Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kulinarika v Sloveniji

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2006 15:14
Povezava do prispevka
Ob prebiranju teme Kakšne trg. in kafiče pogrešate v Slo mi je padla na misel ideja, da bi lahko v tej temi ocenjevali kulinariko po Sloveniji, katere restavracije, gostilne, okrepčevalnice, bari, slaščičarne, domači turizmi......so vam pustile dober vtis, katere slab, kaj je bilo dobro, kaj je bilo slabega.
Po moje bi bile informacije zelo dobrodošle.
 
Ali se s tem predlogom strinjate ? Upam, da ne bi kršili pravil foruma ?
 
Nikke
 
 
0
Nazaj na vrh
Braziliano
Starost: 65Pridružen: 13. jun 2005Prispevkov: 721Kraj: Down under!Status:Offline
Objavljeno: 21. nov 2006 16:12
Povezava do prispevka
Super ideja.

Drugače če koga zanima na hitro oz. potrebuje podatke ta trenutek bo najbolj realne in najbolj objektivne (kolikor se pač da pri hrani; vsak ima svoj okus) dobil na Mladininem konzumu.
Was wir alleine nicht schaffen
Das schaffen wir dann zusammen
Dazu bruachen wir keinerlei Waffen
Unsere Waffe nennt sich unser Verstand
0
Nazaj na vrh
soraia
Starost: 42Pridružen: 27. okt 2005Prispevkov: 2871Kraj: KrasStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2006 20:13
Povezava do prispevka
Meni je ta tema všeč.
 
Minus: Pred kratkim smo bili v restavraciji Kekec pri Novi Gorici, (ki je zelo znana po palačinkah). Moram povedati, da sem bila zelo razočarana, natakarji niso nič kaj prijazni, cene so visoke in hrana prav nič posebnega. Jaz sem jedla tris iz pašte in lahko rečem, da pašta z bolonjsko omako nekaj povprečnega, lasanja katastrofalna, samo plasti pašte, brez nadeva- res porazno. Na tem trisu mi je bilo edino dobra pašta z gobovo omako.
In potem sem seveda poskusila še njihove palačinke in ja meni niso bile všeč, ker je na palačinki še neka jajčna krema, ki pa po mojem okusu ni pašala zdraven, cena pa 1.200 sit.
Sestra pa je jedla ocvrte kalamare, malo in brez priloge za 1.700 sit. drugje pa vem, da za to ceno pripada še priloga, ki je tudi v meniju navedena. In na koncu nismo dobili niti tistega likerčka, ki ti ga ponavadi v restavracijah ponudijo na njihov račun. Skratka nikoli več tja.
Ni tega kriva le visoka cena, vendar za visoko ceno pričakujem res okusno in posebno hrano. Lahko povem, da smo bili pred enim letom v gostilni žeja, nekje pri Ajdovščini in je bil tam račun še višji. Samo tam sem res jedla zelo okusno in posebno hrano, npr: polenta z omako iz domače salame, rdeč radič pečen v pečici,...
 
Sem že takoj na žačetku označila z minusom, tako da se takoj vidi, da je moja izkušnja negativna.
0
Nazaj na vrh
LIVvy
Starost: 41Pridružen: 4. jan 2006Prispevkov: 4786Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2006 22:53
Povezava do prispevka
Naj še jaz pristavim svoj lonček h Kekcu. Tiste njihove slavne palačinke dejansko vsi pohvalijo, tako da očitno morajo biti dobre. Jaz ne vem, ker ne maram sladkega.
 
Sva pa šla s fantom tja nekaj mesecev nazaj in odšla razočarana. Natakarji so naju totalno ignorirali, medtem ko so se okrog Italijanov slinili odspred in odzad. Hrana je bila povprečna (jedla sem bifek v omaki iz zelenega popra), postrežba ignorantska, cene pa za nudeno previsoke. Da sploh ne govorim o tem, da je ambient enak že vsaj 20 let in bi bil počasi že čas, da bi kaj prenovili.
 
Fantova mama s svojimi kolegicami redno hodi tja in je vedno zadovoljna. Ignorancije natakarjev sploh ni nikoli opazila. Očitno nas tamkajšnji natakarji klasificirajo glede na videz in poreklo.
0
Nazaj na vrh
irmica
Starost: 122Pridružen: 15. feb 2006Prispevkov: 730Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. nov 2006 22:59
Povezava do prispevka
Braziliano, Konzum, ki ga piše Ilovar s svojo četico v Mladini je tako sočno napisan, da se včasih kar sline pocedijo
No, ker imajo časovne in koncept omejitve, ne bo odveč, če še drugi kaj napišemo.

Odlična slaščičarnica
je Sladkač na Dunajski. Sama tam še nisem bila, ker je take away in imajo baje samo neke pulte za tiste, ki ne morejo s tortico do doma, me pa z njihovimi božanskimi tortami občasno preseneti moj dragi. So sezonski, recimo kostanjevo tortico dobiš, ko je zrel kostanj... in poleg izbornega okusa so njihove sladice zelo šik. Nič kravžljev pobarvane margarine, samo očarljivost mojstrskih krem, kuvertur, biskvitkov, glazur...

Preveč dobrega je lahko... čudovito. (Mae West)
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 22. nov 2006 9:50
Povezava do prispevka
Me veseli, da se je tema prijela, še jaz dodajam moj prispevek.
 
PLUS:
- Gostilna Na Ravni, Senožeče: hrana je zelo okusna, sicer nimajo kakšnih posebnih specialitet, skoraj vedno pa imajo na voljo pripravljenega jagenjčka, ki je res super, porcije so kar velike (ne prevelike), sladice so super (sem sladkosnedka), panna cotta, "goreča ljubezen" (vanilijev sladoled prelit z vročimi gozdnimi sadeži), porcija palačink je res velikanska (zame bi to bilo lahko samostojen obrok), vendar so super. Postrežba je hitra, cene so nizke (trenutno ne poznam nobene gostilne z nižjimi cenami), poleti lahko sedite na čudovito hladnem vrtu pod kostanji. Parkirni prostor je velik (tudi čez cesto), ambient notri ni glih ne vem kaj, vendar ni nobenih neprijetnih vonjav. Le wc je bolj vprašljiv, vhod odzunaj.
Zaprto imajo ob petkih.
 
- Cantina Mexicana, Wolfova 4 (Knafljev prehod), Ljubljana: meni najboljša mehiška restavracija v slo, hrana je okusna, zelo velik izbor jedi in pijač, cene niso pretirane glede na lokacijo, porcije niso premajhne, hitrost postrežbe zavisi od gužve, vendar do sedaj nisem še nikoli pretirano čakala, plus je tudi poletni vrt, pa seveda latino glasba.
 
- Turška restavracija Yildiz Han, Karlovška 19, Ljubljana: hrana je okusna, velik izbor, tudi vegetarijanske jedi, zanimive sladice, ambient v turškem stilu-zelo, zelo posrečeno in avtentično, osebje izredno prijazno, velja poklicati za rezervacijo, ker je restavracija vedno polna, vrtijo turško glasbo, od srede naprej vsak dan okrog 21 ure nastop trebušne plesalke, res izredno zanimivo. Skoraj vsak rojstni dan praznujemo punce prav tam, tako kot tudi kar nekaj drugih ljudi (kot vsakič lahko vidimo), tu lahko skoraj vedno srečate kakšno vip-osebo. Parking okrog restavracije, včasih je problem.
 
- Gostilna Trost, Rodik (pri Kozini): ponujajo samo morsko hrano, ki je res super.Je gostilna višjega cenovnega ranga. Ribe, raki....hrana je vedno sveža, mislim da jo dobijo iz Hrvaške, tudi pripravljena je tako, da ne stoji in tako nikoli ne dobiš presušene, razpadajoče ribe (kot se to rado zgodi na Obali). Porcije niso premajhne, kot je to navada v takih finih gostilnah. Ambient je lep, v morskem stilu (vendar ne preveč načičkano), postrežba je dokaj hitra glede na to, da hrana ni naprej pripravljena. Parkirni prostor je dovolj velik, wc v redu, nimajo vrta.
Zaprto ob ponedeljkih in torkih, potrebno se je naročiti, še posebej čez vikend je velika gužva (Italijani).
 
Malo naprej je še:
- Gostilna Mahorčič, Rodik (notri, na koncu vasi): ponujajo domačo hrano, juhe, mineštre, joto, meso, testenine-več vrst, tudi pastičo(zelo dober!), pečenice, zelje...porcije so dokaj velike, hrana je sveža, zelo okusna. Ambient domač, cene so se nekoliko zvišale od takrat, ko je gostilno obiskal Kučan, vendar še vedno niso pretirane, osebje je prijazno, parkirni najdete okrog gostilne.
 
MINUS:
Mehiška restavracija v City Parku, Ljubljana (niti ne vem imena, ker si ne zasluži, da si ga zapomnem):
hrana neokusna, preveč pikantna, vse kar nekam nametano na krožnik, čeprav naj bi bila to mehiška restavracija ponujajo tudi špansko hrano, koktejli so absolutno nikakvi, osebje neprijazno, ambinet (če izzvzamem City Park) je v redu, vendar se glasba, ki jo tam vrtijo meša s truščem City Parka, tako, da ni nobene intime, ampak en sam trušč in ne moreš tiste hrane niti v miru pojest. Ne grem več tja, škoda denarja!
 
Španska restavracija Don Felipe, Ljubljana:
hrana zelo neokusna, kot bi bila prej oprana, nek na papirju zelo zveneč paradižnikov namaz preveč ponuja, to izveš šele ko dobiš trd, star(ja, star!) kruh in zdraven namaz iz surovih paradižnikov, paella nikakva, omake neokusne in pikantne, sladice kot bi jih kupili v diskontu. Parkinga ni, ambient pa je lep, tudi osebje je kar v redu, cene absolutno preveč zasoljene za hrano, ki jo ponujajo.
 
 
..... nadaljujem drugič, ker me čaka delo
 
 
Nikke
 
 
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 17:14
Povezava do prispevka
A je že kdo bil v kitajski restavraciji Bei Jing na Brezovici ? Je okusna hrana ?
Poleg tega me isto zanima še za turško restavracijo Ali-Baba na Poljanski ?
 
Prosim za kakršnekoli informacije.
0
Nazaj na vrh
geja
Starost: 38Pridružen: 14. dec 2005Prispevkov: 3001Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 17:27
Povezava do prispevka
Nikke je napisal/a
- Gostilna Trost, Rodik (pri Kozini): ponujajo samo morsko hrano, ki je res super.Je gostilna višjega cenovnega ranga. Ribe, raki....hrana je vedno sveža, mislim da jo dobijo iz Hrvaške, tudi pripravljena je tako, da ne stoji in tako nikoli ne dobiš presušene, razpadajoče ribe (kot se to rado zgodi na Obali). Porcije niso premajhne, kot je to navada v takih finih gostilnah. Ambient je lep, v morskem stilu (vendar ne preveč načičkano), postrežba je dokaj hitra glede na to, da hrana ni naprej pripravljena. Parkirni prostor je dovolj velik, wc v redu, nimajo vrta.
Zaprto ob ponedeljkih in torkih, potrebno se je naročiti, še posebej čez vikend je velika gužva (Italijani).
 

Se strinjam!  Poleg tega imajo tudi božansko čokoladno torto s koščki temne čokolade

0
Nazaj na vrh
Dina
Starost: 43Pridružen: 12. jun 2004Prispevkov: 3221Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 18:25
Povezava do prispevka
Jaz bi pa pohvalila Kmečki turizem Obolno. Jedi so zelo okusne, porcije velike, cene pa presenetljivo nizke. Tam sem jedla najboljše žgance v življenju, z največjim užitkom jih je pomlatil tudi moj fant, ki se takih stvari niti ne pritakne. Imajo tudi domači sok iz grozdja in ribeza, domače sladice in ponudijo ti tudi vodo iz studenčnice, ki je v tistih krajih še pitna. Res ena a gostilna. Okolje pa je kmečkemu turizmi primerno. Torej kmečko. Čeprav je notri lepo urejeno, v kmečkem stilu, samo da ne bo kdo prišel tja preveč upedenan (to se je meni zgodilo, ker nisem vedela kam točno gremo in tudi nihče mi ni povedal, da gremo na kmečki turizem). Ker je tam tudi veliko priložnosti za lepe izlete in pohode, hodijo tja ljudje športno oblečeni, tako da lahko združite prijetno s koristnim in greste najprej na izlet, potem pa si privoščite odličen domač kmečki obrok. Mislim pa, da je odprto samo med vikendi, oz. za večje družbe bi verjetno tudi med tednom skuhali, se je pa dobro tudi med vikendom prej naročiti, ker ko smo bili mi tam, smo bili edini gostje (kasneje so začeli prihajati tudi drugi), en teden prej, pa sta mi babica in dedek povedala, da je bilo nabito polno in sta komaj za sedeti dobila.
0
Nazaj na vrh
.:sonja:.
Starost: 42Pridružen: 21. okt 2004Prispevkov: 7366Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 19:49
Povezava do prispevka
+

Hiša kulinarike Jezeršek (Sora pri Medvodah)
Noro dobro. Tako dobre hrane zlepa ne najdeš kje. Prostor se da najeti in ne gre za restavracijo v klasičnem pomenu besede. Precej velik prostor/prostore oddajajo za razne poroke, srečanja, sestanke na državni ravni. Parkirišče je ogromno, saj imajo poleg stavbe veliko zelenico, kjer se da parkirati. Ambient je zelo odličen, stavba je dodelana.
Hrana je pa perfektna. Okusna, zanimiva, za vsakega se kaj najde. Sladice so bile meni ene ljubših.
Cen pa žal ne poznam, samo nizke sigurno niso.

Pri noni (Ljubljana - Dolgi most)
Še ena kvalitetna restavracija z izredno dobro hrano, ampak pretiranimi cenami. Vse, kar dobiš na krožnik, je odlično pripravljeno in okusno. Vse je sveže pripravljeno.
Ambient je mediteranski - barčica, mreže, leseni stoli. Imajo pa tudi "plažo", kjer se lahko spočiješ na ležalnikih.
Cene pa kar zasoljene. Ni za vsak dan.

-
Imperio Mexicano City Park
Škoda besed. Izredno slaba hrana, vse je nametano in nima nobenega okusa. Vse je nekako zvodenelo. Tortilje sem dobila stare, prav tako koruzni čips. Preglasna glasba, pretemen ambient. Cene so kar znosne, ampak to tako ceno se prestaviš nekoliko dlje v Sparovo restavracijo in dobiš bistveno boljšo hrano.
Nikoli več.


0
Nazaj na vrh
Kirka
Starost: 42Pridružen: 12. apr 2004Prispevkov: 3553Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 4. jul 2007 20:15
Povezava do prispevka
Nikke je napisal/a
A je že kdo bil v kitajski restavraciji Bei Jing na Brezovici ? Je okusna hrana ?
Poleg tega me isto zanima še za turško restavracijo Ali-Baba na Poljanski ?
 
Prosim za kakršnekoli informacije.

Kitajska na brezovici je meni najboljša kitajska restavracija. Hrana je zelo okusna, postrežba hitra in zelo prijazna, pa cenovno je bistveno ceneje kot druge. Če greva kdaj s fantom v kitajsko greva vedno v brezovico. Tako, da zelo priporočam
Turške pa ne poznam.
Je bila katera slučajno v Tajski ali pa Indijski restavraciji?
[color=orange:ddc61ba942]
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. jul 2007 8:27
Povezava do prispevka
Kirka moja sestra je bila v indijski. Pravi, da ni nič posebnega. Na meniju je veliko raznih žit in stročnic in jogurtovi prelivi....

Drugače pa restavracije, ki so se meni dopadle Question

Ljubljana

Zelo dobro :  Nona, Dolgi most(na prvem mestu po hrani, ponudbi, ambientu - cene so zasoljene pa vendar...), Cantina Mexicana (mehiška), Casa del Papa (internacionalna ponudba jedi), Argentina (steak house), Julija Sofra (sarajevska rest.), Garaža (pizzeria)

Solidno Question Jelen (srbske jedi), Čad (srbske jedi) ,Via Bona, Allegria (toskanska rest.), Subito (pod Kolosejem), Puccini, Romeo (mehiška, meni je bolj finger food), Foculus in Ljubljanski dvor (pizzeria), Portal (srbske jedi), Brajda

Bog ne daj še kdaj tja Question mehiška v City parku, Jurman, Figovec (me je razočarala na celi črti), Sparova restavracija Stern Smile

Maribor
Všeč so mi Question restavracija Arté (špageterija, pizzerija in ponudba ostalih jedi), Novi svet ( pretežno morska restavracija), Galeb (mehiška), pizzeria Toscana, Cantante (mehiška, prigrizki), kitajska Emei (čeprav sem bla nazadnje razočarana Big smile ) in še ena res odlična srbska nekje pri Lentu (pozabila ime), ostale so mi bile bolj srednja žalost.
0
Nazaj na vrh
Suzek
Starost: 43Pridružen: 10. apr 2005Prispevkov: 1960Kraj: Breg pri PolzeliStatus:Offline
Objavljeno: 5. jul 2007 8:53
Povezava do prispevka
Odlična srbska nekje pri Lentu = Gala žar Wink
0
Nazaj na vrh
alexa
Starost: n/aPridružen: 16. jan 2005Prispevkov: 6840Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 5. jul 2007 9:01
Povezava do prispevka
Suzek ja hvala, verjetno je res ta :).
Mmmm, tiste bedrčke z žara pa pikantni čevapčiči.
Ijooj odkar sem spet mesožder, sem naravnost grozna. Big smile
0
Nazaj na vrh
Nikke
Starost: n/aPridružen: 30. jan 2006Prispevkov: 942Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 5. jul 2007 9:22
Povezava do prispevka
Kirka, hvala za tvoj post glede kitajske !
 
Drgač pa, sem že bila v indijski-NAMASTE in tajski.
Sicer nisem ljubiteljica indijske(azijske) hrane, tako, da moja ocena ne bo ista kot od nekoga, ki obožuje pekoče jedi.
Imajo kar bogat izbor hrane, predjed (ocvrte kroglice iz krompirja) so bile precej pekoče, za glavno jed pa lahko tisti, ki mu pekoča hrana ni preveč všeč, naroči natakarju, da mu jed malo začinijo, drugače je hrana okusna, meni so bile še najboljše sladice, še posebej mrzel riž s koriandrom (tradicionalna riževa sladica), ambient je zanimiv, cene pa niso pretirano zasoljene. 2x predjed, glavna jed in sladici + pijača+kruh je zneslo EUR 35,00. Aja, še to...dobro je prej rezervirati, ker je vedno zasedeno, ker prostor ni velik...no, sedaj, poleti so se malo razširili-terasa zunaj. Prijetno, še posebej popoldne.
 
v tajski - DA BU DA  je ambient zelo privlačen, natakarji prijazni (no, vsaj par dni po odprtju so bili), vendar so se mi cene na prvi pogled zdele visoke(sem se ustavila zelo na hitro, zato naj me kdo popravi, če ni tako) in porcije majhne ter glede na to koliko variant ponuja tajska hrana, imajo zelo pičel izbor hrane. Pokusila sem samo sladici - Tapioka s kokosovim prelivom in Kokosov žele z gozdnimi sadeži - oboje servirano v pecljatih kozarcih, sicer zanimiva jed, vendar glede na to, da sta oboje želeja, ju niti ne čutiš v želodcu .
 
 
 
 
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kulinarika v Sloveniji
Stran 1 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zvezdnice, kot so Jennifer Lawrence, Kate Hudson, Serena Williams in Emma Stone so na rdeči preprogi zažarele v (kot) poročnih oblekah.