Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Jezikovni tečaj v tujini

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
**barby**
Starost: -14Pridružen: 27. nov 2004Prispevkov: 1374Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 15:28
Povezava do prispevka
<P>Jz kar resno premišljujem o tem, da bi šla med poletnimi počitnicami v Ameriko za 2 tedna, kjer bi se hkrati učila oz. nadgrajevala znanje angleščine(22 šolskih ur na teden) in tud mal raziskvala kraj pa to, ker si po "pouku" praktilčno frej. Najbolj me privlač Miami Beach... Pa tud cene niso preveč astronomske(okol 800-1000 dolarjev je za 2 tedna,  z 2-3 obroki, material... misl pa da brez prevoza)</P>
<P>Zanima me če je katera že šla na tak tečeaj, pa če katera mogoče namerava?</P>
<P>če bom šla bom la verjetno s to "šolo" <A href="http://www.ef.com" target="_blank">www.ef.com</A></P>
Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure.
Helen Keller
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 15:30
Povezava do prispevka
2 tedna se mi zdi premalo za Ameriko. A boš potem še kaj ostala v Ameriki, mislim, po tem tečaju? Da si boš šla še kaj ogledat?
0
Nazaj na vrh
anni
Starost: n/aPridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 797Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 16:34
Povezava do prispevka

ef je eden izmed dražjih.bolj ti priporočam da si sama urediš preko neta tako šolo (kjer ti ponavadi še nastanitev zrihtajo) kot letalski prevoz, ker bos tako se najcenejs prsla skoz. kok si pa stara sploh, ce ni skrivnost?  2 tedna je res kr mal mal za ameriko glede na to da je letalski prevoz skorajda najdrazji zato bi jst na tvojem mestu ostala se kak teden tam magari v hostlu, spet ce nisi premlada. pa 1000 dolarjev se mi zdi kar drago, glede na to da se v teh pocitniskih solah bore malo naucis, gre bolj za druzenje in zabavo. vsaj take so moje izkusnje z ef in drugimi.


 


aja, pa se neki:ker je to vecinoma zabava in druzenje grem jst letos na cheap varianto na malto, kjer vsaj soncek sije, pa kopas se lahko. nastanitev in sola na teden stane prb 60 tisoc, povratna letalska karta s taksami pa 277 eur= prb 50 000 (air malta)

Imam svoje napake, spreminjanje mojega razpoloženja pa ni med njimi.
0
Nazaj na vrh
teja
Starost: n/aPridružen: 20. nov 2004Prispevkov: 675Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 18:50
Povezava do prispevka
se strinjam s sonjavo in anni - vsaj za en mesec pojdi..oz. tako ja - 2 tedna tečaja, 2 tedna za mal počekirat. ne poznam pa nikogar, ki bi šel tja samo na tečaj - ponavadi grejo delat v kakšen kemp ali pa kot varuške...
0
Nazaj na vrh
**barby**
Starost: -14Pridružen: 27. nov 2004Prispevkov: 1374Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 19:35
Povezava do prispevka

mal sm še premlada za kampe pa au pair varjante... stara sm 16 lettko d mi je bolš, da je še vsaj mal organizeran pa to...


več kot 2 tedna se mi skor ne da ostat, itaq grem pa bolj za zabavo kot pa kj druzga


pa 1000 dolarjev je najdražja možnost... so tud od 500 naprej, za miami mislm da 890, sam cena mi itaq ni važna.


anni a si ti kakšno varjanto poskusla ?

Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure.
Helen Keller
0
Nazaj na vrh
anni
Starost: n/aPridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 797Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 19:48
Povezava do prispevka

ja ce ti pa cena ni vazna pa ce se ti ne da ostat vec kot 2 tedna () pol pa go ahead... kaj nej recm  jst sm sla z ef v munchen, sicer pa z acadenio as-asistent v anglijo in francijo. v angliji sm bla 3 tedne, ostalo 2. ne naucis se pa nc, se posebej ne anglescine, ker jo ze itak znas.


no pa ce bos ze sla ne it k familiji ampak v campus ker je ful bols

Imam svoje napake, spreminjanje mojega razpoloženja pa ni med njimi.
0
Nazaj na vrh
teja
Starost: n/aPridružen: 20. nov 2004Prispevkov: 675Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 19:48
Povezava do prispevka
barby, koliko pa te pride prevoz? jaz sem mislila več kot 2 tedna ravno zato, ker se mi zdi, da letalska karta ni ravno poceni...aja, saj si omenila, da ti cena ni važna...ti v bistvu sprašuješ bolj za samo šolo, kajne - njena kvaliteta pa to
0
Nazaj na vrh
Lai Ming
Starost: -14Pridružen: 11. jan 2005Prispevkov: 13584Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 20:59
Povezava do prispevka
Anni, v Franciji si bila tudi? Verjetno si se francoščino učila ne? Je bilo drago? 
0
Nazaj na vrh
Mariposa
Starost: 43Pridružen: 24. nov 2004Prispevkov: 115Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 21:09
Povezava do prispevka
Glede teh tecajev: nic se ne naucis anglesko zato, ker je to v glavnem zabava in ne zato, ker bi ze vse znala. Jaz sem pred tremi leti za povratno karto do Los Angelesa dala 140.000 sit, sedaj pa je verjetno malo drazja. Poleg tega s 16 leti v Ameriki ne mores kaj dosti poceti. Ce hoces iti naokoli moras biti stara vsaj 21 let, saj drugace ne mores najeti avta in tudi v noben bar ne mores. So precej strogi. Mogoce bi se ti bolj spacalo iti v Anglijo.
0
Nazaj na vrh
pomlad
Starost: n/aPridružen: 27. okt 2003Prispevkov: 1424Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 21:10
Povezava do prispevka
jaz mislim, da se lahko kar nekaj naucis, seveda pa ti mora biti to v interesu. in da kar znas anglesko, hm, hm... zanimivo.
ce te zanima samo zur, je campus bolj primeren, ce pa zelis tudi malo
spoznati navade, videti kako zivljenje tam funkcionira, je vsekakor
boljsa opcija druzina. dva tedna je res nekoliko malo, ef ima za
ameriko tudi neke variante, da imas potem se kak teden ogledov. zdi se
mi skoda iti v tujo dezelo, se tam druziti z ne-domacini in govoriti
svoj jezik, nic videti... 
"Begin at the beginning and go on till you come to the end: then stop." -Lewis Caroll- Alice in Wonderland
0
Nazaj na vrh
anni
Starost: n/aPridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 797Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 18. jan 2005 22:25
Povezava do prispevka

jst sm bla v angliji pr druzini ko sm bla stara 16 let. ble sva s sosolko skupaj, kar se je na koncu izkazalo kot boljsa moznost, saj je bila vecina mladih po parih oz sta prisla dva skupaj in se je pol nekak tezko vklucit v druzbo. ce gres organizirano s 16 leti imas organizirane tudi popoldanske aktivnosti, kjer si seveda lahko najdes prijatelje, ampak potem gre ponavadi vecina v campus kjer se druzenje nadaljuje ti mors pa k druzini ki je lahko tud precej cudna. (moja prva je bila ) vecini druzin je to bolj kot ne rutina, ti hods k njim bolj kot ne jest in spat tko da se ne mors ravno nadejat kaksnega spoznavanja navad, sploh ne ve 2 tednih.


pa sej ni fora v tem da bi ze vse znal, dalec od tega. samo s 16 leti pac tekoce govoris anglesko v vsakdanji rabi. ta pouk je pa tud dost na izi, in ceprov se skupine za pouk dela glede na une teste je znanje se vseeno precej razlicno. in ce pricakujes da se bos v dveh tednih naucil ne vem kok,  bos razocaran. morda se znebis strahu (ce ga mas) pred javnim govorjenjem, uporabo ang jezika itd.


take so moje izkusnje in izkusnje prijateljice ki je bila z menoj. dvomim da sva se zato kej mn naucile, ker je bila pri druzini z nama se rusinja, tko da smo se v ang pogovarjal, pa tud druzle sva se vecinoma z dvema spankama. predvsem je pa to prakticno da sta 2, se bolj ce zivis pri druzini: ko gres 3x na dan nazaj ti ni treba samemu pesacit, nekak si bol siguren in se bolj fino pocutis ko hodis ponoc domov da nisi sam... sicer so se pa tisti v campusu bolj zase druzl, ker so se tud bols spoznal medtem ko smo mi pol ure v hrib pesacl na kosilo


okej, zdej sm to ful nepovezano napisala ampak upam da boste razumel bistvo

Imam svoje napake, spreminjanje mojega razpoloženja pa ni med njimi.
0
Nazaj na vrh
Mariposa
Starost: 43Pridružen: 24. nov 2004Prispevkov: 115Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2005 10:29
Povezava do prispevka
Jaz pa mislim, da je najboljsi nacin za ucenje tujega jezika, da gres v tujino sam. Ko imas poleg sebe se enega Slovenca, govoris pretezno slovensko. Ce pa gres sam, se moras potrudit. In v tem je poanta. Vsaj take so moje izkusnje. Ce gres sam, se sigurno naucis vsaj se enkrat vec.
0
Nazaj na vrh
KIKI
Starost: n/aPridružen: 7. apr 2004Prispevkov: 118Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2005 12:11
Povezava do prispevka
Se totalno strinjam z Mariposo. Imam izkušnje iz Dunaja, Londona in Tokija, pa je bilo povsod isto. Vedno kje najdeš Slovence in se potem ukvarjaš pretežno z njimi, pa tudi precej neresno je vse skupaj. Zabava pač. Kar se samega jezika tiče, bi bil učinek isti, če bi ostala lepo doma.
0
Nazaj na vrh
Kirka
Starost: 42Pridružen: 12. apr 2004Prispevkov: 3553Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2005 12:26
Povezava do prispevka

Jst se tut strinjam z Mariposo. Boljse je, ce gres sam, ker ce gres s kolegico, se potem itak vecino casa druzis z njo, se z njo pogovarjas v slovenscini in potem vse skupaj izgubi svoj smisel. Bistvo teh sol v tujini je spoznavanje ljudi iz drugih drzav, komuniciranje v tamkajsnem jeziku, .. jst sem sla sama v anglijo in mi je blo super, itak pa potem tam spoznas toliko novih ljudi, da ti ziher ni dolgcas


 


 

[color=orange:ddc61ba942]
0
Nazaj na vrh
petka
Starost: 45Pridružen: 18. avg 2004Prispevkov: 4637Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 19. jan 2005 13:59
Povezava do prispevka

jaz sem zelo ZA: sama sem začela pri 16. letih. preko andragoškega zavoda sem šla v READING, potem v FOLKESTONE, nasl. leto LONDON; potem pa preko Kompasa angl. govoreča MALTA; amerika pa je bila v lastni režiji!


cene so sedaj bistveno drugačne.


in sicer ne gre le za učenje jezika, temveč spoznavanje kultur, ljudi in vsega ostalega

0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Jezikovni tečaj v tujini
Stran 1 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.