Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Leče

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Snoopy
Starost: 48Pridružen: 26. okt 2004Prispevkov: 100Kraj: DuplekStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 10:49
Povezava do prispevka
Zanima me, na koliko časa menjavate mesečne dioptrijske leče. Je to mesec ali več? Po občutku? Kako vedeti, da leča več ni ok? 
0
Nazaj na vrh
Sinthija
Starost: n/aPridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 9772Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 10:52
Povezava do prispevka
Jaz pri mojih čutim, ko niso več ok. Ker je občutek v očeh čist drugačen, kot pa ko so še ok. Jaz imam sicer 14 dnevne, ampak jih ne menjam na 14 dni, ampak jih imam dalj časa. Ko občutek v očesu ni več takšen kot takrat, ko sem vzela nove leče, jih vržem stran. Ampak jaz jih ne nosim vsak dan, ker imam doma očala.
"Najlepši okras ženske je ljubezen. Najlepša oblačila na ženski pa so roke moškega, ki ga ljubi."
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 10:58
Povezava do prispevka

Imam jih kak mesec in pol do dva. Čutiš potem v očeh, ko niso več v redu. Vsak mesec jih metati stran, pa je potrata.

0
Nazaj na vrh
Jana
Starost: n/aPridružen: 15. apr 2004Prispevkov: 383Kraj: GorenjskaStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 14:00
Povezava do prispevka
mene so pa pri optiku tako prestrasl, da jih menjam na 14 dni (14 dnevne lece)
0
Nazaj na vrh
Snoopy
Starost: 48Pridružen: 26. okt 2004Prispevkov: 100Kraj: DuplekStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 14:55
Povezava do prispevka
Jaz sem jih komaj začel uporabljat, sedaj pa imam ene že dobra dva meseca in ne čutim nikakršne razlike. Jih pa nosim dnevno kaksnih 10 ur.
0
Nazaj na vrh
Katrin
Starost: 47Pridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 1762Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 15:21
Povezava do prispevka
Jaz imam mesečne lečke približno mesec in pol.
0
Nazaj na vrh
Spela
Starost: n/aPridružen: 14. sep 2004Prispevkov: 3149Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 15:41
Povezava do prispevka
jaz tudi mesečne mesec in pol!

v kateri raztopini pa jih hranite?
0
Nazaj na vrh
Sanny
Starost: 53Pridružen: 2. apr 2004Prispevkov: 2245Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 16:31
Povezava do prispevka

Jst imam mesečne lečke točno en mesec in nič več. KO sem imela tiste (kao) letne, sem jih enkrat nosla 5 let in so mi full žilice popokale v očeh in ko sem prišla k optiku, sem jih poslušala, da sem si zapomnila do danes. Mesečne lečke imam v raztopini aosept, za barvne lečke imam pa posebno tekočino. Men je rekel zdravnik, da tudi če ne čutiš, da bi te lečka ribala, je mesečna namenjena nošnji samo en mesec. POtem sem vprašala, ali to pomeni, da jih nosiš en mesec od odprtja ali če dni sešteješ, kolikor si jih pač nosil, npr. v treh mesecih 30x. Pa je rekel, da je odvisno od tega, kdaj jih odpreš.


Jst se pač zdej tega držim kot pijanec plota.

Velike stvari naredijo ljudje, ki imajo velike misli in se nato odpravijo v svet, da uresničijo svoje sanje. (Ernest Holmes)
0
Nazaj na vrh
Thalia
Starost: 40Pridružen: 6. avg 2004Prispevkov: 828Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 16:45
Povezava do prispevka
Sanny je napisal/a

Jst imam mesečne lečke točno en mesec in nič več. KO sem imela tiste (kao) letne, sem jih enkrat nosla 5 let in so mi full žilice popokale v očeh in ko sem prišla k optiku, sem jih poslušala, da sem si zapomnila do danes. Mesečne lečke imam v raztopini aosept, za barvne lečke imam pa posebno tekočino. Men je rekel zdravnik, da tudi če ne čutiš, da bi te lečka ribala, je mesečna namenjena nošnji samo en mesec. POtem sem vprašala, ali to pomeni, da jih nosiš en mesec od odprtja ali če dni sešteješ, kolikor si jih pač nosil, npr. v treh mesecih 30x. Pa je rekel, da je odvisno od tega, kdaj jih odpreš.


Jst se pač zdej tega držim kot pijanec plota.



Kakšna raztopina je to? Jz mam lečke v Renu MultiPlus Multi-Purpose Solution No Rub formula. Prej sm jih mela pa v Opti-Free Express Multi-Purpose disinfectiong solution no rub. S tema tud spiram leče.


Uporabljam Johnsonove 14dnevne leče.


Sanny, mislim, da je tebe okulist okregal, ker naj bi se enoletne leče nosile približno leto in pol in ne več - pet let je res dolga doba. Če pa enomesečne malo dalj nosiš (recimo mesec in pol) pa po moje ni krize.

0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 17:10
Povezava do prispevka
Jaz imam tekočino od Karla Zeissa - All in One (??). Ampak 5 let je pa res dolga doba. Pa so še bile v redu, ne vem, po treh letih?
0
Nazaj na vrh
Sanny
Starost: 53Pridružen: 2. apr 2004Prispevkov: 2245Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 21:04
Povezava do prispevka
Meni so se zdele še vedno vredu, saj se je kvaliteta slabšala tudi postopno. Dokler mi lečka ni poknila, sploh nisem šla k okulistu. Jst morm hodit na preventivne preglede vsake tri mesece, potem pa lahko naročim naslednji paket lečk.
Velike stvari naredijo ljudje, ki imajo velike misli in se nato odpravijo v svet, da uresničijo svoje sanje. (Ernest Holmes)
0
Nazaj na vrh
anka
Starost: 47Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 2322Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 21:32
Povezava do prispevka
sonjavo je napisal/a

Imam jih kak mesec in pol do dva. Čutiš potem v očeh, ko niso več v redu. Vsak mesec jih metati stran, pa je potrata.



Tole mi je pa sedaj dvignilo pritisk. Ampak stvar je, da dokler nimaš kakšnih problemov je to lahko sicer res finančno lažje, ko pa se zdeva z očmi zaplete je pa hudič. Meni je pred kar nekaj leti nazaj, ko sem nosila mesečne leče, ena baraba pri optiku prodal tiste za 14 dni in posledica tega je bilo hudo vnetje. Na Metelkovi mi je dr. Zagmajster - (upam da sem prav napisla priimek) povedala da nisem edini tak primer. Tako, da se jaz z očmi ne bi igrala, so prveč vredne.


Sem pa takrat mesečne leče kupovala v Italije, kjer so bile občutno cenejše. Drugače pa probajte kakšne letne ali dvoletne. To se pa pozna tudi na denarnici.


 


 

LP,Anča
0
Nazaj na vrh
Thalia
Starost: 40Pridružen: 6. avg 2004Prispevkov: 828Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 21:43
Povezava do prispevka

Anka, katere nosiš zdej - mesečne al letne?


Pa je res tako velika razlika med 14-dnevnimi in mesečnimi lečami, da se ti je lahko vnel uček? Bogica, upam, da se je vse dobro končalo!

0
Nazaj na vrh
Sanny
Starost: 53Pridružen: 2. apr 2004Prispevkov: 2245Kraj: CeljeStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 21:49
Povezava do prispevka
Sem bila zaradi leč tudi jst že kot angora zajc, zato se sploh ne zafrkavam več očkami. Sem imela že tako močna vnetja, da nisem vidla niti prsta pred nosom. Ne hvala, nočem več vnetij, pa raje kupim dnevne lečke.
Velike stvari naredijo ljudje, ki imajo velike misli in se nato odpravijo v svet, da uresničijo svoje sanje. (Ernest Holmes)
0
Nazaj na vrh
anka
Starost: 47Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 2322Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 11. nov 2004 21:51
Povezava do prispevka

Zdaj nosim dvoletne leče. So mi superca, pa če gledamo tudi po finančni plati je to ceneje.


Hm, strokovno ne bi znala povedti kakšna je razlika, ampak očitno je. Mislim, da se je pri teh stvareh bolje dobro posvetovati, kot pa da si nakoplješ kakšne probleme. Končalo se je OK, ampak po raznih vnetjih zna biti posledica da so oči bolj občutljive.


Aja pa še tole, če nosite mehke leče vam tudi ne bi svetovala Aosept tekočine, ker je preveč agresivna. Naj pa bi menjal tekočino ko imaš nove leče. Jaz sem ravno ta mesec kupila nove leče in tudi drugo tekočino Solocare Aqua.

LP,Anča
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Leče
Stran 1 od 17
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.