Prijava
Registracija Pozabljeno geslo

Forum

Kaj vam gre na živce 4. del

Pojdi na stran 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100
Starlight
Starost: 36Pridružen: 16. dec 2008Prispevkov: 1869Kraj: LjubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2014 11:26
Povezava do prispevka

Mene so v avtošoli (pred 8. leti) učili, da smerni kazalec v krožišču vklopim takrat, ko želim nakazati izvoz iz krožišča - torej ko prevozim zadnji izvoz pred tistim, kjer bom zapustila križišče. Pred vstopom v krožišče pa naj bi desni smerni kazalec vključili le, če krožišče zapuščamo v prvem izvozu. Enako so različni inštruktorji učili vse moje kolege in znance. Sem pa zdajle malo pobrskala po različnih straneh z navodili in je povsod tako napisano ... Me prav zanima kaj točno piše v CPP. 

Na živce mi trenutno ne gre nič. 

“Strive for perfection in everything you do.“ (Sir Henry Royce)
0
Nazaj na vrh
JoLynn
Starost: n/aPridružen: 17. nov 2010Prispevkov: 1285Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2014 11:28
Povezava do prispevka

Nas so učili tako: ko se vključuješ v krožišče, daš desni smerni kazalec (da kao nakažeš, da se vključuješ), če greš ven takoj v naslednjem izvozu, pustiš desni smernik ves čas vključen, če ne, ga izključiš takoj, ko zapelješ v krožišče in ga vključiš pred izvozom, kjer zapuščaš krožišče. 

Jaz sem se sicer zavestno odvadila dajat desni smernik pred vstopom v krožišče, ker opažam, da je preveč moteče, pa tudi nepotrebno se mi zdi. Ampak, samo želela sem povedati, kako v (nekaterih) avtošolah učijo. Bom povprašala mlajšo generacijo, če še vedno učijo tako. 

0
Nazaj na vrh
1_girl
Starost: 32Pridružen: 24. sep 2006Prispevkov: 1010Kraj: ljubljanaStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2014 11:45
Povezava do prispevka

Mene se dobra 3.5 leta nazaj ucili tako, da ob vkljucevanju v krozisce ne dajes zmigavca, ampak sele PRED tapravim izhodom. Se pravi da ne das zmigavca 2 izhoda prej, ker s tem zavajas ostale v prometu, nikakor pa ne ob vkljucevanju v krozisce, kar se mi zdi popolnoma nesmiselno. Smile

 

Na zivce mi gre to, da ze dober mesec cakam narocen racunalnik in ga se vedno nisem dobila. Posledicno pa trpi moje delo, ker nimam dovolj zmogljivega racunalnika doma. smiley

0
Nazaj na vrh
Ninque
Starost: 42Pridružen: 27. feb 2012Prispevkov: 565Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2014 12:07
Povezava do prispevka

JoLynn, hmmm, tvoj inštruktor te je gotovo učil narobe, sem šla prav CPP gledat (jaz sem delala izpit 14 let nazaj, in sem mislila, da so vmes kaksna nova pravila postavili, mene so učili tako kot je Starlight napisala).

...Hitrost vožnje naj bo prilagojena značilnostim krivine krožnega križišča. Lepo je, da že pred vključitvijo v krožno križišče vemo, na katerem izvozu ga bomo zapustili in se razvrstimo na ustrezni prometni pas. Če bomo zapustili krožišče na prvem izvozu, ostanemo na skrajno desnem pasu, če pa ga bomo zapustili na drugem, tretjem ali četrtem, se premaknemo na sredinski ali levi prometni pas. Pri tem pazimo, da ne oviramo drugih vozil. Vključimo se brez smernika, razen če bomo križišče zapustili na prvem izvozu.

Mi je pa čudno da inštruktor vožnje ne pozna pravil CPP smiley

Vir informacij: tecajcpp.com in policija.si

Bolje ispasti glup nego iz aviona :)
0
Nazaj na vrh
Ineya
Starost: n/aPridružen: 9. sep 2010Prispevkov: 2012Kraj: n/aStatus:Offline
Objavljeno: 19. dec 2014 14:24
Povezava do prispevka

pritoževanje nad tem, da neve kako bo preživela sebe in otroka ter da se njen vsakih toliko časa tako obnaša, morda jo celo vara... a v roku desetih min. pa ženska uleti z neumesno; da komaj čaka praznike, da svojega preseneti z darilom (uro), ki je stala 180€ smileysmiley (no saj sama nisem niti povpraševala po ceni, ampak se je sama pohvalila). 

Potem se vprašaš:komu laže in koga ima za norce...res imam o takšnih ljudeh svoje mnenje in se mi sploh ne da, nekaj posebej trudit s pogovorom ali čemurkoli drugim... smiley

 

 

Nadaljevanje: Kaj vam gre na živce 5. del.

Recept za srečno življenje si moramo napisati sami.
0
Nazaj na vrh
Pojdi na:
Kaj vam gre na živce 4. del
Stran 100 od 100
Pojdi na stran 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100
Pojdi na stran:
Kozmetometer
Zadnje ocene
Zadnji izdelki
  • Tanja 19. mar 2023 20:52
    RES slabo, meni izsušuje kožo
  • Tanja 21. feb 2023 18:20
    Izvrsten, najboljši
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:25
    Svaljka se
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 12:05
    Ne preprečuje vonjav
  • [*jag0da*] 19. feb 2023 11:57
    Ne neguje
Forum
Zadnje objave
Najbolj brano
Trenutno dogaja
Izpostavljamo