Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

EBAY - kako začeti?

beybika84
Starost: 39Pridružen: 1. maj 2005Prispevkov: 1999Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 17:09
Povezava do prispevka
Živjo,

že dalj časa me mika naročanje preko e-bay-a a si nikoli nisem vzela časa da vidim kako te stvari potekajo.

Mi lahko kdo obrazloži v parih korakih:
kaj potrebuejm (navadno kartico, kreditno, ...)
na kaj moram biti pozorna
katerega priporočate (mislim da je nemški in angleški Wacko )
ipd

Hvala in LP
Smeh je pol zdravja :)
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 18:24
Povezava do prispevka
Priporočam ti tistega, katerega jezik precej dobro poznaš. Jaz dosti kupujem na nemškem, samo kaj, ko pol napisanega ne razumem. In potem kar nekaj klikam in klikam, dokler nekje približno ne najdem tistega, kar iščem. Tako da - po želji. Priporočam ti pa enega iz EU, da ne boš plačevala carine.

Včlaniš se tako, da klikneš Registration. Tam vpišeš TOČNE podatke, ker ti potem na dom pošljejo kodo za aktivacijo - po pošti. (to je praksa na nemškem Ebayu). Ko dobiš kodo, aktiviraš članstvo in to je to.
Kartice ne potrebuješ, je pa zaželjena. S kartico ti priporočam plačevanje preko Pay pala. Zelo zanesljiva reč. (greš na www.paypal.com in se registriraš). Na začetku imaš kredita 100€ in dokler ne aktiviraš in potrdiš članstva, večjih zneskov ne moreš plačevati. Članstvo potrdiš tako, da vpišeš točno določeno kodo na točno določeno mesto v Uporabniških nastavitvah. Ta koda je pa znesek, ki ti ga PP vzame s tvoje KREDITNE kartice. Vidiš ga na naslednjem izpisku. Ta denar ti potem vrnejo (gre za od 1-3€). Ne skrbi, ne bodo ti ukradli tega denarja.

No, potem greš spet na Ebay in kupuješ. Iščeš prodajalce z visoko oceno (na 95%). Izbereš izdelek in  pogledaš ali ima prodajalec možnost plačila s PayPalom in ali pošilja v SLO. Jaz jih VEDNO prej vprašam, ali pošilja v SLO in koliko je poštnina. Vedno, ker lahko se zgodi, da ti navede drugačno ceno poštnine.
Ko izbereš izdelek, postavi ponudbo. Ta naj predstavlja max. možni znesek, ki si ga pripravljena ponuditi. Potem pa čakaj, ali si dobila izdelek ali ne. Boljša varianta je Sofort Kaufen, kjer lahko takoj kupiš izdelek, brez licitacije.
Potem te pa Ebay sam vodi k plačilu - odpre ti Pay Pal stran in ti vse piše.
Še kaj?
0
Nazaj na vrh
candy
Starost: 42Pridružen: 27. avg 2004Prispevkov: 11856Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 18:44
Povezava do prispevka
Pozdravljena!

za začetek si preberi spodnjo temo, ki ti bo pomagala, da se navadiš vseh trikov in česa se je treba na ebayju paziti. Potem pa naprej z vprašanji (na spodnji temi seveda)

https://www.planet-lepote.com/forum/viewtopic.php?t=2560&start=0
0
Nazaj na vrh
la*BELLA
Starost: 39Pridružen: 18. maj 2007Prispevkov: 369Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 21:46
Povezava do prispevka
jz sem se pred časom tudi hotela registrirat, pa je vedno zahtevalo kartico in me sploh ni spustilo čez Unhappy nimam kartice, tko da to ne gre.. a je kakšna druga opcija?
0
Nazaj na vrh
mojca
Starost: 42Pridružen: 25. okt 2003Prispevkov: 4866Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 22:17
Povezava do prispevka
Na nemškem e-bayu se lahko registriraš brez kreditne kartice - v tem primeru ti aktivacijsko kodo pošljejo domov z navadno pošto, zato registracija traja dlje (s krednitno se registriraš takoj). Uporabniško ime iz enega e-baya velja na vseh ostalih- jaz sem se registrirala na nemškem pa kupujem tudi na angleškem in ameriškem (italjansko pa bolj slabo razumem zato tam še nisem nič nabavila).

Torej vse kar rabiš za registracijo je malo časa, dobre volje in znanja tujih jezikov. Seveda potrebuješ tudi veljaven e-mail naslov.
0
Nazaj na vrh
beybika84
Starost: 39Pridružen: 1. maj 2005Prispevkov: 1999Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 7. jul 2007 13:21
Povezava do prispevka
Od jezikov obvladam angleščino, nemščine pa ne znam skoraj nič. Zdaj mi je še manj jasno kot prej, deluje kar zakomplicirana ta reč Confused

Glede na to, da si paypal račun odpreš na posebni spletni strani me zanima kako ga potem sploh "povežeš" z ebay-om? Je stran ebay.com angleška ali ameriška??

Ali za paypal potrebujem kreditno ali navadno bančno kartico?

candy, hvala za link Wink Tisti topic sem nekaj gledala, ampak obsega kar 30 strani in se mi ne da vsega brat, poleg tega se mi zdi da ni nekih nasvetov za začetnice, ampak razni triki za tiste, ki so že vešče takšnega nakupovanja. Unhappy

Hvala vnaprej za pomoč.
Smeh je pol zdravja :)
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
EBAY - kako začeti?
Stran 1 od 1
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Usnjena krila obožujejo tudi zvezdnice – od Meghan Markle do Olivie Palermo.