Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Poletje 2006

Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
chardonnay
Starost: -14Pridružen: 22. apr 2005Prispevkov: 340Kraj: blizu ljubljaneStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2006 14:09
Povezava do prispevka
mene pa zanima ali k aj priporocate za poletje,grcijo in pri kateri
agenciji,vem da je še dolgo,sam sedaj so že začeli z oglaševanjem in
first minute
me rules!
0
Nazaj na vrh
Sonchii_3
Starost: -14Pridružen: 24. jan 2006Prispevkov: 56Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2006 15:17
Povezava do prispevka
Grčijo ponuja skoraj vsaka agencija, zato ne bi smelo biti problema. First minute pa je le marketinška finta, s katero si zagotovijo prve dopustnike. Cena se po mojem ne bo toliko spremenila do "zadnje minute", le-ta zna biti še veliko cenejša od prvih ponudb.
 
Jaz bi na tvojem mestu še počakala, ker ponudb do poletja bo še ogromno ... Lahko pa si "nagledaš" in "preučiš" agencije, preko katerih bi potovala.
 
Če pa Grčija ni edina želena destinacija za poletje in če rada kampiraš, ti priporočam Korziko v lastni režiji. Preverjeno dobro in cenovno ugodno
Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. And today?
Today is a gift. That s why we call it The Present. (Babatunde Olatunji)
0
Nazaj na vrh
Cosma
Starost: 40Pridružen: 18. jan 2006Prispevkov: 98Kraj: Planet LepoteStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2006 17:25
Povezava do prispevka
Ko smo sli na maturantski izlet smo se odlocili za Iliriko in smo bili kar zadovoljni. Sicer smo sli na Krf, tako da nismo imeli v mislih kaksnih vecjih ogledov, ampak je bilo poglavitno to, da je veliko nocnega zivljenja. Ce mislis iti malo dlje, pa se ti res splaca izbrati dobro agencijo, sploh ce si bolj zahtevna kar se tice nastanitve in znamenitosti, ker nekatere agencije so sicer poceni, a kar se tice dodatnih ponudb in kapacitet na kraju samem, niso tako kvalitetne kot ce izberes malo drazjo ponudbo. Ali pa pocakaj na last minute, ko cene avtomaticno padejo in dobis za manj denarja vec.

Lep pozdrav,
Cosma

P.S. Odsvetujem ti Kazipot, sem bila lani z njimi na dopustu pa so me razocarali. Vodniki so bili zanic, tecni in brez interesa, da bi nam pomagali pri cemerkoli.
življenje je kot najlepša skladba - zapoj jo s posluhom :Y:
0
Nazaj na vrh
rina76
Starost: 47Pridružen: 27. dec 2005Prispevkov: 138Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2006 21:16
Povezava do prispevka
Soncchi, a si bila ti na Korziki v lastni režiji? A lahko malo več poveš o tem?
S fantom se namreč odločava, da bi šla v lastni režiji na Sicilijo, Korziko in Sardinijo, zato bo vsak nasvet dobrodošel. Kje se splača prenočevati, na kaj naj paziva? Mislila sva iti s šotorom, a se to splača oz. je varno?
Prosim za kakršnekoli informacije. Hvala.
0
Nazaj na vrh
Sonchii_3
Starost: -14Pridružen: 24. jan 2006Prispevkov: 56Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 5. feb 2006 23:59
Povezava do prispevka
Lani sva bila s fantom za 14 dni na Korziki. Šla sva v lastni režiji, le karto za trajekt sva kupila preko agencije (v bistvu sva najprej nameravala iti preko agencije, pa nama je prijazna gospa, ki je tam zaposlena, svetovala, da bova bolje prišla skozi, če greva sama in če šotoriva), letos nameravava kupiti preko interneta, ker je ceneje. Karta je stala okoli 230 evrov (avto, dve osebi). Trajekt Livorno-Bastia, pluješ pribl. 4 ure.
 
Preden sva šla, sva si okvirno določila pot - šla sva v nasprotni smeri urinega kazalca po obali, notranjosti si nisva kaj veliko ogledala - to bova letos. Pomembno je, da nisva rezervirala kampov, pač sva šla na to, da jih je veliko (ampak res ogromno, zato pa nimajo dosti hotelov, tisti, ki pa so, so zelo dragi). In res nisva imela nobenih problemov, da ne bi našla ali pa da bi bili zasedeni. Cena se je gibala od 17 do 25 evrov na noč (prostor za šotor, avto, elektrika). Upoštevati je treba še to, da nisva bila v najvišji sezoni, bila sva zadnji teden avgusta, prvi teden septembra. V sezoni (predvsem julij) pa zna biti kar zasedeno, vsaj tako pravijo.
 
Kar se varnosti tiče: denar in dokumente sva vedno imela pri sebi, tudi ko sva se šla tuširat, skratka nikoli nisva puščala v avtu ali pa šotoru (tega ne bi niti v Sloveniji, jasno). Nisem pa dobila občutka, da bi naju kje nameravali ogoljufati ali podobno. Za Italijo pa je treba biti maksimalno pazljiv, vsaj tako pravijo, da so turisti posebej na udaru in se poslužujejo vseh mogočih metod, sploh postajališča na avtocesti niso tako varna.
 
Še to, Korzika je kar draga, vsaj kar se tiče prehrane v trgovinah. Otok pač in "leni" Korzičani, ki sanjajo o osamosvojitvi od Francije, delali pa ne bi nič  Ampak vzameš v zakup, ker narava pa je čudovita ... Hvalabogu, da je niso pozidali s hotelskimi naselji, tako kot so imeli namen (so domačini vztrajno podtikali požare in so "celinski" Francozi obupali - to je bilo nekje v 70. letih).
 
Torej: za dva tedna sva porabila 1000 evrov (bencin, cestnina v Italiji, kampi, trajekt in nakupi na Korziki (čeprav sva večino imela zraven)).
 
Če nameravata obiskati vse tri otoke, vama priporočam najmanj tri tedne. Čeprav je tudi to malo ... Za Sardinijo pravijo, da je en del (tisti, ki je gorat) podoben Korziki, drugače pa je ravnina. Midva sva letos nekako načrtovala, da bi vključila Sardinijo zraven (ampak samo če bi šla za tri tedne), ampak še to bi si ogledala samo severni del. Aja, če nameravata s Korzike na Sardinijo, pelje iz Bonifacia trajekt pribl. eno uro, cena pribl. 100 evrov. Kako so povezave s Sicilijo, ne vem, mogoče najdeš kaj na spodnjih linikih.
 
 
Na http://caravaning.zanimiv.net/ lahko najdeš tudi kaj koristnega ...
Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. And today?
Today is a gift. That s why we call it The Present. (Babatunde Olatunji)
0
Nazaj na vrh
soraia
Starost: 42Pridružen: 27. okt 2005Prispevkov: 2871Kraj: KrasStatus:Offline
Objavljeno: 6. feb 2006 12:27
Povezava do prispevka
S first minute imam vedno pozitivne izkušnje, in tudi vedno rezerviram počitnice v  tem času. Lahko izbereš sam termin, otok, hotel,... kar pri last minute ne moreš. Sama imam zelo dobre izkušnje z agencijo Intelekta, saj je vse strokovno izpeljano, pa mislim , da je tudi ena izmed najugodnejših agencij. V primerjavi s Kompasom preverjeno.
In še to, lani v last minute so bile cene višje kot v first minute, vsaj pri Intelekti.
Jaz sem bila na Krfu in Kosu, če imaš kaj več vprašanj o teh dveh otokih pa kar vprašaj.
0
Nazaj na vrh
kokica1
Starost: 43Pridružen: 6. nov 2005Prispevkov: 5485Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 6. feb 2006 12:37
Povezava do prispevka
A je že katera bila preko Guleta v Grčiji? Letos bi rada šla s fantom tja, samo še ne veva točno kam. Ima katera kak predlog? Pa dala bi nekje 200 za 14 dni na osebo.
Kar zmore hudič, zmore ženska!

http://kokica1.moj-album.com/
0
Nazaj na vrh
chardonnay
Starost: -14Pridružen: 22. apr 2005Prispevkov: 340Kraj: blizu ljubljaneStatus:Offline
Objavljeno: 6. feb 2006 18:02
Povezava do prispevka
ja mene tudi zanima je gulet v redu?
me rules!
0
Nazaj na vrh
rina76
Starost: 47Pridružen: 27. dec 2005Prispevkov: 138Kraj: VelenjeStatus:Offline
Objavljeno: 7. feb 2006 13:58
Povezava do prispevka
Sonchii, hvala za izčrpno poročilo. Nameravala sva iti za 14 dni in glede na to, da bi si rada veliko ogledala, se bova letos najverjetneje odločila za Korziko in Sardinijo, Sicilijo pa naslednje leto. Še razmišljava.
Aja, verjetno znajo angleško. Ker italijansko ne znava, francosko pa samo, dober dan. Ha, ha.
Linke, ki si jih dala pa moram še pregledat.
 
 
 
0
Nazaj na vrh
Sonchii_3
Starost: -14Pridružen: 24. jan 2006Prispevkov: 56Kraj: MariborStatus:Offline
Objavljeno: 7. feb 2006 15:56
Povezava do prispevka
Rina, malenkost
 
Za Italijane se ve, da jim je težko spregovoriti angleško, in če jim že uspe, je porazno.
 
Korzičani so nekje isti, čeprav so se v kampih recimo trudili ... Nekih jezikovnih nesporazumov ni bilo, če pa nečesa niso razumeli, pa sem pač roke uporabila ... Ja, tudi to je ena možnost, če nekaj nujno potrebuješ, pa ne znaš njihovega jezika, oni pa ne angleščine 
 
Drugače pa sem vzela zraven tudi fr-slo slovar, da sem vsaj za besede, ki se pojavljajo v napisih (gostilne, kampi, trgovine, ceste), pogledala, kaj pomenijo.
 
Če imaš še kakšno vpr., kar vprašaj, samo mislim, da bo najbolje, če nadaljujeva s tem  preko osebnih sporočil, prav? Da ne bova tako motili teme.
Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. And today?
Today is a gift. That s why we call it The Present. (Babatunde Olatunji)
0
Nazaj na vrh
kokica1
Starost: 43Pridružen: 6. nov 2005Prispevkov: 5485Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 9. feb 2006 14:31
Povezava do prispevka
Kaj še nobeden ni letoval z Guletom?
Kar zmore hudič, zmore ženska!

http://kokica1.moj-album.com/
0
Nazaj na vrh
Alena
Starost: 45Pridružen: 12. maj 2004Prispevkov: 23299Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2006 14:02
Povezava do prispevka
Midva sva šla lani preko Guleta v Tunizijo. Je bilo vredu. Edino malo so čudni, za letalske karte so mislili, da bova midva šla v Maribor, namesto, da nama jih pošljejo po pošti. Potem so pa le poslali. Pa tudi za plačilo-za zadnji del plačila nič ne povejo, moraš kar sam ugotovit kdaj plačat, svašta. Je pa potem bilo vse vredu. Samo se še malo lovijo, so novi, pri nas je njihov zastopnik Agencija Sonček.
0
Nazaj na vrh
sanda
Starost: 41Pridružen: 5. jun 2005Prispevkov: 4168Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 20. feb 2006 14:31
Povezava do prispevka
Kaj pa španija? Midva bi šla letos v Španijo, vendar kakšno bolj poceni varianto - lahko tudi z busom...Kakšna ideja?
0
Nazaj na vrh
kokica1
Starost: 43Pridružen: 6. nov 2005Prispevkov: 5485Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 21. feb 2006 10:35
Povezava do prispevka
Gledala sem tudi Globtour in imajo kar ugodne cene, pa še kar nekaj popusta je, če že zaj rezerviraš. Samo zdaj se moram odločit med Grčijo in Bolgarijo. Ima katera kak predlog?
 
Sem naročila sončkov katalog, pa že en mesec čakam na njega, sem poslala mail, pa ni nobenega odgovora. Prosit jih res ne mislim. Znanci, ki so letovali z Guletom pa imajo dobre izkušnje.
Kar zmore hudič, zmore ženska!

http://kokica1.moj-album.com/
0
Nazaj na vrh
kia
Starost: 37Pridružen: 16. feb 2005Prispevkov: 8808Kraj: ChickenlandStatus:Offline
Objavljeno: 21. feb 2006 10:43
Povezava do prispevka
Grčija je zelo draga (hrana, pijača), medtem, ko je v Bolgariji vse skoraj zastonj. Je pa Grčija lepša...
Save the earth. It's the only planet with chocolate.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Poletje 2006
Stran 1 od 4
Pojdi na stran 1 , 2 , 3 , 4
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo
Zvezdnice, kot so Jennifer Lawrence, Kate Hudson, Serena Williams in Emma Stone so na rdeči preprogi zažarele v (kot) poročnih oblekah.