katkoc, se popolnoma strinjam s tabo!
"As we advance in life it becomes more and more difficult, but in fighting the difficulties the inmost strength of the heart is developed." -
-- Vincent Van Gogh
0
Nazaj na vrh
Tikka
Starost: 42Pridružen: 11. maj 2005Prispevkov: 14022Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 3. dec 2011 23:11
Povezava do prispevka
Jaz ne napišem javno virov, ker pol 'kradejo' članke. Skratka, jaz si vzamem čas, prebrskam cel net ali celo revije/knjige in najdem ustrezne raziskave, pol pa nekdo pride in domnevno poklika/preišče vse kar sem poiskala, napiše ISTE povzetke, ob vsem tem pa mu ne moreš nič, ker se sklicuje na le-te vire.

Če katero konkretno zanimajo vsi viri (nekateri so navedeni z avtorji raziskav, ne z linki npr.), jih jaz rade volje pošljem na ZS.




Per Aspera ad Astra
0
Nazaj na vrh
katkoc
Starost: 39Pridružen: 1. nov 2008Prispevkov: 1509Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. dec 2011 15:14
Povezava do prispevka
Ni mi čisto logično. Verjamem, da ti ni vseeno, če kdo prekopira članek ampak saj obstajajo programi, s katerimi lahko preveriš koliko % besedila je prekopiranega.

Meni se zdi navajanje virov nek normalen proces pri pisanju člankov in pri učenju. Če jih nekdo hoče zadržati zase, mi je tako...malo čudno.
Me zanimajo in bom poslala ZS.
Coo-coo :)
0
Nazaj na vrh
BlackCat
Starost: 38Pridružen: 24. jun 2007Prispevkov: 850Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. dec 2011 21:53
Povezava do prispevka
Tikka, jaz bi tudi imela vire na ZS, če lahko.Hvala
A moment of silence...
0
Nazaj na vrh
tincekmandarincek
Starost: 32Pridružen: 3. nov 2011Prispevkov: 234Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. dec 2011 21:50
Povezava do prispevka
Torej glede na prebrano Tanja me zanima katerim prehranskim dopolnilom se ne bi odpovedala - katere svetuješ? Je tu pomembna firma ki proizvede določeno dopolnilo, ali je samo pomembno da dopolnilo vsebuje potrebne sestavine (antioksidante, vitamine,...)

Popravljam, ker sem našla tvoj seznam TUKAJ. Na obarvano vprašanje pa bi si želela odgovora ker tega nisem nikjer našla.
0
Nazaj na vrh
Tanja
Starost: n/aPridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 45016Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 6. dec 2011 22:35
Povezava do prispevka

TincekMandarincek, IMHO bi moral popolnoma vsakdo jemati vsaj vitamin C, B kompeks (vsaj 100 % RDA) ali dobiti B vitamine in C vitamin iz super-sadežev (npr. acai jagode ali grananto jabolko), omega 3, magnezij, kalcij in še naravne antioksidante iz super-sadežev ali zelenega ali belega čaja.

Ja, pomembno je, kako so dopolnila proizvedena; kakšne kakovosti so osnovne sestavine in pod kakšnimi pogoji je proizvedeno. Pa tudi ali imajo kakšne dodatke; npr. nepotrebna polnila, barvila, arome ipd. Zelo priporočljivo je, da so proizvedena v skladu z GMP.

Nazadnje urejal/a PlanetLepote 28. okt 2015 11:07; skupaj popravljeno 1 krat
A health and beauty freak.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Preveč antioksidantov, zaužitih s prehranskimi dopolnili
Stran 3 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo