Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Tek in psi

Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Iree
Starost: 56Pridružen: 17. okt 2003Prispevkov: 9321Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 21:21
Povezava do prispevka

Veliko se vas ukvarja s tekom, zato me zanima, kako se vedete ob srečanjih s psi? No, saj si predstavljam, da verjetno nič ne komplicirate, ker ima marsikatera psa (ali celo pse) tudi doma. Pri meni strah pred tem, da me ne bi napadel kakšen spuščen pes, samo še poveča nemotiviranost in si kar predstavljam, kako tečem pol minute in hkrati nervozno gledam 360 stopinj okoli sebe, nato zagledam v daljavi kužata, se ustavim, čakam, da gre mimo, spet tečem pol minute in se zraven živčno oziram itn.

Seveda me nikoli ni noben pes napadel, razen v domišljiji.  Ampak se vseeno bojim, kako bi reagirali, če bi me videli teči. Saj vem, da jih je večina lepo vzgojenih itn., ampak imam že doma primer enega, ki ni vzgojen, ni socializiran, je nepredvidljiv in vsak dan pobegne z vrta. Ni še nikogar ugriznil, ampak mene bi kap, že če bi se kakšen zakadil vame in lajal.

0
Nazaj na vrh
Lunča
Starost: n/aPridružen: 14. mar 2006Prispevkov: 1075Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 21:25
Povezava do prispevka
Ravno zaradi istih zadev jaz ne maram tečti zunaj. Imam psa, ampak se tujih vseeno bojim.



Sem že razmišljala o tisti zadevici na neko frekvenco zvoka, ki naj bi se jo pes ustrašil, samo nevem če kaj deluje.
0
Nazaj na vrh
inga
Starost: 41Pridružen: 30. nov 2004Prispevkov: 2410Kraj: RatečeStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 21:30
Povezava do prispevka
Tudi jaz veliko razmišljam o tem in ravno zato grem zelo malokrat sama tečt. Bolj varno se počutim, če je še kdo zraven. Poleg tega imam še eno fobijo, in sicer, ko tečem po gozdu, neprestano slišim neke šume in zvoke in samo gledam, kdaj bo nekdo skočil name, žival ali pa človek. Ko sem še aktivno trenirala tek na smučeh, sem vsak dan vsaj enkrat tekla v naravi pa nisem imela nikoli teh pomislekov. Le od kod so se vzeli?
Da te bar mogu probuditi...
0
Nazaj na vrh
ronza
Starost: n/aPridružen: 6. maj 2004Prispevkov: 3813Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 21:33
Povezava do prispevka
resitev je v mp3 playerju
psa opazim sele, ko ze skace po meni.
0
Nazaj na vrh
abt0
Starost: 46Pridružen: 30. sep 2004Prispevkov: 782Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 22:17
Povezava do prispevka
Jaz imam izkušnje z psi, par ugrizov, eden celo v obraz, srečanja z rotweilerji, dobermani, vse živo je že bilo.

Tole z MP3 playerjem je lahko hudo nevarno, tudi najbolj boječ kuža ti bo zagrizu v premikajočo tazadnjo, najpogosteje kar v meča.
Če nimaš nič v ušesih, boš psa sliašala, ko se obrneš se bo prestrašil in zbežal ali se vsaj ustavil.
Sam sem imel že primer, ko sem celo na nogi občutil pasjo sapo, psa sem opazil zadnji trenutek, od strahu je kar zacvivil, če ga nebi, bi bil šavs....

Ko gre kuža proti tebi, nikoli ne beži, v takšnem primeru bo skoraj vsak stekel za tabo.
Nekateri med tekom ne lajajo in boječe tečejo, le zagrizejo, ti so najbolj nevarni, ker jih ne slišiš.






Nazadnje urejeno 27. feb 2007 22:20; skupaj popravljeno 1 krat
0
Nazaj na vrh
Eowyn
Starost: 40Pridružen: 8. jan 2005Prispevkov: 1214Kraj: KranjStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 22:19
Povezava do prispevka
Mp3 je fajna zadevica ja, pa ne ravno zaradi psov, ampak da se ne naveličam prehitro tečt.

Sicer pa nimam problemov s psi. Če že na daleč vidim, da je kakšen prijazen razigran kužek, potem se za par sekund ustavim in ga malo pobožam. Včasih se zgodi, da bi kakšen najraje šel kar z mano, zato se tudi takrat ustavim in počakam, da ga lastnik ujame.
Sem pa že dostikrat rekla, da bi mogla met enega kužka, ki bi šel z mano laufat. Naša mačka nekako nista navdušena nad tem
0
Nazaj na vrh
Katrin
Starost: 47Pridružen: 21. jul 2004Prispevkov: 1762Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 22:47
Povezava do prispevka
Zanimivo, jaz pa sploh ne pomislim na pse, ko tečem, niti nimam nobene slabe izkušnje z njimi. Se mi zdi, da se jaz ne oziram nanje in oni ne name...
0
Nazaj na vrh
Lunča
Starost: n/aPridružen: 14. mar 2006Prispevkov: 1075Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 22:48
Povezava do prispevka
abt0, jaz pa malce dvomim, da bi se me ustrašil.



Če konkretno pogledamo sosedov rotweiler ima pomoje ravno isto kg kot
jaz. Če bi se on name spravil se nebi fino končalo.. (naj omenim, da
itak nimajo privezanega ker je prjazen pa vzgojen kužek...)



Drugi sosedi imajo zopet nekaj ogromnega že bolj na ponija kot na
psa... mislim, tu pri nas smo bolj na vasi in je zoprno, ker velja da
so psi lahko odvezani, ker smo itak na vasi. Tretji sosedi nemškega
ovčarja, itd.





100x rajši bi šla ven tečt, ampak glede na situacijo je to malce težje izvedljivo.
0
Nazaj na vrh
Dina
Starost: 43Pridružen: 12. jun 2004Prispevkov: 3221Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 22:49
Povezava do prispevka
Če ti je pes "sumljiv", potem se ustaviš in prosiš lastnika (če seveda je kje v bližini), če ga lahko samo toliko prime, da prideš mimo, se zahvališ in odideš naprej. Če pa ni lastnika in takega psa zagledaš že od daleč, potem se pa ustaviš, ne gledaš vanj, sploh ga ignoriraš in greš lepo mimo z normalnim korakom. Seveda te lahko vseeno napade, samo to bi te potem najbrž v vsakem primeru, tudi če nebi tekla. Bolj grozno je, če skoči vate od zadaj, ker sploh ne veš, da si ga razjezil. Če je pes normalen in se je zapodil za tabo samo zato, ker tečeš in te ima zato za "bežeči plen", je ponavadi dovolj že, če se ustaviš pa ga mirno ogovoriš, vsak normalen pes potem odneha, pobesneli pa ne, samo to so že tisti ekstremi, ki potem pridejo na Trenja in Preverjeno. Jaz ponavadi kar z odločnim ukazom rečem sedi ali pa fuj/NE/dol, ali kaj podobnega in večinoma pali. Se da pa ločit, ali je pes zblaznel, razigran ali pa se je nagonsko spravil nate. V prvem primeru bog ti pomagaj, v slednjih dveh pa ni panike.
0
Nazaj na vrh
abt0
Starost: 46Pridružen: 30. sep 2004Prispevkov: 782Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 27. feb 2007 22:55
Povezava do prispevka
Na moji trasi so psi:

1x mali hudiček visok 15-20cm ki laja in je velika verjetnost, da bo ugriznu, pogosto privezan, ampak je majhen in se ga da z prestrašit z direktnim šprintom proti njemu.

1x mladi nemški ovčar star okoli 6 mesecev, laja ko zmešan, nikoli privezan, lovi zajce. Tega sem v dobi odraščanja navadu, najbližje mi je prišel na 2m, ko sva tekla eden proti drugemu, zadnji trenutek je dal rep med noge in stran. Mejo prebija vsaka dva do tri mesece, ga je potrobno nonstop odbijat dokler ne bo imel vsaj eno leto in pol.

1x rotweiler, star 5-8 let, skrbno varuje bajto in  cesto kjer tečem, skoraj vedno fraj po 20h
Prednost je, da je len ampak hudo samozavesten ter korajžen.
1x doberman, star 1-2 leti, čisto zmešan, po 20h vedno dol z boksa, z rotweilerjem sta pravi lovski par. Oba imata taktiko frontalnega napada, mimo tečem le, ko tečem 15Km, obvezno dva, tako ju z taktiko 180 stopinj spravima dol z ceste. Za ta dva se prej dobro posvetujeva, ker ni šale z tem.
Poleg imam človeka, ki me je kar nekaj naučil o pasji psihologiji iz izkušenj, ter kako ravnati z težjimi pasmami (težavni v glavi).

1x star menški ovčar 5-8let, se že kar boji, ker sem ga navadu, prvič se ni nič bal, saj so ga name poslali otroci. Daj ga, daj ga sem slišal, potem so bili čisto posrani, ko me je skoraj stisnu, z taktiko presenečenja sem ga spravil stran, to je bil zame prvi test, da prestanem strah.

1x dva psa mešanca, oba nižje rasti, to pomeni velikost 35cm (hrbet), stara nekje 5 let.  Srečam ju zelo redko in le nekje 3x-5x letno. Nevarna sta zato, ker sta vedno spuščena pozno zvečer in pogosto lovita divje živali skupaj. Tako imata zelo dobro lovsko taktiko, tako ju je težje nadzorovati. Po času sem ugotovil kdo je master oz. vodja, to mi daje vsaj malo prednost.

1x rotweiler, bajta je 100m stran ograjena z mrežo, ampak je pravi psihološki test za nočnega tekača. Pes se zažene in priteče 100m navzdol po sadovnjaku vse do mreže, tam celo najde luknjo, kjer gre skozi ter skoči na cesto. Po prepričevanju in izkazovanju ega kdo bo koga, se umiri, dobro da ga hitro mine. Pri tem pride prav večje kamenje, ko se kuža ustavi kar leti proti njegovi glavi.


2 psa ki ju ne bom omenjal ker ne lajata in mislim da ne grizeta.

Vsi zgoraj navedeni so pogosto free, nekateri skoraj vedno, tiste v boksu ali na ketni ne omenjam.


Gremo še na kazni.
Kar nekaj psov (navedeni so še vsi med živimi) so napravili lastnikom hudo velike stroške. Bili so ugrizi, kjer so plačali tudi po par tisoč EUR kazni, kljub temu so psi free. Ko hočem koga opozoriti, se ponavadi vsi skrijejo, za nekatere nima smisla ker ne razumejo in pravijo naj jaz ne tečem, ker njihovi psi skačejo po državnih cestah.


0
Nazaj na vrh
Dina
Starost: 43Pridružen: 12. jun 2004Prispevkov: 3221Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 28. feb 2007 0:00
Povezava do prispevka
abt0 je napisal/aampak je majhen in se ga da z prestrašit z direktnim šprintom proti njemu.


Oprosti, ampak si te kar predstavljam

Drugače pa za vse lastnike zgoraj naštetih psov . I
0
Nazaj na vrh
candy
Starost: 42Pridružen: 27. avg 2004Prispevkov: 11856Kraj: KoperStatus:Offline
Objavljeno: 28. feb 2007 0:00
Povezava do prispevka
Iree - malo hudomušno vendar resnično - jaz na tek kdaj vzamem s seboj mojega Rottweilerja Nerona in noben pes na upa poleg - kaj šele kak človek   čeprav je kuža zeloo prijazen in ljubezniv do vseh, tudi tujcev. In tako upam z njim tudi kdaj pooozno zvečer it laufat. 
Drugače pa ne bi vedela kaj ti svetovat...morda, da greš tečt tam kjer je manj sprehajalcev psov.
0
Nazaj na vrh
tanjal
Starost: 69Pridružen: 21. okt 2003Prispevkov: 5870Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. feb 2007 6:47
Povezava do prispevka
jaz takih izkušenj na srečo nimam, ker ne tečem. pred leti, ko sem rolala, pa je skoraj kos moje zadnjice ostal v pasjem gobcu, ker sem prehitro prirolala mimo. k sreči je bil pes na vrvici, tako da sem imela samo slinaste hlače, drugače bi najbrž bilo hudo. lp.
tanjal
0
Nazaj na vrh
inny
Starost: 44Pridružen: 25. avg 2006Prispevkov: 997Kraj: MedvodeStatus:Offline
Objavljeno: 28. feb 2007 7:52
Povezava do prispevka
Mene tudi ta stvar z psi zelo moti pri teku. Ko sem bila še v KP je bilo super, saj sem tekla ob morju in seveda ni bilo nobenega psa, razen kakšen na sprehodu z svojim gospodarjem. Sedaj ko sem skoraj na vasi pa tečem po eni poti kjer so same hiše in vedno ko tečem me je strah ovčarja, ki laja ko zmešan. Sicer je privezan, ampak zmeraj razmišljam kaj bi bilo, če bi se strgal iz verige, pa še ženička ga ima, ki je stara 90 let....hallooo, v glavi se mi ponavadi odvija film kdo me bi rešil???hvala bogu je zraven kozolc. No ravno zato, pa sem si zbrala novo pot, ki je ob cesti tako, da za sedaj ni več problema.
Resno pa razmišljam kaj naj vzamem s seboj na tek, kak sprej ali pa solzilec.....
0
Nazaj na vrh
irena
Starost: 20Pridružen: 14. okt 2003Prispevkov: 5210Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 28. feb 2007 8:27
Povezava do prispevka
Srečanja s psi so lahko hudo problematična, sploh pri tistih, ki zraven nimajo lastnika in tak strah povsem razumem, ko ti manjka kos zadnjice ali še kaj drugega, je že prepozno. Ne vem, kako hudiča se ljudje ne morejo sprijazniti s tem, da psi ne morejo svobodno bezljati okoli, loviti divjad, mačke in bedra in zadnjice rekreativcev. In če jih opomniš, seveda vsak pove, kako njihov kužek, seveda prava ovčica  (60kg)  pa že ne bo nikomur nič ne naredil...
Iree, svetujem ti, da si nabaviš geparda, ki te bo lahko dohajal in se ga ne bo lotil vsak cucek, garantirano boš imela mir, ni pa rečeno, da ne boš imela trume opazovalcev,  ali pa morda tekaško stezo pri odprtem oknu.  No, še ena malo bolj varna, tekanje v krogih okoli hiše, ki pa dolgoročno zaradi sosedov tudi ni najbolj pametna rešitev.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Tek in psi
Stran 1 od 3
Pojdi na stran 1 , 2 , 3
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Profesorica je razkrila, da je uživanje mesa nujno za duševno zdravje, saj veganska hrana ne vsebuje ključnih hranil.